Pre Phono "Retro" by Benpe

Zaczęty przez moon, Listopad 05, 2018, 12:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

Cytat: rudy-102 w Listopad 25, 2018, 22:19
Nie wiem jak jest zbudowane i podłączone gniazdo elektryczne to wolę to zrobić w kablu. Wiem wtedy, że będzie odpięte.
Gniazdo IEC (zasilające) w tym preampie mam na myśli. Wystarczy jeden przewód odlutować.

rudy-102

A jeśli samo gniazdo ma przebicie na obudowę. Miałem już taki przypadek.


rudy-102

Ja tam widzę jakiegoś metalowca.

dino

Panowie - nie mieszajcie bo się kolega pogubi.
Na przejście do opcji bez PE jeszcze jest czas.
Tak czy siak zacisk uziomu do gramofonu nie może być połaczony z obudową w miejscu przykręcenia.
Masy powinny się łaczyć w jednym punkcie

McGyver

Cytat: dino w Listopad 25, 2018, 22:44Na przejście do opcji bez PE jeszcze jest czas.
No nie wiem. Jeżeli i preamp, i wzmacniacz do którego jest podpięty mają obudowy podłączone do PE, to niezależnie od tego jak jest poprowadzone uziemienie gramofonu, mamy klasyczną pętlę masy. Masa obu urządzeń łączy się raz przez PE, a drugi raz przez masę interkonektów.
Moje przypuszczenia potwierdza fakt, że w systemie Moona preamp brumi, a w systemie Benpe nie brumi. Może Benpe ma nieuziemiony wzmacniacz, i dlatego nie brumi?
Urządzenia I klasy ochronności ustawicznie sprawiają tego rodzaju problemy, dlatego ja jestem zwolennikiem wykonywania urządzeń II klasy ochronności zawsze, kiedy tylko jest to możliwe.

Trzeba sprawdzić czy pętla masy przez PE nie jest w tym wypadku przyczyną brumu, bo jeżeli tak jest, to wszelkie pozostałe działania są skazane na niepowodzenie.

ahaja

Moon
A sprawdzałeś jak zachowuje się pre kiedy wejścia masz zwarte?
Jeśli ze zwartym wejściem jest cisza ... to kłopot z okablowaniem gramofonu jest ...

Wcześniej pisałeś o dziwnym zachowaniu przy dotykaniu obudowy silnika czy sterownika - to masz w jakiś sposób podpięte do sygnałówki?

moon

Cytat: ahaja w Listopad 26, 2018, 00:12A sprawdzałeś jak zachowuje się pre kiedy wejścia masz zwarte?
Jeśli ze zwartym wejściem jest cisza ... to kłopot z okablowaniem gramofonu jest ...

Wcześniej pisałeś o dziwnym zachowaniu przy dotykaniu obudowy silnika czy sterownika - to masz w jakiś sposób podpięte do sygnałówki?

Nie zwieralem, czy tu wystarczy ze wsadze IC i polacze oba wejscia?

czy mam do sygnalowki podpiete, chyba nie, ale to nie ja to klecilem. Ten efekt w jakims momencie sie pojawil, za cholere nie pamietam w ktorym...
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Cytat: rudy-102 w Listopad 25, 2018, 22:43Ja tam widzę jakiegoś metalowca.

to ja;) chodzi o gniazdo zasilania, tak?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Cytat: McGyver w Listopad 25, 2018, 23:36No nie wiem. Jeżeli i preamp, i wzmacniacz do którego jest podpięty mają obudowy podłączone do PE, to niezależnie od tego jak jest poprowadzone uziemienie gramofonu, mamy klasyczną pętlę masy. Masa obu urządzeń łączy się raz przez PE, a drugi raz przez masę interkonektów.
Moje przypuszczenia potwierdza fakt, że w systemie Moona preamp brumi, a w systemie Benpe nie brumi. Może Benpe ma nieuziemiony wzmacniacz, i dlatego nie brumi?
Urządzenia I klasy ochronności ustawicznie sprawiają tego rodzaju problemy, dlatego ja jestem zwolennikiem wykonywania urządzeń II klasy ochronności zawsze, kiedy tylko jest to możliwe.

Trzeba sprawdzić czy pętla masy przez PE nie jest w tym wypadku przyczyną brumu, bo jeżeli tak jest, to wszelkie pozostałe działania są skazane na niepowodzenie.

McG, co w takim razie sprawdzic, zrobic w tym kierunku? kabla zasilajace nie wybebesze, musialbym jakis nowy zasilajacy poskladac w tym celu?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Jak przyjedziesz to pożyczę Ci kabel zasilający bez przewodu PE.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ahaja

Zwarcie wejść oznacza zwarcie sygnału do masy. Czyli pin środkowy należy połączyć z masą.
Albo na kablu albo na byle jakich wtykach rca zlutować pin z masą.
Zaznaczam - tylko wejścia do preampa.

moon

Cytat: ahaja w Listopad 26, 2018, 10:10Zwarcie wejść oznacza zwarcie sygnału do masy. Czyli pin środkowy należy połączyć z masą.

jesli dobrze rozumiem, biore jeden IC, klasycznie polutowany, i w obu wtykach RCA dolutowac dodatkowo przewod laczacy srodkowy pin z masa/obudowa?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Albo na chwilę chwycić krokodylkiem.

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102


moon

#66
o, brzmi rozsadnie, trza kupic kabelek z krokodylkami. to ma jakas fachowa nazwe?

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1kCy4cStYBeNjSspkq6zU8VXaM/10A-Wysokiej-Jako-ci-Wtyk-Bananowy-do-Krokodylki-Kabel-cz-cy-Linii-Zasilania.jpg_640x640.jpg
z jednej strony krokodylek z drugiej banan ?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102


moon

Cytat: rudy-102 w Listopad 26, 2018, 11:07Kabelek z krokodylkami

;) edytowalem wyzej, to taki? rozumiem, ze potrzebuje dwoch kabelkow z krokodylami?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

To co pokazałeś wyżej to są kabelki do miernika. W tym przypadku potrzebujesz czegokolwiek z małym krokodylkiem. To jest na ogół sprzedawane w pęczkach i kosztuje grosze jak tu np.: https://allegro.pl/kabelki-przewody-do-miernika-krokodylki-male-5x-i6570647307.html

rudy-102

Cytat: moon w Listopad 26, 2018, 11:09potrzebuje dwoch kabelkow z krokodylami?
Nie. Wystarczy jeden krokodylek. W zasadzie możesz tez to zrobić spinaczem biurowym albo agrafką. Albo jak masz stare kable cinch, których nigdy nie będziesz używał to możesz przeciąć je na pół, obciągnąć izolację i po prostu skręcić kabelki palcami. Do jednego testu więcej nie potrzeba moim zdaniem.

moon

czyli do jednego gniazda krokodyl, drugi koniec z krokodylem do wtyku rca, a drugi wtyk rca do gniazda?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Poczytaj jeszcze raz co Ahaja napisał.
Cytat: ahaja w Listopad 26, 2018, 10:10
Zwarcie wejść oznacza zwarcie sygnału do masy. Czyli pin środkowy należy połączyć z masą.
Albo na kablu albo na byle jakich wtykach rca zlutować pin z masą.
Zaznaczam - tylko wejścia do preampa.

Prościej będzie tak. Wypnij kable z gramofonu (ale tylko z gramofonu - z drugiej strony muszą być wpięte w pre) i zrób coś takiego jak na górnej części mojego zdjęcia. Możesz to zrobić spinaczem.

ahaja

Do obu gniazd krokodylki i nic więcej.

Albo: jak pisałem najzwyklejsze/najtańsze wtyki rca ze zlutowanymi ze sobą pinem gorącym i blaszką masy. I takie coś wtyka się do wejścia preampa.

Krokodylek może łączyć albo nie. Wtyk rca jest znacznie pewniejszy.

rudy-102