AMP CAMP AMP V1.6

Zaczęty przez jjacek, Luty 19, 2019, 19:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

jjacek

https://diyaudiostore.com/collections/frontpage/products/amp-camp-amp-kit?variant=7072933085218
https://guides.diyaudio.com/Guide/Amp+Camp+Amp+V1.6+Build+Guide/5?lang=en

Witam ! Postanowilem zakupic zestaw montazowy koncowki mocy 2x..8W. Zaciekawil mnie projekt i chcialem sobie przypomniec jak lutownica lezy w reku.
Za calym projektem kryje sie Nelson Pass i z opisu wynikalo ze to bardzo prosta sprawa i okolo 20 osob ( dzieci , starsi..)pod wodza Nellsona zbudowalo urzadzenie w 1 popoludnie... Musze sie przyznac , ze zajelo mi to zdecydowanie wiecej czasu.. :-\

vasa

No ale gra to?
[emoji44]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Luty 19, 2019, 19:17
No ale gra to?
[emoji44]

[emoji485][emoji377]



Poczekaj, będzie fajna relacja :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Luty 19, 2019, 19:17
Cytat: vasa w Luty 19, 2019, 19:17
No ale gra to?
[emoji44]

[emoji485][emoji377]



Poczekaj, będzie fajna relacja :)
I znowu "czekaj"
[emoji26]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jjacek

#4
Ale niecierpliwi ...ja czekalem 2 miesiace , az mi ocla te paki na poczcie :pij:... i nic nie mowie

jjacek

regulacja napiecia i pierwsze proby...

jjacek

Dzisiaj zakonczylem ten projekt. Zaczalem testy . Pasywny "przedwzmacniacz " Doxa 08, kolumny Cabasse Goëlette M2.Wszystko dziala elegancko .Przesluchalem  2 plyty .Poniewaz jest to klasa A to temperatura jest taka, ze mozna smialo smazyc jajka sadzone...

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jjacek

Dodam tylko ,ze opis montazu jest troche chaotyczny ale wszystkie czesci sa w zestawie , niczego nie brakuje  tylko siadac i montowac... ;D

frywolny trucht

Brawo Ty! Jak to finansowo wyszło?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa



Cytat: jjacek w Luty 19, 2019, 20:15
kolumny Cabasse Goëlette M2
Oj!
Strasznie się kiedyś śliniłem na ich widok [emoji1786]



Cytat: jjacek w Luty 19, 2019, 20:15
Dzisiaj zakonczylem ten projekt. ... .Przesluchalem  2 plyty .

No i ...?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jjacek

Nawet nie chce rozmawiac na temat kosztow. Aluminiowa obudowa jest dostarczona z Wloch. https://www.modushop.biz/site/index.php?route=product/product&product_id=792&search=DIY-ACAV16N-FH
Plytki z komponentami 129$ Zasilacz 49$ przesylka nie za droga nie pamietam..ale zatrzymali mi na cle i dowalili mi duza oplate  tak , ze tak to wyglada 8)

Alexander

jjacek - pozwolisz, że podepnę się pod Twój wątek i dołożę swoje 3 grosze o amp campie?
Pierwszego zrobiłem w 2015 roku  8) 

Piterski

Czyli coś koło 400$ - 450$?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa



Cytat: Alexander w Luty 19, 2019, 21:14
Pierwszego zrobiłem w 2015 roku  8)
No to nasuwa się pytanie - Dlaczego zrobiłeś kilka? [emoji46]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Sprawdziły się w stereo, to postanowiłem spróbować systemu wielokanałowego  :)

dino

Cytat: Alexander w Luty 19, 2019, 21:14Pierwszego zrobiłem w 2015 roku  8) 
Na żarówce :) ?

Alexander


dino

Cytat: Alexander w Luty 19, 2019, 21:36Na żarówce to był De-Lite amp i był nieco wcześniej  :)
Czyli "protoplasta" :)

Alexander

Si. Mam go w szafie z wykonanymi projektami, tylko żarówki wykręcone - służyły przy remontach, bo po kilkaset wat miały  ::)

dino

To jest kwintesencja projektów papy Nelsona. Prund, żarówka, Mosfet i ..gra  ;D ;D ;D

Alexander

AMP Camp jest spadkobiercą tej filozofii.  Jest niezwykle wydajny, napędzał głośniki od 78dB sprawności, bo i takie podłączyłem. 

tomekkk1

Cytat: dino w Luty 19, 2019, 21:52
To jest kwintesencja projektów papy Nelsona. Prund, żarówka, Mosfet i ..gra  ;D ;D ;D

Tak, piękna czysta klasa "A". I łyżka dziegciu w beczce tego miodu - zasilacz impulsowy do tego...

Całe szczęście nie trzeba go zanabywać...

dino

Cytat: AudioAddicted w Luty 19, 2019, 22:31Tak, piękna czysta klasa "A". I łyżka dziegciu w beczce tego miodu - zasilacz impulsowy do tego... Całe szczęście nie trzeba go zanabywać...
Trafa kosztują i są ciężkie jak tu wysyłać kity po świecie.
Śledziłem ten projekt i ewaluacje w stronę impulsówki ale papa dał przyzwolenie i ..jest.
Ja bym jej nie używał.

dino

Cytat: Alexander w Luty 19, 2019, 21:56AMP Camp jest spadkobiercą tej filozofii.  Jest niezwykle wydajny, napędzał głośniki od 78dB sprawności, bo i takie podłączyłem. 
Moje F4 grało za bardzo sterylnie (jak dla mnie) dlatego kurzy się w garażu. Ale w pomiarach dociągał do 2MHz bez spadku wzmocnienia  ;D ;D ;D