Ramiona antystatyczne i czyszczące

Zaczęty przez GregWatson, Grudzień 10, 2015, 22:21

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Ciekawe i nawet tanio.

RAMIE CZYSZCZĄCE CANTON WRAZ Z UZIEMIENIEM

http://allegro.pl/ramie-czyszczace-canton-wraz-z-uziemieniem-i5939620427.html

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

No dobra, a jak się sprawdza to Twoje?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Jestem zaskoczony działaniem tego pędzelka - wymiata wszystko z rowków i cały kurz przykleja się do niego. Wałek też coś tam zbiera ale wszystko jest ok przy zwykłych wkładkach jak odpalę tor z Verto i Denonem DL-103R na pokładzie to wzmocnienie jest tak duże że słyszę szorowanie szczoteczek po płycie. Na zwykłych MM-kach tego nie ma. No i wniosek nasuwa się sam.  :)

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Znowu ta sama sytuacja nastąpiła. Zmiana strony nowej- wczoraj przyniesionej ze sklepu- płyty, na ramieniu wisi Philips GP 500... parę trzasków elektrostatycznych i pre znowu umiera w ten sam sposób. Cisza...
Ciekawa sprawa, to pre gra u mnie chyba ponad rok, Goldring 2500 lubił bardziej trzeszczeć, a jednak nic się z pre nie działo. Jest coś niszczycielskiego w trzaskach Philipsa, a pre okazuje się być słabo zabezpieczone na okoliczność wyładować elektrostatycznych. Reanimacja go to groszowe sprawy, ale coś z tym trzeba zrobić. Philips gra zbyt fajnie, żebym miał z niego zrezygnować.
Rozpoznając teren trafiłem  w RCM na coś takiego:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Nie no, za tę kasę to bym się nie zastanawiał. Niszczyciel ładunków niszczacych pre... Masz problem z głowy.
A swoją drogą, nie można ładunków odprowadzić w inny sposób?  Drucikiem? Tradycyjne?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Miotełka i dwa pręciki za 1100 zł. Już rżną na bezczelnego. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

Jakub

Drugi raz spaliłeś pre? Może z tą wkładką jest coś nie tak jednak?

frywolny trucht

Opis urządzenia lakoniczny. Tajemnicą sukcesu jest tajemniczy, opatentowany materiał szczoteczki Thunderon® .
Ma on mieć niezwykłą zdolność neutralizowania ładunków elektrostatycznych bez konieczności odprowadzania ich gdziekolwiek. Tutaj sklep ze szczotkami z tego materiału:

http://www.gordonbrush.com/duster-brushes-thunderon-brushes-c-1_73_77-l-en.html

Jakbym skręcił dwa wieszaki i na dratwę dokleił szczotkę za 100 duliarów- jestem 5 stów do przodu.
Tylko estetyka wątpliwa  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: Jakub w Maj 26, 2016, 14:52
Drugi raz spaliłeś pre? Może z tą wkładką jest coś nie tak jednak?

Splot nieszczęśliwych okoliczności. Wkładka - wyładowanie elektrostatyczne- pre niezabezpieczone na tę okoliczność ( choć faktycznie innych wkładek trzaski jakoś wytrzymywało).
W czasie gdy pre było w naprawie ( miesiąc?) grałem z układu w integrze. Nic się nie stało.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Jak poszukać- da się wyrwać ten cudowny materiał sporo taniej. Może wystarczy parę czarów odczynić  nad płytą i starczy? Nie trzeba kupować całego ramienia: http://www.sleevecityusa.com/Sleeve-City-Thunderon-Conductive-Record-Brush-p/dc-505.htm
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

O ja!  :o To działa! Chcę, chcę!  :D

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

To jak byś zamawiał to dla mnie też :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Maj 26, 2016, 15:21To jak byś zamawiał to dla mnie też
Czy tylko ja mam wrażenie że ta szczoteczka łamie zasadę zachowania energii ? ???
Przecież to jest równie epokowy wynalazek jak kable zasilające odzyskujące 5% "utraconego" prundu :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Może wystarczy zwykła szczoteczka antystatyczna z włókna szklanego, a cały sekret polega na tym, że trzeba w rękach czyścić a nie na gramofonie?

Piterski

Ja dałem przewód od łożyska do masy. Wprawdzie całkowicie nie eliminuje problemu ładunków to jednak go zmniejszyło bez dodatkowych efektów specjalnych.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

christo

Cytat: vasa w Maj 26, 2016, 15:34Czy tylko ja mam wrażenie że ta szczoteczka łamie zasadę zachowania energii ? ???
Eee... Przejedziesz nią kilkadziesiąt płyt i tym co uzbiera jeszcze telefon podładujesz!
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

vasa

Cytat: christo w Maj 26, 2016, 16:50tym co uzbiera jeszcze telefon podładujesz!
Albo, jak masz Teslę lub Melexa, to z Krakowa do Wawy dojedziesz :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.