Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

Michał

Bo taki bas,to jest bas referencyjny. Gdzie mi tam do EV i Ondreja doświadczenia,ale podobne granie mam właśnie teraz z Klipsch,nic się nie wlecze,nic nie boomi,nie ma modów pomieszczenia. Jest taki fragment kontrabasu na płycie Krallowej Turn up the quiet,pieśń like someone in love,kontrabas jest tam szybki jak strzała i jeśli bas nie nadąża, to jest jedna wielka bulgotanina,warto sobie w domku potestować.

miniabyr

Ha ja zawsze powtarzam ,trochę żartem ,że bas to jest w przedziale 20-200Hz  a co dalej ! Nie jestem basolubem i bardzo mnie zniechęca słuchanie zestawu w którym dominują najniższe częstotliwości . Przez to moim zdaniem gubi się szybkość ,precyzja i muzykalność całej reszty pasma . No ale aby do takiego wniosku dojść to trzeba się najpierw namęczyć z dudniącym i dominującym basem . Na szczęście mój pierwszy poważny zestaw audiofilski to komplet Audio Note  wzmacniacz + kolumny . I kontynuuję taki kierunek brzmienia ,ale z małymi modyfikacjami. Generalnie powrót do kolumn Audio Note nie jest w ogóle brany pod uwagę .Trudno  by mi było  podnieść poprzeczkę którą wyznaczył  EV Interface D. I takiego szczęścia życzę reszcie Audiomaniaków.  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

nook736


seblop

To te same kolumny te samo zdjęcie ewidentnie.
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

miniabyr

Ja pitolę skąd koleś wziął taką cenę !!!!! To jakiś przewał ,szuka frajera ?  Kolumny są fantastyczne ,ale cena chora !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Michał


miniabyr

Dobrze że możemy chociaż o tym pisać . Może ktoś to przeczyta. Tak się składa że EV Interface D to specyficzna kolumna ,której trzeba poświęcić wiele czasu i pieniędzy! Kwota blisko 50tyś  zł to szaleństwo . Zresztą 4000 usd też !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg

kupił te na ebay-u za 4k$ + wysyłka 1K, to chce mieć przebitkę x3

nook736

#1483
Te z ebaya nadal są na sprzedaż bo kupujący wystawił je ponownie.
Zerknijcie na inne aukcje tego człowieka i ceny jakie serwuje... Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać

MAC

Ta cena świadczy tylko o tym, że handlarze czytają to forum.
Robi się pomału niefajnie. Nie warto otwarcie pisać o swoich odkryciach...  :-\

MAC

Trzeba przejść do podziemia  ;D

Piterski

Właśnie dostałem od Ondreja informację i zdjęcia że dotarły z USA moje głośniki do Delty :np:
Ale się cieszę ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Michał


goky

Super, słuchałem u Ondreja. Grało świetnie. A warto się przywitać w gronie bo właśnie doleciały

Piterski

Cześć Goky, witaj w klubie  :np:
To jest ta sama konstrukcja co Kawosza?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

nook736

S15-3... Najtańsza alternatywa dla Delt. Tweeter i średnica ta sama co w deltach tylko bas inny...

cdt

#1491
Cytat: Piterski w Luty 04, 2018, 10:33To jest ta sama konstrukcja co Kawosza?
Podobna ale to nie taka sama . Mniejsza skrzynia inny głosnik basowy trochę tych różnic by się znalazlo . Jednak FR 300 nawet przed przeróbkami nie były już estradówkami .
Cytat: nook736 w Luty 04, 2018, 14:07Tweeter i średnica ta sama co w deltach tylko bas inny...
Tweeter nie koniecznie . Nawet w Deltach wsadzali różne ;D .
To tak trochę dla przypomnienia jak wyglądały FR 300 przed upiększaniem :)

cdt


Piterski

Cytat: nook736 w Luty 04, 2018, 14:07
S15-3... Najtańsza alternatywa dla Delt. Tweeter i średnica ta sama co w deltach tylko bas inny...
Darek ma racje co to do przetworników, ale nic się nie martw u mnie VRM-y są już wsadzone inne to samo dotyczy niskotonówek, które dziś zaaplikowałem i jeszcze to czuje w krzyżu. Tylko Paweł ma jeszcze oryginalne Delty pod względem przetworników.
Ty masz zapewne gwizdki typu B tak jak u Darka w naszych Deltach jest stara wersja A.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

nook736

FR300 sa chyba jeszcze rzadsze od Delt.
A widzieliscie kiedys udomowiona wersje S18-3? 18 calowy EVM18b, reszta wiadoma, VMR oraz ST350. Te zdjecia sa z aukcji ebay..
S18-3 maja w specyfikacji pasmo przenoszenia od 30hz i byly sprzedawane jako Keyboard Speakers. z 30Hz mozna juz naprawde zyc. Polowalem swego czasu na te potwory ale odkad mam VOTT to odpuscilem. A szkoda bo ostatnio poszly na ebayu za jakies smieszne 200 euro.
Ostatnio wkrecilem moje VMRy w male odgrody i zamontowalem to na obudowie Alteca VOTT. Graly zamiast tub sredniotonowych od 500Hz. To co uslyszalem bardzo mi sie spodobalo. Slychac bylo ze VMR nie jest tak szybki jak compression driver ale barwa podobala mi sie wiele bardziej nawet od Alteca 290e. To mi dalo do myslenia...jakby tak zbudowac taka bezkompromisowa kolumne wokol VMRa? Mam Alteki 416-8a, TAD TL1601, ostatnio kupilem 12 calowe Onkyo W30a z serii Scepter ktore maja fs o wartosc 22Hz. Mam wiele fajnych tweeterow, wlacznie z EV T350. Pomyslalem o duzej budzie zeby bas mial czym oddychac, podzial srednica/bas gdzies miedzy 350-500Hz, tweeter od 3.5khz. Na wiosne mam zamiar sie za to zabrac. Mysle ze da sie to sensownie ugryzc bo te glosniki sa w miare proste w aplikacji.
Wrzuce wam pozniek foty z instalacji VMR :) smiesznie to wygladalo

nook736

#1495
Tutaj kolejna podobna konstrukcja Ev, tym razem model Pi-15.

https://www.youtube.com/watch?v=GM4K2p40K6c

Byly tez basowe paczki B115, czyli S15 bez tweetera, oraz B215 czyli dwa 15 calowe  basowe plus VMR. Jak widac jest w czym wybierac. Kazda z tych kolumn ma w sobie spory potencjal jezeli ktos lubi DIY. Wystarczy dorobic tweeter. Moim zdaniem to nawet argument na plus bo osobiscie uwazam ST350 za przecietniaka.

miniabyr

Cytat: Piterski w Luty 04, 2018, 15:21Paweł ma jeszcze oryginalne Delty pod względem przetworników.
No mam ,ale wymieniłem nowszy hf driver na ten starszy i koniec ! Nie dotykam się już do moich delt .Sprawa zakończona . Słucham muzyki!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Mam nieodparte wrażenie, że wszystkie EV powinny być dystrybuowane przez IKEA  ;D

miniabyr

Cytat: masza w Luty 04, 2018, 19:05
Mam nieodparte wrażenie, że wszystkie EV powinny być dystrybuowane przez IKEA  ;D
Ufff ulżyło mi bo myślałem że powiesz Bodzio !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

Tak, basowy inny głośnik. Na chwilę podłączyłem co by sprawdzić czy w pełni sprawne.  A i tak buda będzie nowa.