Wokół czarnej płyty

Zaczęty przez frywolny trucht, Kwiecień 29, 2015, 11:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Cytat: vasa w Wrzesień 26, 2017, 16:43Młodzież własnym rozumem uznała że w klasyce to już ciężko coś nowego znaleźć a jazz mocno dziurawy jest

I dlatego wybór padł na coś kompletnie nieznanego i nowatorskiego - Blue train  ;D

moon

Cytat: masza w Wrzesień 26, 2017, 16:46I dlatego wybór padł na coś kompletnie nieznanego i nowatorskiego - Blue train 

moze lubia niebieski, mogli przeciez wziac kind of blue;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

malg

Cytat: vasa w Wrzesień 26, 2017, 14:52
Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 26, 2017, 14:50Nie ma to jak pojechać do USA i kupić płytę, które leży w Biedrze
I jeszcze przepłacił dychę bo kupił za 18$
:)
ale to first edition był japoński ;D

vasa

Cytat: malg w Wrzesień 26, 2017, 17:24
Cytat: vasa w Wrzesień 26, 2017, 14:52
Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 26, 2017, 14:50Nie ma to jak pojechać do USA i kupić płytę, które leży w Biedrze
I jeszcze przepłacił dychę bo kupił za 18$
:)
ale to first edition był japoński ;D
No tak.
Czy to źle[emoji32]?

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

malg

to bardzo dobrze i cena adekwatna
(odniosłem się tylko do przepłacania, żle zostawiłem cytat)

frywolny trucht

Ale ten Lidl papuguje. Mogliby pójść krok dalej i sprzedawać szpulaki. Ale Biedra by się zdziwiła :)
A to gramofon droższy niż w Biedrze ( 550 zł, kogo na to stać?)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

W Biedrze super gramofon z głośnikami za 150 zł, a tu bez i taki drogi:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jacekkudla

Trzeba będzie i Lidla nawiedzić.... jakoś tak na pierwszy rzut oka nie ma szału...
Wyszperał ktoś może całość oferty winylowej?

Jacek

christo

W lidlu już raz były płyty. Niestety to był szrot i obawiam się, że teraz będzie podobnie. Dobór wykonawców i tytułów wskazuje na domenę publiczną. Tłoczenia "no name". Takie wydawnictwa powinny być po max 30 zł.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

No jak tam lidlaki? Środa i nic? Nawet obwąchać jaka padlina nikt nie był? ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

magus

A ja trzy sztuki zanabyłem :)

Jak przyjdzie pre to zacznie się sesja odsłuchowa.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

magus

O to moje nabytki :)

frywolny trucht

To tera jo :) Też zanabyłem G.M, do tego Beach Boys. Porobiłem zdjęcia tego co było dostępne. Widać, że wszystko wykonane przez jedną firmę w ten sam technologiczny sposób. Okładki obu płyt, które nabyłem są inne niż oryginalne. Oryginalne pokazano z tyłu jako miniaturki.
W środku czarna płyta w foliowo-papierowej kopercie. Zero bonusów. Zastanawiam się co to wszystko ma wspólnego z Music on Vinyl.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Cytat: frywolny trucht w Październik 12, 2017, 11:12Zastanawiam się co to wszystko ma wspólnego z Music on Vinyl.

a czemu mialoby miec?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

Bo na pierwszym moim zdjęciu we wcześniejszym poście wszystko stoi w kartonie firmowanym przez MOV.
Tymczasem robimy śledztwo. Kolaboracja Music Passion i Vinyl Passion Classical to serie tematyczne firmy Sound Factory, która sprzedaje płyty na discogs. Można sobie ściągnąć pełen katalog. Jest w załączniku:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Cytat: frywolny trucht w Październik 12, 2017, 11:27Bo na pierwszym moim zdjęciu we wcześniejszym poście wszystko stoi w kartonie firmowanym przez MOV.


a, widze, moze ktos z Lidla pozyczyl skads;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

frywolny trucht

#343
W pdf jest adres e-mail, który kieruje nas tu:
https://goo.gl/maps/fdkXQCBFUww
i to się zgadza z obrazkiem na stronie firmowej: http://www.cddirect.nl/frame.html Czyli Holandia.
Pytanie tylko ile zajmuje firma? Pokoik? Zero reklamy, a z tyłu w części halowej reklamują się inne firmy. Ani jednego samochodu firmowego.

W dodatku ginie nam wszelki ślad po Sound Factory BV a pojawiają się trzy firmy zajmujące się dystrybucją nośników:
Blaricum CD Company BV, Blaricum Music Company BV, and Compact Direct BV , które składają się na Blaricum Music Group

Zaczynam słabnąć  ;D  ;D  ;D

"Most of the Series are exclusive developed by our own companies but besides this we also represent some quality labels from other publishers."

Czyli, że większość serii wydawanych jest przez własne firmy, ale zdarza się wydać coś innych wydawców. Cokolwiek ma to znaczyć  ::)

Z innej zakładki:
"Licenses
Our companies owns the rights on more than 30,000 tracks which can be licensed for your private label or special products
Products wanted
We are continuously seeking for new CD- and DVD-titles for licensing and/or distribution all around the world"

Czyli, że mają prawa do ponad 30 tys. utworów i chętnie kupią więcej licencji.

Na razie nic o winylach. Tylko CD i DVD...

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Gdyby ktoś nie wiedział co to DMM czyli Direct Metal Mastering to tutaj jest wyjaśnienie:
http://www.hifi.pl/slownik/dmm.php

I taki opis znajduje się na każdej płycie. Technologia jak technologia, gorzej, że nad napisem stoi: Original Recordings Remastered. Nie wiemy co to są te oryginały, na jakim nośniku, które posłużyły za punkt wyjściowy. Wiemy, że zostały przerobione. W jakim celu? W jaki sposób?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Po wbiciu w przeglądarkę Blaricum Music Group wyskakuje ich profil na discogs https://www.discogs.com/label/283851-BCD-BV a tutaj już robi się mniej oficjalnie i legalnie :)

Profile:
Dutch company mostly selling bootlegs and other unofficial media.
The official company presentation: Blaricum CD Company BV, Blaricum Music Company BV, and Compact Direct BV are three indepent music and dvd publishing companies and part of the Blaricum Music Group.
Sublabels
Audiophile Classics, Audiophile Legends, Back Up, Cafe, Christmas Legends, Classical Gallery, Country Stars, Deluxe (3), Gala (8), Goldies, Grand Gala, Immortal, Jamaican Gold, Jazz Hour, Jazz World, MPG, Remember, Roots (6), The Wonderful Music Of, World Music (2)

No i nic nie wiadomo. Gdzie tłoczą? Komu zlecają? Co jest materiałem źródłowym?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

Firma jakich wiele, korzystają z nagrań z domeny publicznej, zarchiwizowanych cyfrowo. Holandia, ślady MoV, Vinyl Passion, DMM..., sądzę, że tłoczą w holenderskiej Record Industry.

Jak grają te "anofiszjale" ?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

#348
Na dziś ci nie odpowiem, bo mam gramofon w rozsypce. W sensie- rozebrany, ale StaryM ci powie:
http://audiocafe.pl/muzyka/wznowienia-plyt-winylowych/msg22811/#msg22811

To jest amerykański sklep działający od 1989 roku. Czyli z tradycjami i tam jakby nigdy nic...
http://www.elusivedisc.com/Vinyl-Passion-180g/products/1785/

Troszkę szersza oferta, wydania dwupłytowe, clear, color disc, gatefold itp, Made in the E.U.  :o

Poznajecie? Ta była w Lidlu. Tę kupiłem :) Inne też są.
http://www.elusivedisc.com/Glenn-Miller-His-Orchestra-The-Glenn-Miller-Carnegie-Hall-Concert-DMM-180g-Import-LP/productinfo/VINLP1811/

Oczywiście rozkminkę na reddit czytałem. Ludzie tam piszą: moim zdaniem oni tną z CD, na pewno tną z CD, muszą ciąć z CD. W ten deseń. Ale nikt nie napisał, że pracował na linii produkcyjnej i widział. Także wiecie. Z jednej strony firma jak się nie ma czym chwalić to się nie chwali, z drugiej- jak dotąd za rączkę nikt nie złapał. Przynajmniej nie znalazłem. Z trzeciej- i tak większość współczesnych winyli rodzi się z cyfry...



ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Mimo wszystko bym nie tykał. Człowiek patrzy i wypatruje po aukcjach fajnych wydań, cenionych, brzmiących odpowiednio a to jest oferta dla ludzi, którzy poddają się jakiejś modzie i trendowi, taki lajf współczesny. Nie ma to dla mnie przynajmniej, żadnej wartości. Jak ktos chce sobie kupic by mieć więcej sztuk na półce to jego sprawa. Ale w tej cenie można kupić czasem świetnie brzmiące, używane vinyle z epoki. Ja tak to widzę. I tu nawet nie chodzi o to, że dużo vinyli rodzi się z cyfry, tak się dzieje od lat. Chodzi raczej o to, że można dziś kupić bardzo dobre lub dobre współczesne tłoczenia ale raczej nie te z Lidla. Prędzej z Biedry choć i tam szału nie ma. Moim zdaniem oczywiście.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9