Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

#2625
Boję się takich projektów bo w większości pachnie mi to "cepelią "  I ta świadomość że rockendrolowy ,alternatywny zespół trafia na salony bo lider nie żyje  pachnie zawsze jakimś fałszem . Ale zespół który prezentuje muzykę Republiki w aranżacji na kwartet smyczkowy to najwyższej próby wykonawcy . Kwartet Śląski bo o nim mowa raczej kojarzę z   muzyką kameralną  "poważną" niż hitami Republiki. Generalnie płytę dostałem na urodziny dawno temu . Upłynęło sporo czasu kiedy zdecydowałem się jej posłuchać . Jest bardzo interesująca ,a kwartet brzmi znakomicie ! Słyszymy tematy Republiki w kompletnie innym kontekście ,bez tekstu ,wokalu co powoduje że odbieramy je jakbyśmy słyszeli je pierwszy raz ,ale kiedy pojawia się główny temat to mówimy"  O to przecież ta piosenka !" I zawsze jest to zaskoczenie. Płyta świetnie zrealizowana przez Andrzeja Lipińskiego (tak ,tego od  Lipinski Sound) w 2005 roku w warszawskim kościele . Wydał Pomaton EMI Uwaga ja mam wersję SACD ! (choć to transfer z PCM do DSD ) Warto posłuchać bo aranżer Stefan Sendecki nie zrobił z tego projektu miałkiej muzycznej papki dla mało wymagających.
Ktoś na allegro sprzedaje wersję którą mam czyli Sacd -cena 200zł :o
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

malg


malg


miniabyr

Mam ostatnią płytę Talk Talk wydaną przez Verve  i  Ba Da Bing i ta ostatnia jest zła z powodu kiepskiego tłoczenie  ! Nie wiem czy Hollis wydany przez BaDaBing jest lepszy od wersji z 2003 roku .Pewnie kupię  tą tańszą ale i tak nie porównam( no chyba że do cd.)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


malg

ceny jak widać w podobnej klasie jak na jebayu

miniabyr

Cytat: malg w Styczeń 23, 2018, 16:42
ceny jak widać w podobnej klasie jak na jebayu
Czyli pozostała wersja na cd ,bo winyl to kosmos.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Jakub

#2632
Fajny ten album Hollisa. Choć nie jestem fanem tego jego zawodzenia.

Ale nagrane kapitalnie.

miniabyr

Jako że jestem fanem Talk Talk to zupełnie nie zwracam uwagi na sposób w jaki śpiewa Hollis. Po prostu przyzwyczaiłem się. Ale fakt że na swojej solowej płycie  śpiewa jeszcze bardziej oszczędnie, czy wręcz niedbale może innym przeszkadzać.  Sam fakt,  że ta jego płyta podoba się wam robi na mnie wrażenie. A ja ją tu chciałem tak po cichu przemycić  :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

moon

Cytat: miniabyr w Styczeń 23, 2018, 14:07Maciek ten solowy Hollis wyszedł podobno na winylu

wyszedl, mediana sprzedazy na discogs 130 kilka ojro
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

miniabyr

W najbliższych dniach będę mieć 2 ciekawe lamy 6X5 do zasilacza mojego preampu Audio Note M3  Jedna to Sylvania  a druga to tajemnica nawet dla nie  -dowiem się jak odbiorę . Podobno to coś  extra-super-alleluja . Jestem bardzo zaintrygowany  . Relacja niebawem .  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Michał

Cytat: miniabyr w Luty 03, 2018, 08:43
W najbliższych dniach będę mieć 2 ciekawe lamy
O cholera,uważaj bo one plują ;D

miniabyr

qufa no jest za rano  jak dla mnie. LAMPY oczywiście  .....stare  to i głupie i bzdury wypisuje .  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Trochę to trwał ,ale już mam . Dwie lampy prostownicze z których jedna to bardzo rzadka lampa Brimar 7 Z 4  (lampa z lat 40 ub.wieku)  którą to stosuję jako zamiennik 6x5 -da się   (właśnie jest wsadzona w pre więc fotka za jakiś czas ) oraz lampa  6x5 CBS ER z przełomu lat 40/50  Na razie osłuchuję Brimar'a   .  Nie wiem czy uda mi się dziś wetknąć CBS'a ale  obiecuję relację niebawem  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Ponieważ lampa  Brimar 7Z4 mnie nie zachwyciła to zdjęcie bardzo szybko zostało wykonane !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

No i sprawy mają się następująco . Lampa  6x5 CBS er to świetna inwestycja w przyjemność ! Po prostu wsadzona w podstawkę od razu pokazała że jej brzmienie jest  szlachetne i przyjemne .  To tak jest że wpinam i od razu słychać czy było warto . Oj wato było . Niestety lampa 7z4 Brimar w której pokładałem dużo nadziei  rozczarowała mnie . Może dam jej się "rozegrać " ale nie wiem czy wygrzanie spowoduje że brzmienie nabierze lekkości i przejrzystości . Cholera a mogło być tak pięknie ..........................ważne ,że mogę ją oddać i posłuchać innej ! ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Bogu dziękować nie słyszę lamp prostowniczych  8)

McGyver

Cytat: masza w Luty 14, 2018, 23:35
Bogu dziękować nie słyszę lamp prostowniczych  8)
Ja też nie słyszę bo nie stosuję  :P

MAC

W Waldkowych monoblokach są ale czy miałem ruskie czy Brimary czy RCA... Gra Tak samo.

miniabyr

#2644
Dziś coś takiego wetknę  sobie w dziurkę ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Kartonik?  :o
Myślę, że jakakolwiek ale lampa więcej wniesie od kawałka tekturki  ;D

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Z kronikarskiego obowiązku odnotowuję  ,że ostatnia lampę prostowniczą  którą kupiłem  jest "królem dżungli " Ta francuska  bombka  z dopiskiem  Sylvania to lampka z końca lat 40' ub. wieku . Nówka sztuka ,nieśmigana . Kurde mam w kolekcji 4 lampy prostownicze 6x5 i każda powoduje  zmiany  .Raz ciekawsze a raz mniej . Ta ostatnia jest znakomita ! Polecam .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cuda !  ;) Dziś dostałem do testów kabel głośnikowy  który bardzo chciałem przetestować . Był jeden problem ! To kabel z metra cięty i dość drogi (120 funtów /metr ) więc musiałbym kupić go w ciemno . A tu taka niespodzianka  i jest on u mnie w domu wpięty w mój system . Ma jedną wadę  . Jest potwornie gruby i sztywny . Ja pierdziu ,ale się nakląłem wtykając go w odpowiednie dziury. A o jakimż to drucie tu mowa ? A o Neotech NES 3002. Mogę go słuchać do niedzieli , Relacje zdam jak się osłucham . 8) 
Szkoda życia na chujowy dźwięk !