Menu główne

EL 84

Zaczęty przez wojtek41, Czerwiec 23, 2015, 20:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Jakie lampy EL 84, oprocz Mullarda i  6P14P.  Na ktore zwrocic uwage ?

miniabyr

Miniwatt ,oraz mimo wszystko z powodu ceny 6P14P -ER W porównaniu do Miniwatt są zdecydowanie bardziej jasne,może nawet szorstkie ,ale cena bezkonkurencyjna.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wojtek41

Porownywales moze z seria K ..?

miniabyr

Z "k" nie ........nawet nie wiedziałem ,że taka jest.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wojtek41

Jest. Mozesz podac przyblizone ceny miniwatt ?

miniabyr

Hmm 950 złotych za 4 sztuki.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Eeee....  To ujdzie ;-)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Do dobrego Mullarda i tak znosnie...)

gratefullde

Amperex Orange Globe wspominam mało czarująco. Tym bardziej że wzmak od 2 dni w piwnicy :-)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Bracia w Lebenie (nie mam Lebena), jakich lamp uzywacie..?  :D

wojtek41


gratefullde

Cytat: wojtek41 w Czerwiec 23, 2015, 22:16
Cytat: gratefullde w Czerwiec 23, 2015, 22:15wzmak od 2 dni w piwnicy :-)
Cos nie teges..?
Mnie zdenerwował. Przymulał. Mam drugi, mało wattowy, reanimowalem. Teraz myślę o tranie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

To maly off na starcie... ;)  Co to za slabeusz ? 

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Czerwiec 23, 2015, 22:20
To maly off na starcie... ;)  Co to za slabeusz ?
Kapitalna Integra Andrzeja Analogowego na "diabełkach " i obecnie 6f8g. 10 W w porywach. Barwa dźwięku, przestrzeń, masakra.  Mosiądz i drewno, bezkompromisowo, jak to u Andrzeja.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Pogratulowac  :D

miniabyr

Cytat: gratefullde w Czerwiec 23, 2015, 22:24Barwa dźwięku, przestrzeń, masakra. 
Oj zabrzmiała  ta "masakra" na końcu zdania zabawnie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: miniabyr w Czerwiec 23, 2015, 22:42
Cytat: gratefullde w Czerwiec 23, 2015, 22:24Barwa dźwięku, przestrzeń, masakra. 
Oj zabrzmiała  ta "masakra" na końcu zdania zabawnie.
No :-) Fakt. Trzeba się nauczyć stosować odpowiednie przymiotniki. Sorki :-)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Bo diabełki właśnie taką piękną barwą i hektarami przestrzeni grają. Plus referencyjna średnica.
A czemu mu wyszło tylko 10W? Nie chciało mu sie nad trafami pewnie popracować... leniuchowi :)

vasa

Pozwólcie że się wetnę.
A jak nie pozwolicie to się wytnie  ;D
Mam Pionieera SA-810.

Jako lampy mocy siedzi tam coś opisane jako 7868.
Taka lampa jest dostępna bez problemu z produkcji EH i JJ tyle że ma inną konstrukcję.
Jako zamiennik proponowana jest lampa 7591. Tyle że za mało wiem żeby ją tam wetknąć na własną odpowiedzialność.
Może ktoś wie i pomoże?
Moja oryginalna lampka
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wojtek41

Lampowy pionek. To musi ladnie grac  ;)

vasa

Cytat: wojtek41 w Czerwiec 23, 2015, 23:07Lampowy pionek. To musi ladnie grac 
Ładnie :)
Chociaż nie wszystkie styki stykają idealnie i czasem coś się zatknie :-\
A ja bardzo jestem ciekaw jak zadziała phono zasilone z trafa. Może miło zaskoczy?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wojtek41

A jak wypada samo pre ?

vasa

Nie sprawdzałem. Nie mam żadnej wkładki MM. Trzeba poczekać na trafo.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wojtek41

Niech bedzie off. Mam przedwzmacniacz Dynaco Pas 3 i z trafem jakos tak dziwnie to wspolgra...Z kolei z MM jest bardzo dobrze.
Tez mnie ciekawi jak u Ciebie wypadnie...?

vasa

Wyspowiadam się ze wszystkich wrażeń.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.