Pink Floyd-ostatnia inkarnacja

Zaczęty przez jamówię, Listopad 09, 2016, 18:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

fotobia

Do mnie dojdą w przyszłym tygodniu :) Za to słuchania będzie moc, 3 krążki ... Dodatkowo Księżyc wziąłem :)
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

rudy-102

Cytat: gratefullde w Styczeń 20, 2017, 13:05
Premierowo doszły  :)
Do mnie też. Za chwilę zabieram się do słuchania.

Jamówię

Ja już jadę Momentary..dziś odebrałem od Tomcia,dawno tej płyty nie słyszałem. Podobno pierwszy druk się kończy :o co za czasy ;D
Potem Final cut,choć chyba tylko dla porównania z pierwszym biciem, nie bierze mnie ta płyta ;)

fotobia

Ja za to te ostatnie albumy lubię, prócz The Endless River, ta mi nie wchodzi... za to Division, Momentary, Final i na deser Delicate, świetnie zagrany koncert, Moon, Wall i Wish... mogę słuchać bez ograniczeń. Do tego stopnia ostatnio wpadłem w trybik, że żona już mówi o lekkim szaleństwie...ale co tam...
miłych odsłuchów, ja sobie póki co z cdków posłucham...
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

rudy-102

Cytat: Jamówię w Styczeń 20, 2017, 21:02Momentary
No właśnie leci. Bardzo ładna scena, ale brakuje dynamiki. Do porównania mam niestety tylko węgierskie tłoczenie. Tamto jest trochę płaskie, ale basy ma chyba lepsze.

Jamówię

Odnosząc się tylko do pamięci,to obecne bicie Momentary jest dla mnie lepsze. Mnie w ogole te nowe tłoki podchodzą a basu na Momentary jest duuuża ilość,przynajmniej z moich paczek.

rudy-102

Cytat: fotobia w Styczeń 20, 2017, 22:20żona już mówi o lekkim szaleństwie...ale co tam...
To znaczy, że masz normalną żonę. Moja też mi tak mówi. Szaleńcy są ciekawsi od nudziarzy ;).

rudy-102

Cytat: Jamówię w Styczeń 20, 2017, 22:24a basu na Momentary jest duuuża ilość
No jest, tylko takiego chudego ;).

Jamówię

Cytat: rudy-102 w Styczeń 20, 2017, 22:33
Cytat: Jamówię w Styczeń 20, 2017, 22:24a basu na Momentary jest duuuża ilość
No jest, tylko takiego chudego ;).




Ale są momenty :) natomiast tak ujowo nagrywano rocka w latach 80.

rudy-102

Cytat: Jamówię w Styczeń 20, 2017, 22:35Ale są momenty :) natomiast tak ujowo nagrywano rocka w latach 80.
No ogólnie bardzo przyjemnie się tej płyty słucha. W porównaniu z węgierką to tu jest niesamowita ilość szczegółów.
Jak mi kiedyś wpadnie w ręce wydanie z epoki to kupię dla porównania.

fotobia

Właśnie, trzeba lubić nagrania z epoki, lata 80 a dziś to spora różnica w stylu nagrywania rocka, ja nie mam uprzedzeń do dzisiejszego stylu. Podchodzę do tego, że tak ma być. Jednocześnie lubię płyty z epoki. Mam Marillion Script for... winyl z roku nagrania płyty i remaster nowy na cd, i obu wersji mogę słuchać. mam Fugazi z ostatniego wznowienia na winylu i słucham z przyjemnością. Znam ludzi którzy po stokroć wolą remastery, szczególnie te z podbitym basem, a jak słuchają u mnie pierwszych wydań to kręcą nosem, że słabo to brzmi.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

krzysiek

To nie tyle kwestia lubienia nagrań z epoki, te płyty Marillion są dość specyficznie zrealizowane. Mam Script i Misplaced angliki z epoki i moim zdaniem mało efektownie to gra. Imho nagrane cicho, dość sterylnie, nie jest "punchy". Porównajmy to teraz z Talk Talk - The Colour of Spring.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

fotobia

Hmm, ja mam holenderskie wydanie jeśli się nie mylę (sprawdzę po powrocie do domu)  i gra dobrze, jest dość dynamicznie, ładne stereo, nie mogę powiedzieć nic złego o tej płycie.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

fotobia

Sprawdziłem, mam EMI Germany z 1983 roku
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

Jamówię

Płyty Marillion z okresu z Fishem,są po ptostu źle nagrane i nie pomoże im żaden re master.

gratefullde

Pierwsze płyty Marillion mają zaburzoną tonalnosć w kierunku wysokich tonów.
Mają też obłędna dynamikę.
Mam niemieckie firsty i obecne tłoczenia. Jakoś wolę jednak te starsze.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

merlin1973

Cytat: Jamówię w Styczeń 21, 2017, 09:21źle nagrane i nie pomoże im żaden re master
A ja już myślałem,że to wina Radmora i Altusów :):):)
tylko płyty z epoki, podrasowane mnie nie kręcą :)
Pozdrawiam S.CH.

christo

Cytat: Jamówię w Styczeń 21, 2017, 09:21Płyty Marillion z okresu z Fishem,są po ptostu źle nagrane i nie pomoże im żaden re master.
Mam Script, Misplaced i Clutching z epoki oraz nowe Fugazi (sprzed 2-3 lat mniej więcej). Zdecydowanie najlepiej z tej czwórki nagrany jest Clutching at Strows. W zasadzie jest OK. Nowego Fugazi nie daje się słuchać niestety. A szkoda bo to świetna płyta.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

Jamówię

To prawda Clutching trzyma poziom,jest to z resztą moja ulubiona płyta Marillion.

merlin1973

Cytat: Jamówię w Styczeń 21, 2017, 10:18To prawda Clutching trzyma poziom,jest to z resztą moja ulubiona płyta Marillion.
Jest wątek Marillion ? bo nie moge znaleźć, :(:(
jeśli nie trzeba założyć :) !!!
Pozdrawiam S.CH.

gratefullde

Cytat: merlin1973 w Styczeń 21, 2017, 11:07jeśli nie trzeba założyć :) !!!

No to Sławku bierz się do roboty :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

merlin1973

Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem  ;) ;) ;)
Pozdrawiam S.CH.

fotobia

Dziś dotarły Momentary, Final i Moon. Właśnie słucham Momentary, jest dobrze :) . Więcej wrażeń jak dojdzie wkładka nowa. Tomasz, dzięki za inicjatywę :)
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

fotobia

Ok. Ortofon Om5 założony i gra sobie właśnie Moon. Co mogę powiedzieć. Jest super. Mam w porównaniu do większości audiomaniaków bardzo budżetowy sprzęt. Malutkie All In One Yamachy nie jest audiofilskim sprzętem. Moze więc moje odczucia przydadzą się tym z podobnie słabszym sprzętem jak mój. Do dziś słuchałem At95, było bardzo dobrze, dynamika, przestrzeń fajna przejrzystość instrumentów. Jedyna czego brakowało to niższy bas. OM5 gra inaczej, bas schodzi niżej, teraz mam go tyle ile chciałem. Mogłem zmniejszyć go w ustawieniach sprzętu o 2dB i jest go dokładnie tyle ile potrzeba. Jest delikatnie cieplej i mniej sopranów ale taki ich poziom jest dla mnie satysfakcjonujący. Jak dla mnie OM5-tka lepiej zgrywa się DJ PreII niż AT95. Właśnie jako kolejną płytę wybrałem Marillion - Script For... I...miłe zaskoczenie, jest super, o wiele lepiej niż na At95. Soprany idealnie, nic nie syczy, nie kłuje, bas, dynamika, słychać wszystko jak trzeba. Wierzcie lub nie ale na nowo odkrywam tą moją pierwszą czarną płytę jaką kupiłem 34 lata temu :).
Wracam do słuchania, zaraz zagra Forgotten Sons a to jeden z moich ulubionych...
Ortofon zostaje, dla mnie to koniec poszukiwań. Zdaję sobie sprawę, że są lepsze, ale cóż dla mnie liczy się przede wszystkim radocha ze słuchania i ją mam, na dodatek w bardzo przystępnej cenie.
pozdrawiam audiomaniaków.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

Bartolo

Panowie, pytanie...
Ktoś ma, albo słuchał "Pink Floyd THE DIVISION BELL 20TH ANNIVERSARY"..? Jak to się ma do ostatniej reedycji..? Bo mam tę nieszczęsną wersję na "turkusowym" winylu, słuchałem 2016, jest dużo lepiej, ale kusi mnie ten BOX... Kolekcjonerska rzecz i cieszy oko.. ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski