Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

maciek1

Cytat: frywolny trucht w Marzec 30, 2015, 18:18Ja to sobie domówiłem, dobre do ustawiania z dokładnością do 0,01g :)

Otwór w wadze już miałeś nagwintowany? Oringi bardzo mocno dociskają do ramienia? U mnie, jak zmierzę, to oringi bardzo bardzo mocno dociskają do ramienia. Chyba zmienię na mniejsze troszkę. A z tymi obotami u Ciebie to jak faktycznie jest? Lepiej niż 1,5 minuty?

frywolny trucht

Dobra, zmierzyłem. Odpaliłem, pokręciłem na 33,3 i zrzuciłem pasek. Do zatrzymania: 1m 7s.
Dodatkowy ciężarek chodzi na trzpieniu, który jest mocowany dokładnie w osi ciężarka przeciwwagi. Wersja bez tego ustrojstwa nie miała otworu. Zamawiałem nową, kompletną przeciwwagę. Oringi zdjąłem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

maciek1

Dzięki. Ja mam już wagę z otworkiem i dostałem od Andrzeja ten "pręcik":) Jeszcze nie zamontowałem, ale przez Świeta chyba znajdę chwilkę. Te oringi mają za zadanie dociskać wagę do ramienia aby zminimalizowac ryzyko drgań. Coś w tym jest. Z tymi obrotami uspokoiłeś mnie:) Gramofon kręci pięknie i chyba czyszczenie paska, talerza oraz tulejki napedu to było to. Nieraz człowiek szuka i szuka, a to tuż pod nosem:)

frywolny trucht

Dyskusja na temat wyższości jednego napędu nad drugim tutaj: http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=219.msg10348#msg10348
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

robiz

#279
Panowie może jakieś pomysły ?
Przestawiałem trochę sprzęt, po tych zabiegach Adfontek zaczął " brumić". Zakładam że to od niego , bo jak samo pre podłączone pod wzmacniacz, to na dużym poziomie dźwięku " ładnie " szumi". Po podłączeniu gramofonu, na tym samym poziomie głośności słychać " brumienie "
Jak odłączam uziemienie, to brumienie narasta i pojawia się dużo szybciej.
Najfajniejsze, że gramofonu nie ruszałem.

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

rudy-102

A kabelek GDN się przypadkiem nie poluzował?

robiz

Też próbowałem, ale dokręcony fest do wzmacniacza i siedzi pewnie w gramofonie.
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

neomammut

Robiz, ale z drugiej strony, przy gramiaku/ramieniu/wkładce?

rudy-102

Czy zmieniałeś też kable między gramofonem a przedwzmacniaczem?

robiz

To trzeba by chyba zerknąć pod płytkę z gniazdami, nie , bo z wierzchu raczej ok.
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

robiz

Kable co prawda ruszałem, ale są oryginalne, Andrzejowe.
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

frywolny trucht

Czyli jak ruszasz kabelkami na ramieniu, tam gdzie się da, nic się nie zmienia? Odchyl ramię najpierw do siebie, potem na maksa za gramofon. Nic?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Mnie ostatnio gniazdo się w pre poluzowało. Dokręcenie pomogło.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

neomammut

A może to sygnałowe, ale po drugiej stronie, nie styka np... - mówię od strony preampa...

robiz

Jak ruszam , to własnie brumienie w zasadzie nie ustaje, ale są " cyknięcia " czy bardzie " strzały ", . Jak dotykam ręką kabla uziemienia to też takie " puknięcia/strzały " sie pojawiają
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

rudy-102

Cytat: neomammut w Marzec 31, 2015, 21:12A może to sygnałowe, ale po drugiej stronie, nie styka np... - mówię od strony preampa...
Dokładnie. tak może być. Poruszaj wszystkimi kablami, czy dobrze siedzą w gniazdach. Może jakis ekran nie ma kontaktu.

rudy-102

Cytat: robiz w Marzec 31, 2015, 21:13
Jak ruszam , to własnie brumienie w zasadzie nie ustaje, ale są " cyknięcia " czy bardzie " strzały ", . Jak dotykam ręką kabla uziemienia to też takie " puknięcia/strzały " sie pojawiają
Może teraz jakiś transformator stoi bliżej gramofonu niż kiedyś?

robiz

Sygnałowe pomiędzy pre a wzmacniaczem siedzą raczej pewnie. Tak jak mówiłe, po odpięciu gramofonu od pre ( pre włączone ), jest tak jak było wcześniej czyli dobrze.
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

elem

Zresetuj, odepnij wszystko od sieci na 10 minut. Wiem, nie jest to mądre ale czasami pomaga :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

robiz

Dla spokojności ducha " uśmiercę " bestie na dłuższą chwilę, ale to chyba juz jutro bo po 3 godzinach przy sprzęcie , mam dosyć na dziś.
Zobaczymy co będzie po przywróceniu zasilania.
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

frywolny trucht

Jak nie przewody, to coś się do czegoś zbliżyło i broi. Machałeś ramieniem w tę i z powrotem?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

robiz

No własnie frywolny, może i tak ... Jutro pomacham ramieniem i raz jeszcze wsyztsko podłącze od zera. zobaczymy, dzis juz nawet palce bolą o tych pieprz... kabli ;)
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

maciek1

Zafundowałem sobie nowy drobiazg do mojego Ad Fontes'a - headshell z nowej linii (taki jak na zdjęciach znajdujących się w wątku). Teraz mam stres związany z usunięciem "spinacza", gdyż jest on mocowany na klej. Andrzej sugeruje, żeby podgrzać zapalniczką i dam radę. Pewno dam, ale stres jest:))) To wszystko takie delikatne. Zastanawiam się nad efektem końcowym - zabiorę się do tego dopiero po świętach, jak wrócę do domku. Waga noweo nabytku to lekko ponad 4g łacznie ze śrubką. Dotychczasowy hedashell wygląda zdecydowanie znacznie masywniej, ale zważę go później.

rudy-102

Moim skromnym zdaniem ten nowy headshell ma (lub może mieć) jedną wadę. Headshell jak w starszym modelu montowany i ustawiany jest za pomocą jednej śrubki. U mnie (stara wersja) nie daje się praktycznie tak mocno wkręcić śrubki, żeby headshell stał "bombensicher" i nie dał się przekręcić. Mimo wszystko mocowanie jest na tyle pewne,że nic się nie dzieje bo zawsze łapiemy ramię za "spinacz", który jest mocowany poza headshellem. W nowym modelu może dojść do przypadkowego przekręcenia główki.

maciek1

Oczywiście taką opcje też rozważałem, ale mimo obaw zaryzykuję. W gramofonach "przypadkowo" może zdarzyc się wszystko co najgorsze rzecz jasna. Dlatego konieczna jest uwaga i delikatność. Myśle, że wszystko będzie dobrze (oby!):) "No risk no fun", ale to wszyscy dobrze znamy:)