今日は - OBI-MANIA ...czyli klub miłośników japońskich wydań LP, CD, MC itp.

Zaczęty przez SVART, Styczeń 18, 2015, 13:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

SVART

Jeden z moich ulubionych albumow z zakresu starego rocka. Mam takie wydanie jak Twoje, ale jeszcze inne wersje tej płyty. Jedna poniżej. Porównałem wczoraj bezpośrednio SACD i LP - dla mnie SACD zagrało lepiej, niestety. Tym razem CD wygrało :).


wojtek41

EP-ki  :)

SVART

Singli jeszcze nie mam żadnych z Japonii, ale wszystko przede mną :).


SVART

Jedna z moich (wielu) ulubionych płyt Davida Bowiego :).

masza

Pierwsze moje zetknięcie z japońskimi tłoczeniami było właśnie z tą płytą.
Po tym wykupiłem od Thoro całą dyskografię Bowiego na japonkach.

jajacek1410

Japończyki, to dla mnie temat zupełnie obcy.
Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tymi płytami dostępnymi w empiku. Jest tego sporo i wyglądają zachęcająco.
Wydane przez Warnera, natomiast w opisie stoi tak :
" Legendarne jazzowe płyty w oryginalnych japońskich opakowaniach. "
O co kaman?



tu więcej;
http://www.empik.com/muzyka/jazz/zagraniczna,32150102,s?qtype=facetForm&producerFacet=warner+music

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

gratefullde

Cytat: jajacek1410 w Luty 23, 2015, 18:56Japończyki, to dla mnie temat zupełnie obcy.
Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tymi płytami dostępnymi w empiku. Jest tego sporo i wyglądają zachęcająco.
Wydane przez Warnera, natomiast w opisie stoi tak :
" Legendarne jazzowe płyty w oryginalnych japońskich opakowaniach. "
O co kaman?

CD tłoczone w Niemczech na rynek japoński. Z tych, które ja posiadam, wszystkie brzmią bardzo dobrze. Ale ponoć zdarzają się wpadki.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jajacek1410

Cytat: gratefullde w Luty 23, 2015, 19:08CD tłoczone w Niemczech na rynek japoński.
To traktować je jako "prawdziwego" japończyka czy jako podroba?
Parę lat temu pojawiły się podobne w "nie dla idiotów", z dość wątpliwym pochodzeniem.
Cena tych empikowych bardzo zachęcająca. To nie podejrzane?
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

wojtek41

Mam takie wydanie Tool'a. Tloczona w Europie, ubrana we wszystkie szaty japonskie. Gra bardzo ladnie. Mowa o wydaniu cd.
Tylko zastanawia mnie dlaczego tak skomplikowanie to wydaja..?

SVART

Jak pisze Wojtek, są to płyty tłoczone w EU, ale nie mam tylko pewności czy na pewno idą na rynek japoński, a obi to jedynie myk marketingowy. Mam z tej serii ok. 20 płyt i jestem zadowolony co do jakości. Za 20 PLN warto, szczególnie ww. JC. Świetny jest też Claus Ogerman, Kuhn oraz Mingus "Canon", są wg mnie doskonale nagrane.

elem

Cytat: gratefullde w Luty 23, 2015, 19:08CD tłoczone w Niemczech na rynek japoński. Z tych, które ja posiadam, wszystkie brzmią bardzo dobrze. Ale ponoć zdarzają się wpadki.

To budgetowa seria wymyślona i remasterowana przez Warner Music Japan. Wiele tytułów nigdy wcześniej nie wydanych na CD w Europie. Tłoczenie i poligrafia robione są w Europie z materiałów dostarczonych przez WM Japan z drobnymi zmianami dotyczącymi kraju produkcji. W Japonii ukazało się dużo wiecej tytułów.
Grają dobrze, ale najwazniejsze jest, że wiele z tych płyt było dotychczas nie do kupienia u nas. Wcześniej częśc tych płyt była dostępna na Amazon.uk po 5 funciaków.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

masza

Kupujcie, kupujcie.
Nie zapomnijcie tylko zrobić kopii bezpieczeństwa dla mnie we flaku :)

gratefullde

Cytat: masza w Luty 24, 2015, 14:12
Kupujcie, kupujcie.
Nie zapomnijcie tylko zrobić kopii bezpieczeństwa dla mnie we flaku :)

A jaki wolisz? Sztuczny czy naturalny? Ponoć najlepszy cielęcy flaczek jest ale nie wiem, nie moja broszka te flaczki
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

SVART

Cytat: masza w Luty 24, 2015, 14:12Nie zapomnijcie tylko zrobić kopii bezpieczeństwa dla mnie we flaku

Przy okazji będzie kopia dla paltona, bo on się lubuje w zgrywaniu płyt od znajomych i nie tylko stąd ma pliki, podobno :). Będzie miał chłopak z czego grać. Tylko nie wiem, czy na squeezboxie pójdą flaki, dlatego dla niego zrobię kopię bezpieczeństwa w mp3 - 160khz, bo i tak różnicy nie wychwyci :).

masza

No dobra. Jak wam flaki nie smaczą to mogą być łejwy :)
Zresztą przyjdzie łirles to Wam wytłumaczy ;)

SVART


jajacek1410

Cytat: masza w Luty 24, 2015, 14:12Nie zapomnijcie tylko zrobić kopii bezpieczeństwa dla mnie we flaku :)
Rzeczywiście chcesz, czy tylko tak podtrzymujesz konwersację ? :) Bo jakby co, to możesz na mnie liczyć. Oczywiście dopiero jak coś kupię.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

masza

Dzięki :)
Nakupowałem już tych płytek. Po 24zł to grzech nie wziąć.
Toć kalkulacyjny więcej płaci za wygrzebane w Lidlu tercety w sombrerach :)

jajacek1410

Jeśli wszyscy twierdzicie, że warto, to i ja się obkupię :) A co.
Niska cena dawała trochę do myślenia.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

SVART



SVART

Dawno mnie tutaj nie było, a listonosz nie próżnował. Kilka śmiesznych i ciekawych pozycji :). Takie Grobschnitt to krautrock najwyższej próby. Teraz będę słuchał z czarnej płyty.