Jakie kable do Max 50zł/metr

Zaczęty przez Jask4er, Czerwiec 06, 2019, 08:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jask4er

Witam,
Niedawno stałem się posiadaczem marantza 2216b i kolumn tannoy mercury f3. Teraz pytanie jaki kabel na początek? Przeglądając sklepy trafiłem na teoretycznie sensowny Qed Ruby i Chord clearway speaker. Może macie jakieś inne propozycje?
Marantz 2216b, rega planar 2.

drizzt

Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Piterski

To w końcu nie kupiłeś tych Dali?
Z głośnikowych na początek polecam Beldena, tani i przyzwoity kabel.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Jask4er

#3
Jednak wybrałem tannoye, bo dali jednak by mocno nadszarpnęły mój budżet. Z czasem jak się "osłucham" będę kombinować ze zmianą, ale wtedy już z odsłuchem.

Mowa o tym?

https://allegro.pl/oferta/belden-9497-kabel-glosnikowy-jbl-altec-shindo-1m-7936222489?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Van Damme z tego co widzę tylko zagranicą dostępne Z wysyłką
*znalazłem*

https://allegro.pl/oferta/van-damme-blue-series-przewod-glosnikowy-2x4mm-7483289568?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare 2x4mm, nie znam się w ogóle o co chodzi z tymi mm :/
Marantz 2216b, rega planar 2.

traumeel

Używam QED Ruby Anniversary Evolution. W swoim systemie porównywałem je tylko z VDH The Wind. VDH wypadał nieco lepiej bardziej wyraziściej rysując niskie tony. Ale wg mnie różnica nie była na tyle istotna by przesiadać się na ten znacznie droższy przewód.

drizzt

#5
Cytat: Jask4er w Czerwiec 06, 2019, 09:08

Van Damme z tego co widzę tylko zagranicą dostępne Z wysyłką
*znalazłem*

https://allegro.pl/oferta/van-damme-blue-series-przewod-glosnikowy-2x4mm-7483289568?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare 2x4mm, nie znam się w ogóle o co chodzi z tymi mm :/

Chodzi o przekrój przewodu, 2.5 mm jak z mojego linka spokojnie wystarczy przy normalnych długościach. Amazon wysyła do Polski a przesyłka nie jest droga. Możesz sobie tam wybrać jaka długość cię interesuje, wystarczy potem pociąć, oprawić i voilà. Wychodzi jakieś 30 zł za metr.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Jask4er

A ten co wkleiłem w linku nie jest tym samym kablem tylko o grubszym przekroju?
Marantz 2216b, rega planar 2.

drizzt

To dokładnie ten sam kabel, jak nie znajdziesz na Allegro 2.5 mm to możesz brać ten 4 mm i też nic się złego nie stanie. Jakiej długości potrzebujesz?
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Jask4er

Marantz 2216b, rega planar 2.

drizzt

W takim razie 4 mm to zbytek ale jak pisałem nic się złego nie stanie jak nie znajdziesz 2.5 mm albo nawet 1.5 mm bo w takiej wersji też Van Damme występuje. Bardzo rozsądny studyjny przewód.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Piterski

Cytat: Jask4er w Czerwiec 06, 2019, 09:08Jednak wybrałem tannoye, bo dali jednak by mocno nadszarpnęły mój budżet.
Twoich finansów oceniać nie mogę ale jak byś kupił na raty te Dali z Myślenic to mógłbyś potem u tego sprzedawcy wymienić je na inne. Przy okazji jestem przekonany, że zagrały by o wiele lepiej niż Tanoy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Jask4er

Wziąłem u niego właśnie te tannoye z czasem może zmienię. Tak na dobrą sprawę dopiero raczkuje w strefie audio ;p
Marantz 2216b, rega planar 2.

muda44

Cytat: Jask4er w Czerwiec 06, 2019, 08:14
Witam,
Niedawno stałem się posiadaczem marantza 2216b i kolumn tannoy mercury f3. Teraz pytanie jaki kabel na początek? Przeglądając sklepy trafiłem na teoretycznie sensowny Qed Ruby i Chord clearway speaker. Może macie jakieś inne propozycje?

Ruby był fajnym kablem lata temu zanim pojawił się Clearway a ten mi i kolegom zastąpił kable za grube tysiące .

Bartolo

Mam Wind II 2x4m jak byś chciał...
W dobrej cenie, dobry kabel... ;)
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

drizzt

A ja mam nawet tego Clearwaya gdzieś w szafie, tylko krótkie odcinki 2x 1.5 m z tego co pamiętam.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

dyletant

Używam QED XT40 ~50pln  wypada o "klasę" lepiej od 2,5mm polskiej miedzi ze speckable ~10pln/m , z którym mogę się rozstać. Cena do uzgodnienia - około 10m.

Jask4er

po tego clearwaya sięgnę może z czasem na razie zamówiony ten Van Damme. Dzięki wielkie za pomoc. W razie czego Drizzt, jeżeli będziesz chciał je sprzedać w przyszłości to się zgłoszę :P.
Marantz 2216b, rega planar 2.

osiek

Cytat: Bartolo w Czerwiec 06, 2019, 16:33
Mam Wind II 2x4m jak byś chciał...
W dobrej cenie, dobry kabel... ;)
Bartolo a za ile chcesz go sprzedać? To jest 2x4m liczone dwuzylowo czy dwa sznurki po 4m?

cdt

Naszło mnie na zrobienie sobie kabla do gramofonu . Nie bardzo wiem jaki się nada . Wpadłem na taki ale jest podejrzanie tani
https://avcorp.pl/product-pol-3893-Neotech-KHS-CA-201-Interkonekt-gramofonowy.html

zbyniu360

Czy jeszcze ktoś porównał chorda clerway  , mam qed ruby aniversary i chciałbym do lampy caynin mt35s ?