Denon DL-103

Zaczęty przez vasa, Październik 21, 2014, 22:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

dyletant


Cytat: vasa w Luty 26, 2022, 17:42Jakim cudem stotrójka z bolcem okrągłym jak piłka melduje zniekształcenia a ostry koniec z AT VM540 gra prawidłowo?
Czary jakieś

Trudno mi to wytłumaczyć. Ja wierzę tylko w dobra wolę.... i może duchy. 🙂

vasa

Cytat: dyletant w Luty 26, 2022, 19:54

Cytat: vasa w Luty 26, 2022, 17:42Jakim cudem stotrójka z bolcem okrągłym jak piłka melduje zniekształcenia a ostry koniec z AT VM540 gra prawidłowo?
Czary jakieś

Trudno mi to wytłumaczyć. Ja wierzę tylko w dobra wolę.... i może duchy. [emoji846]
Napisz jakie masz ramię. I sprawdź czy nie ma jakichś oporów pod koniec płyty.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

ziko369

Jak fajnie, że gracie też na kulce😇

dyletant

Cytat: vasa w Luty 26, 2022, 22:10Napisz jakie masz ramię. I sprawdź czy nie ma jakichś oporów pod koniec płyty.

Ramię to chińska wariacja  Technicsa SL1200  - Hanpin vel Pioneer PLX-1000.
Newtonomierza nie mam ale jest jakies nieodparte wrażenie, że pod koniec jakby ciężej chodzi. Pomyslałem, że może warto spróbować ze śrubokrętem pokręcić do momentu jak najmniejszych luzów.
Potem może zwiększenie nacisku i antyskating?

vasa

Cytat: dyletant w Marzec 01, 2022, 23:37jest jakies nieodparte wrażenie, że pod koniec jakby ciężej chodzi
Można i śrubokrętem. Tylko delikatnie. Minimalny (15 stopni z kontrolą co 5 stopni) obrót luzujący i tyle.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.