Gramofon DIY

Zaczęty przez paul_67, Kwiecień 08, 2015, 22:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Cena jest ciekawa, ale to nie są te same paski.Co gorsze słyszałem,że mogą wchodzić w reakcję np.z materiałem, z którego jest wykonany talerz.Nawet nie wyobrażam sobie jakiego szału bym dostał gdyby mi coś takiego wżarło się w akryl:)Normalnie strach się bać!

paul_67

Teraz dopiero widzę, a raczej słyszę, jak bardzo ogranicza brzmienie Hectora przedwzmacniacz, który do tej pory jakoś dawał radę.Po podłączeniu bezpośrednio pod Musical Fidelity A2 gra lepiej...Przede wszystkim bas uległ poprawie.

frywolny trucht

A możesz przypomnieć co to było?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Jak napiszę to chyba nie będzie zdziwienia, a raczej śmiech.
DJ PreII

frywolny trucht

Długo wytrzymał. Co teraz?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

piotrektychy

teraz trzeba zrobić dobre pre phono, w sam raz temat do DIY :)

paul_67

Na razie słucham przez pre wbudowane w Musical Fidelity.Wcześniej (z innymi wkładkami i gramofonami) wydawało mi się,że jest to bardzo przeciętny przedwzmacniacz.Grał jakoś bez wyrazu i zaangażowania.Teraz jakby się ożywił.Pojawiła się głębia i dynamika.Widocznie mu podeszła AT440.Naprawdę jestem zaskoczony!
Jeszcze jedno-wymiana oleju w łożysku dała kolejną słyszalną poprawę.

paul_67

Ten wątek nie jest zamknięty tylko dla mojego projektu.Zapraszam innych lubiących majsterkować,  aby pochwalili się swoimi dziełami:)

paul_67

Ciągle słucham i nasłuchać się nie mogę.Nie przerzucam sprzętu, nie bawię się ramionami, kablami czy wkładkami.Słucham:)

paul_67

Zawsze musiałem sobie wyobrażać jak może brzmieć nagranie "Eye of the Tiger" Survivor z Rockiego.Teraz w końcu pojawił się ten tygrysi pazur w tym numerze,o którego istnieniu nie miałem pojęcia(a wypadałoby żeby tam był).I ten pogłos studia!

Manius59

Paweł jest pod wielkim wrażeniem nie wiedziałem że tak ambitny projekt wykonałeś.To twoja kolejna wykonana dobra robota pierwsze były naby!!!!     

paul_67

Nowa platforma antywibracyjna.Wykonanie i pomysł mój.Między płytami skóra,guma i filc.Można skakać przy grającym gramofonie:)

paul_67

Pokrywa spełnia swoje zadanie.Chodziło mi przede wszystkim o ochronę talerza przed kurzem.

paul_67

Teraz jestem zmuszony słuchać lampy:)

paul_67

.

frywolny trucht

Te lampy to chyba nie kara. Sporo ludzi słucha :)
Udało ci się zabezpieczyć pokrywę przed przypadkowym obrotem na talerzu?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Miałem to robić, ale w końcu zrezygnowałem.Nie obróci się bo nie włączę z pokrywą:) Kładę płytę i dopiero włączam, a na pokrywę raczej nie położę:)

paul_67

Na lampę się nie gniewam.Parę lat nie słuchałem.Jednak inne brzmienie.Będę musiał się przyzwyczaić:)Tranzystor miałem w klasie A i dobrze mi to grało...Nigdy u siebie nie słuchałem połączenia gramofonu z lampą.

rudy-102

Cytat: paul_67 w Luty 07, 2016, 20:46Teraz jestem zmuszony słuchać lampy:)
To pożyczone na czas naprawy, czy nowy zakup?

frywolny trucht

A słuchaj, jakbym dał rysunki techniczne, to ten kto powyginał Tobie pleksi, zrobiłby to też dla nas?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Cytat: rudy-102 w Luty 08, 2016, 07:50To pożyczone na czas naprawy, czy nowy zakup?
Stał u mnie nieużywany już parę lat, to niech teraz sobie trochę pogra :)

paul_67

Cytat: frywolny trucht w Luty 08, 2016, 09:53A słuchaj, jakbym dał rysunki techniczne, to ten kto powyginał Tobie pleksi, zrobiłby to też dla nas?
Pewnie,że zrobią! Nawet jedną sztukę.Adres podałem chyba w wątku "Pokrywa".

paul_67

Sobotni wieczór  :)

Piterski

Pozazdrościć Pawle.
Ja dziś też mogę siedzieć i słuchać nawet żona nie protestuje.

PS. Mam zamiar wrócić do rozpoczętego przedsięwzięcia z myjką to się będę znowu odzywał.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Proszę bardzo, myjka musi być!