B&0 BEOVOX HT 1500 TYPE 6209

Zaczęty przez Mikut1982, Wrzesień 18, 2018, 20:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Witam.  Chciałem się wam pochwalić nowym zakupem jakim są kolumny B&o beovox ht 1500.  Są to kolumny troszke wieksze od beovox ht 500.  To jest ich wiekszy brat.  Udało mi sie je zdobyć, choć na początku byłem załamany... Jak je uruchomiłem to szału nie było, nie było rewelacji.  Były zamulone, zastane. 

Mikut1982


Mikut1982

Kolumny pasywne BeoVox 1500 Specyfikacja produktu
Beovox 1500 Dane techniczne

Wymiary: 635 (szerokość) x 280 (wysokość) x 305 mm (głębokość),
objętość 38 litrów.
Trójdrożny z częstotliwościami zwrotnicy 800Hz i 5KHz.

Woofer: Seas 28/17 TV-GW Midrange
: Peerless G 50 MRC
Tweeter: Peerless MT 25 HFC

Zakres częstotliwości 45-18000Hz (DIN 45570).
Moc znamionowa 15 W (maks. 25W).
Impedancja 4 Ohm.

Dostępne w kolorze Teak i Rosewood.
Ma regulację średnicy (przełącznik z 5 ustawieniami) z tyłu.
Do podłączenia zewnętrznego głośnika wysokotonowego, takiego jak Beovox 2500, służy 2-stykowe gniazdo DIN

Mikut1982

Rok kolumn to 1967-69

Mikut1982

Głośniki niskotonowe dość spore 28/17cm

Mikut1982

Wysokotonowe i sredniotonowe w idealnym stanie.

Mikut1982

Maskownice stan idealny i super bo jest na nichsuper materiał.  Z tyłu jest takie sztywne wzmocnienie i niema możliwosci wgniecenia glosnika.  Cała maskownica jest sztywna.

Mikut1982

To tyle zalet.  Teraz minusy.  Wiadomo że nie sa w idealnym stanie..   A beda.  Ponieważ bedzie odnowa wizualna. 

Mikut1982


Mikut1982

.....

Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982

Zawieszenia głośników są ok..  Na srednich jest jeszcze jakaś konserwacja.  Wysokie też ok.  Niskie, hmm i tu mały problem. Głosnik jako tako ok, samo zawieszenie też.  Ale na koszu a dokladnie tam gdzie jest przyklejone zawieszenie pojawiła się rdza.  I zaczyna ona wychodzić. Pewno trwa już dość długo.  I poszperałem w necie i nie tylko moj głośnik rdzewieje.  Niektore były w gorszym stanie.  Będę starał sie temu zaradzic.

Mikut1982

Widać na zdjeciu te rdzawe plamki.  Co prawda nie ma jej aż tak dużo ale jest.

Mikut1982


Mikut1982

Same fronty kolumn mimo to że nie są widoczne a nie są też za piekne.  To też bedą odnawiane.

nikhil

Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

Po długim graniu u znajomego jakoś sie rozegrały.  Na początku w to troszkę nie wierzyłem (jak kolumny mogą sie rozegrac mysle sobie)ale jak przyniosłem je do domu i podlaczyłem to sluchałem z niedowierzaniem.  Pojawiła góra, grały lepiej. Tak jakbym przyniósł inne kolumny. Być może bardzo dlugo nie grały. I pojawił sie usmiech na mojej twarzy. Dlatego postanowiłem je odnowić.  Jutro temat typu
,, pokaż kotku co masz w środku,,
Zajrzymy jak to wyglada.  Co tam do zmiany i co zostanie. 

spalon

Dzięki koledze Mikut1982 miałem możliwość przetestowania tych głośników a że czas na test jeśli chodzi o kolegę miałem nieograniczony więc trochę sobie u mnie pograły na początku podłączyłem je pod Musical Fidelity A1 trochę pograły ale tak jak już wspominał Mikut1982 brakowało im blasku środek i góra taka mdła szara , dół był ale mało sprężysty , do słuchania spokojnych jazzowych płyt było w miarę , większy problem zaczynał się z szybszymi rock kawałkami tutaj wyraźnie słychać było że na granicy średnie wysokie robi się kaszana . Pomyślałem że być może to połączenie nie bardzo im służy . Kolumny poszły pod końcówkę Arcam Alpha 10 P i tutaj na początek po prostu puściłem muzykę z odtwarzacza sieciowego i tak sobie grało powiedzmy po 10 godzin dziennie , miałem wrażenie że z godziny na godzinę grają coraz lepiej góra i środek nabrały blasku było jej znacznie więcej niż na początku , pojawiało się więcej przestrzeni , więcej szczegółów było bardziej wyeksponowanych a także dół nabrał większej sprężystości .
Kolumny miały u mnie postać jeszcze do czasu aż kolega się nimi zajmie ale zależało mi by je wziął i posłuchał jak najszybciej by znów się nie ,, przymulił ,,   

Mikut1982

I jestem, krecimy dalej.  Na pierwszy strzał.
Wysokotonowka.  Alnico.  Jak widać super stan.  Jeszcze konserwacja błyszczy. Nie mam tu co czyscic, jedynie odrobinke z kurzu..

Mikut1982

Średniotonowe to samo.  Prawie jak nowe.  Średnica 13cm i dosyć duży magnes alnico.

Mikut1982

Niskotonowy też całkiem nieźle wygląda

Mikut1982