Kolumny do lampy 8-10-12K PLN

Zaczęty przez Therion, Kwiecień 04, 2019, 22:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

szatann


Ten koleś to konstruktor twojego daca :)

[/quote]
Ja pierdziu faktycznie, fryzura inna i oczy jakieś dziwne :)

nook736

Jop... Łukasz trochę się zmienił :D zresztą jak my wszyscy... Ale tę fotkę pamiętam z jego starej strony jeszcze.

szatann

Cytat: Old Man Kensey w Czerwiec 27, 2019, 15:29
Mmm, monobloki Jolida na lampach 211... to musi być iście szatańskie granie 😈

Kawał fajnego sprzętu, pozdrawiam!

To najdłużej posiadane przeze mnie wzmacniacze, teraz mają spa  - wymiana lamp i wszystkich kondensatorów, nie mogę się doczekać aż wrócą do mnie.
Jolida to super neutralne granie i mocy im nigdy nie zabrakło sterują wszystko.
Niebawem będziemy ze znajomym porównywać ją do LAR nazca ciekawe które lepsze.

krzysiek

Słuchałem kilka razy kolumn Snell J / AN J na wystawie forumowej w UK w Scalford i te kolumny grają zjawiskowo. Jeden z forumowiczów grał na nich funk i wszyscy słuchacze w pokoju podrygiwali :D

Jakbym miał lampy, to na pewno bym je miał. Tylko pomieszczenie za małe :P

Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

tomekkk1

Cytat: Kangie w Czerwiec 27, 2019, 09:06Te Audio Nirwany w projekcie Tomasza siedzą w mej głowie. To może ciekawie zagrać.

Tutaj przydałaby się ocena osoby trzeciej - gdybym je teraz samodzielnie opisał pewnie brzmiałoby narcystycznie, albo jak nachalna reklama ;)

Acoustic Lab

#55
Szatanik co się stało z tranzystorem, który miałeś jak byłeś u Ciebie na pomiarach akustyki? Bardzo fajnie grał i nie brakło mu mocy, a teraz tak chwalisz Lebena to jestem ciekaw nowego brzmienia.

Therion
Usher będzie kluchowaty, czyli poluzowany bas, łatwo wpadający w buczenie. Za to da Ci ciepłą średnicę i dość dobrą scenę.
SF bardzo polecam, choć bardziej znam te po 40kzł.
Radzę zainteresować się Dynaudio. To też ciepłe granie, ale bez wyraźnego zamulenia i o ile dobrze znam model C4 to X34 czy X38 też są świetne i mieszczą się w budżecie jako nowe, a z używek możesz pójść w serię Contour.

szatann

Lfd sprzedane, późnej miałem jeszcze zestaw dzielony tego producenta, brakowało mi jednak kolorów i mikrodynamiki dobrej lampki a z odpowiednimi kolumnami leben czy jolida dynamikę mają jak dzwon.
Lfd wśród tranzystorów, które mialem czy słyszałem są w ścisłej czołówce dopiero krell fbi czy accu a45 zagrały lepiej.

szatann

Chociaż accu nie miałem równorzędne z lfd to nie mogę stwierdzić na 100% który lepszy, oba dobre :)