Kilka różnych kabli

Zaczęty przez gratefullde, Czerwiec 25, 2016, 09:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Rozumiem że ten WBT 144 to śmieć?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 25, 2016, 14:18Dobrze jest gdy masa i sygnał mają takie same piny, a nie gdy masa lata po obudowie wtyku. Żeby była maksymalna symetria połączenia.

Czyli tak jak Eichmanny?

Cytat: gratefullde w Czerwiec 25, 2016, 14:19Rozumiem że ten WBT 144 to śmieć?

Czemu?

elem

w Eichmanach masz punktową masę, to jest fajne rozwiązanie, jest do tego jakaś teoria potwierdzająca słusznośc tego rozwiązania, ale zapomniałem o co chodzi. Tak mi sie własnie przypomniało, ze moje eichmanny u piotratychy leżą.., czas chyba sie przypomnieć
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Dla ciebie tanie, dla innych zbytek :)  Kup 3 różne modele, bedziesz miał zabawę
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe


WOY

elem ma rację. A jak ochłoniesz to jeszcze złote bezpieczniki pozostają na horyzoncie.

frywolny trucht

Cytat: masza w Czerwiec 25, 2016, 14:20Czyli tak jak Eichmanny?

No właśnie. Tak jak w XLR chodzi o to, żeby sygnał leciał możliwie symetrycznym torem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

WOY

I Ty to wszystko słyszysz :o

gratefullde

Cytat: elem w Czerwiec 25, 2016, 14:23Dla ciebie tanie, dla innych zbytek  

No wiesz, 130 zł/4szt to przy tych ktore wy proponujecie, taniocha :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Nie bawiłem się w takie porównania, ale byliśmy na wykładzie w Albedo (w ramach drugiego roku AM) i konstruktor kategorycznie twierdził, że to słychać. Ja natomiast, biorąc to na chłopski rozum, też uważam, że jak robi się dual mono, jak ceni się XLR, symetrię, tak warto mieć wszystko symetryczne. Nawet jak nie słychać :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

WOY

Ciekawe czy w dual mono, wszystkie elementy starzeją się z równie precyzyjnie.

frywolny trucht

Czy słuchasz czasem małych składów jazzowych?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cały czas mam wrażenie ze z barku przeszliście tutaj i kontynuujecie poprzednią rozmowę ??? :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Melepeta

Czyli moje kabelki na coś się zdały ;-)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.


Melepeta

Właśnie ten jest wśród nich. A ten gruby brązowy, to Quad QA-900. Tylko miałem go 1,5m. Zrobiłem więc z niego dwa. I ten jest bez oryginalnego oplotu, bo nie mieścił się we wtyki WBT. A ten szary to na Allegro nie dawno kupiłem. Intuicja audiofilska mnie nie zawiodła. U mnie gra lepiej od Beldena.
Głośnikowe są to:
Belden 9497 (ten pomarańczowo-czarny)
Wojskowy radziecki, to ten taki różowy
I mój DIY z miedzi nawojowej, ten w czarnym oplocie i z bananami
Zasilające:
Bazodrut mk2
Enerr Euphoria Animus
Mój DIY z miedzi nawojowej i wtykami Supry
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

gratefullde

 ;D

Fajny jest ten szary...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Melepeta

Dzisiaj popełniłem następne trzy kabelki. Dwa zasilające i jeden IC. A że niunia ma dopiero 3 tygodnie, to słuchanie zostawiam na potem.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

gratefullde

Wracamy do odsłuchow w przyszłym tygodniu.
Tak na szybko, zasilających u siebie nadal nie słyszę.
Ale ciekawy jestem głośnikowych.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Cytat: gratefullde w Lipiec 02, 2016, 08:22Tak na szybko, zasilających u siebie nadal nie słyszę.
Gratulować. Nie musisz kasy na nie wywalać. No chyba, że zechcesz przed znajomymi zaszpanować (raczej nie podejrzewam). Mój kolega elektronik-audiofil ma znajomego, który wszystkim się chwali, że kable głośnikowe ma za 14tys.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

gratefullde

Ja się nie chwałę. Ew. informuję na forum, wśród swoich, takich samych wariatów jak ja ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Melepeta

Muszę zrobić porządek i wysprzedać trochę tych różnych kabli, bo przestają mi się w ,,pudełku z makaronem" mieścić.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.