Kilka różnych kabli

Zaczęty przez gratefullde, Czerwiec 25, 2016, 09:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

cortes

Cytat: YanCo w Kwiecień 20, 2024, 20:06Cortes......
Czy Ty to sobie wyobrażasz?
Wiki pisał kilka już razy, że pomiary są poza jego godnością i niegodne jego wiary. ;)
Takich czynności się nie robi ;);).
Tak naprawdę, takie pomiary by zepsuły całą przyjemność konstrukcji. Jedynym miernikiem w tej konstrukcji jest słuch Wikiego. I to nie żart. :)

Wskaż mi proszę gdzie pisałem o jakiś pomiarach?

YanCo

Cytat: cortes w Kwiecień 20, 2024, 19:18Robisz obliczenia grubości żył jakie uzyskasz z tych drucików? Jakie przekroje preferujesz?
Ja tak mam, że jak mam wykręcić nakrętkę nr. 7, to biorę klucz o nr. 7. A jak ktoś pyta o obliczanie grubości żył, jest jasne, że pyta o zmierzenie średnicy drutu. Więc temat niepodejmowanego przez Ciebie tematu pomiarów uważam za wyczerpany. ;););)

wiki

O widzisz YanCo, nie pomyślałem o sześciu mikrofonach.
To dałoby całkiem fajne podejście do zbierania charakterystyki dźwięku w pomieszczeniu. Osoba mierząca musiałaby być w innym pokoju bo nigdy nie usiądzie tak samo...😉 a i sweter może być inny...

Powstałyby wtedy wyniki z pomiarów.
Gorzej mogłoby być pewnie z interpretacją. Ale kto wie?

Kiedyś, jak byłem młody, bardzo jarałem się pomiarami...
Ale dawno temu już mi przeszło.
Miałem kilka przypadków, że urządzenia o super hiper parametrach z tabelki zagrały gorzej niż te z gorszymi parametrami. Bo tak bywa.
Nie wszystkie parametry z tabelek wpływają na słuch... ale za to dobrze na wyobraźnię...

Dziś po prostu już mi się nie chce robić pomiarów, to po pierwsze. Po drugie nie mam specjalistycznych urządzeń pomiarowych, a inwestować w nie już nie będę (chyba, bo różnie to może być...🙂).
Także tak...🙂
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

YanCo

A jednak masz wiedzę, nic na czuja. Ty oszuście ;););).
Ja niestety mam tylko ok. 40 lat doświadczeń i nauki na własnych i cudzych błędach i nie stać mnie jeszcze na porzucenie pomiarów. A może ciężko się uczę?
  Właśnie przygotowuję takie małe pudełeczko z ośmioma mikrofonami, jak coś z tego wyjdzie, to zakomunikuję tu. Tylko osiem, bo tyle mam wejść w swojej karcie. Do tej pory używałem 6 mikrofonów i mi to wystarczyło, ale sytuacja trochę się zmieniła i potrzeba ich 8.
  Dobra, dość oftopa, rób swoje i pisz o tym.

Pboczek

Pudełko z ośmioma mikrofonami to nie offtop! Dlaczego sześć to za mało?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

YanCo

Jedna oś więcej to 33% dokładniejszy pomiar, więcej odbić i wykresów. No i więcej informacji do rozkminiania przez najbliższe tygodnie ;). A dokładniej zanosi się na wymierzenie większej sali niż te, które do tej pory mierzyłem.

Pboczek

Czy w tego typu pomiarach, wyszły ci kiedyś zmiany związane z różnymi np. wzmacniaczami, wkładkami gramofonowymi?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Wkładki mu nie wyją bo nie ma płyty z odpowiednim sygnałem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

YanCo

Cytat: Pboczek w Wczoraj o 07:31Czy w tego typu pomiarach, wyszły ci kiedyś zmiany związane z różnymi np. wzmacniaczami, wkładkami gramofonowymi?
Cytat: Piterski w Wczoraj o 08:05Wkładki mu nie wyją bo nie ma płyty z odpowiednim sygnałem.
Ze wzmacniaczami tak, z wkładkami nie.
 Co do wzmacniaczy, jest tak dużo zależności niezależnych od słuchacza, że nie jestem w stanie ich opanować. Sens pomiarów wzmacniaczy jest tylko wtedy, gdy mamy na stole dwa lub więcej tego samego modelu lub identycznej budowie wewnętrznej, a różnej proweniencji.
 Ideą takich pomiarów (8-mic, 6-mic) jest Odpowiedź Akustyczna Sali i jaki by nie wstawił tam zestaw źródło->wzmacniacz->głośniki, to i tak na wykresach pojawia się OAS. Jak słyszeliście sygnały kalibracyjne, to wiecie o czym piszę, to zestaw pisków, klików, szumów i innych pohukiwań.
 Co do wkładek, w sumie mam cztery, w tym jedną "przyzwoitą" i nie mam co zmierzyć. A i odpowiednich płyt nie mam.

Pboczek

Rozumiem. Ciekawe że takie parametry jak szerokość, głębokość, wysunięcie sceny są niemierzalne, choć to w sumie zobiektywizowane cechy.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite