kabel Belden 9497

Zaczęty przez pmcomp, Marzec 29, 2016, 19:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jakub

Mistrzu, jak już porównujesz specyfikacje techniczne, to chociaż uzgodnij jednostki:

http://www.belden.com/techdatas/metric/8471.pdf?ip=false
http://www.belden.com/techdatas/metric/9497.pdf?ip=false


frywolny trucht

I co ci wyszło po przeliczeniu  ;D
Szczególnie np przy przeliczeniu Omów na kilometr.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

#52
Dalej twierdzę, że w środku są te same druty. Różnica jest w izolacji i gęstości skręcenia.

Obydwa są kablami przemysłowymi. To, że japońscy audiofile wypromowali pomarańczowo-czarny nic tu nie zmienia.

frywolny trucht

No OK, ale jakby go wypromowali Polacy, dopiero trzebaby było się bać  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jamówię

Od ponad roku gram na Westernach 16 jako speaker cable i na Beldenie jako IC i choć słyszałem lepsze druty(relatywnie)to ich cena skutecznie schładza jakiekolwiek zapędy. W moim systemie są to druty referencyjne i takie pozostaną :)

Jakub

Ponieważ miły Pan sprzedawca zamiast zamówionych 5m wysłał mi prawie 8m kabla, postanowiłem wykorzystać nadwyżkę do wymiany okablowania w kolumnach od terminali do zwrotnicy i od zwrotnicy do niskotonowca.

Wcześniej niby miałem tam grubszy Real Cable, ale teraz jest bardzo elegancko. Na średnicy i wysokich zostawiłem solid core Jantzena (1mm i 0,5mm).

W każdy razie kabel jest świetny. Pełna synergia z systemem.

MAC

Musiymy kiedyś wszyscy pojechać w wielkopolskie do vasy, upić do nieprzytomności i mu kable wymienić  :)

rudy-102

Zamówiłem sobie. Zobaczymy co to wniesie.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102


gratefullde

Był u mnie. I całkiem całkiem. Walczył z WE, dobrze z tego starcia wyszedł.
Teraz czekam na sieciowke zrobiona z niego.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz

Ja kupiłem z allegro i całego nie wykorzystam . Dam go tylko na bas do okablowania EV . Jak ktoś chętny to mogę odsprzedać . Szkoda go na sznurek do bielizny  ;)
Nie żeby to był zły kabel ale srebrne z nomosu są lepsze choć oczywiście droższe

moon

Cytat: kawosz w Sierpień 24, 2016, 09:37
Ja kupiłem z allegro i całego nie wykorzystam . Dam go tylko na bas do okablowania EV . Jak ktoś chętny to mogę odsprzedać . Szkoda go na sznurek do bielizny  ;)
Nie żeby to był zły kabel ale srebrne z nomosu są lepsze choć oczywiście droższe

a ile masz tego i po wiela?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

kawosz

#63
Kupiłem 9 metrów . Z 6 pewnie zostanie . Myślę że w tym tygodniu już będę wiedział dokładnie . Sprzedam po tyle po ile kupiłem 20zł za 1mb
Od tego sprzedawcy brałem .
http://archiwum.allegro.pl/oferta/belden-9497-kabel-glosnikowy-jbl-altec-shindo-i6146247862.html

frywolny trucht

Moje 10m- zamówione w Japonii- dziś wylądowało po 16 dniach od zamówienia. Ale przesyłka była ekonomiczna. Darmowa. Żadne dodatkowe koszty się nie pojawiły. Pięć metrów idzie do systemu w biurze, drugie pięć do kolegi z forum, który mnie zagaił na priv  ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Czy to jest inny kabel od tego pierwszego?

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 27, 2016, 19:11
Dziś przybył mój. Poważnie to komuś dobrze gra? Wygląda jak do jakiejś wiertarki może...

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102


frywolny trucht

Myślisz, że może być zasadzka? Nie planowałem go właściwie podłączać u siebie  :D
Ale łykend się zbliża, chyba uda mi się wykręcić od wyjazdów, to posłucham.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Jak wygląda sprawa z basem na tym kablu?

frywolny trucht

Nie wiem, ponieważ mam dość szaloną serię wkładek na pokładzie. Wtedy kabel wydaje się być tłem, a nie kreatorem wydarzeń.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

W sumie nie ważne mój już jedzie, płynie albo leci więc za jakiś czas będę wiedział.

kawosz

Cytat: rudy-102 w Sierpień 26, 2016, 21:48Jak wygląda sprawa z basem na tym kablu?
Bas jest super . Dlatego zostawiłem sobie go właśnie na basowca . To co mi w nim nie pasuje to to że mi wysuszył średnicę .

gratefullde

Dziś dotarła sieciówka od Arka na bazie tego kabelka. Wykonanie super, wtyki to IeGo 8055 IEC i 8085 schuko. Zaaplikowałem do wzmacniacza niech się ułoży :) Taki ładny jest :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

rudy-102

A trzecia żyła z czego jest zrobiona?