Teraz słucham

Zaczęty przez gratefullde, Maj 30, 2014, 12:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Simple Acoustic Trio było ciekawsze. ECM dodał "sztuki" ale odebrał energię i radość grania.

https://www.youtube.com/watch?v=hx5h_KUpm1g

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Lyset

Nowka sztuka,swiezynka.Calkiem sympatyczny album z kompletnie zjebana okladka.CD.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Drizzt

Cytat: elem w Grudzień 08, 2017, 12:56
Simple Acoustic Trio było ciekawsze. ECM dodał "sztuki" ale odebrał energię i radość grania.


Wczesne płyty Trio są naiwne ale fajne. Dziś już rzadko ich słucham. Debiut dla ECM to jednak była inna jakość i duży postęp pod właściwie każdym względem... poza może faktycznie radością grania, ale na tych wczesnych płytach słyszę niewiele więcej poza tą radością.

MAC

Kurczaczki... całe szczęście, ze nie jestem ani uzdolniony artystycznie ani nawet nie uważam sie za żadnego znawcę to i nie wstyd przyznać się, że ta płyta Wasilewskiego cholernie mi sie podoba  8)
Nie wiem jak to u Was koledzy ale jest na pewno o wiele lepsza od wszystkiego co ja napisałem, nagrałem i wydałem  :P  ;D

Michał

Maszka ale piszesz o Spark?
Ta płyta na prawdę jest bardzo słaba. Odstaje od pozostałych trzech drastycznie :P

MAC

Tak.
Mi się podoba.
Podoba mi się też bardzo Endless River

;D

Michał

 ;D ;D
W tej koncepcji też wolę Endless

Drizzt

Gusta są gustami, jeśli chodzi o muzykę to podoba się to co się podoba i tyle... Ale też nie przyjmujemy argumentu typu "nie podoba się to nagraj lepszą" bo wtedy można od razu zamknąć dział muzyczny na forum ;) Natomiast jeśli przyjmiemy, że łatwiej gadać o realizacji to brak tej płycie głębi, brzmi dość płasko i sucho, na poprzednich było pod tym względem znacznie lepiej a debiut dla ECM i January to wzorcowe realizacje studyjne.

Co do Endless River to powiem tak: jest nieco lepsza od The Final Cut ;)

gratefullde

Cytat: masza w Grudzień 10, 2017, 14:49
Kurczaczki... całe szczęście, ze nie jestem ani uzdolniony artystycznie ani nawet nie uważam sie za żadnego znawcę to i nie wstyd przyznać się, że ta płyta Wasilewskiego cholernie mi sie podoba  8)
Nie wiem jak to u Was koledzy ale jest na pewno o wiele lepsza od wszystkiego co ja napisałem, nagrałem i wydałem  [emoji14]  ;D
Popieram i dziękuję bo od malkontenctwa już mnie głowo boliło
[emoji39]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Drizzt

Pisanie które płyty danego wykonawcy podobają się bardziej, a które mniej to jest malkontenctwo? Hmmm, coraz ciekawiej.

gratefullde

Cytat: drizzt w Grudzień 10, 2017, 15:52
Pisanie które płyty danego wykonawcy podobają się bardziej, a które mniej to jest malkontenctwo? Hmmm, coraz ciekawiej.
Nie... Ostatnia płyta Wasilewskiego ma kiepskie noty u Audiomaniakow i wszędzie jest to podkreślane. A mnie się ona podoba [emoji3]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Jakby co, to mamy wątek dla marudzących, tam można poszaleć  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Drizzt

Cytat: gratefullde w Grudzień 10, 2017, 15:54
Cytat: drizzt w Grudzień 10, 2017, 15:52
Pisanie które płyty danego wykonawcy podobają się bardziej, a które mniej to jest malkontenctwo? Hmmm, coraz ciekawiej.
Nie... Ostatnia płyta Wasilewskiego ma kiepskie noty u Audiomaniakow i wszędzie jest to podkreślane. A mnie się ona podoba [emoji3]

No i dobrze... szanuję i wcale nie nazwę tego huraoptymizmem :D

Cytat: elem w Grudzień 10, 2017, 15:56
Jakby co, to mamy wątek dla marudzących, tam można poszaleć  ;D

A który to, bo mam właśnie przemożną ochotę się tam udać ;)

malg

Cytat: masza w Grudzień 10, 2017, 14:49
Kurczaczki... całe szczęście, ze nie jestem ani uzdolniony artystycznie ani nawet nie uważam sie za żadnego znawcę to i nie wstyd przyznać się, że ta płyta Wasilewskiego cholernie mi sie podoba  8)
Nie wiem jak to u Was koledzy ale jest na pewno o wiele lepsza od wszystkiego co ja napisałem, nagrałem i wydałem  :P  ;D
Wasilewski mnie też sie podoba

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Drizzt

Cytat: malg w Grudzień 10, 2017, 16:02

Wasilewski mnie też sie podoba


No mi też ale łysy jest  :o

gratefullde

Cytat: malg w Grudzień 10, 2017, 16:02
Cytat: masza w Grudzień 10, 2017, 14:49
Kurczaczki... całe szczęście, ze nie jestem ani uzdolniony artystycznie ani nawet nie uważam sie za żadnego znawcę to i nie wstyd przyznać się, że ta płyta Wasilewskiego cholernie mi sie podoba  8)
Nie wiem jak to u Was koledzy ale jest na pewno o wiele lepsza od wszystkiego co ja napisałem, nagrałem i wydałem  [emoji14]  ;D
Wasilewski mnie też sie podoba
Nie do końca w moim typie [emoji23]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Michał


Drizzt

Cytat: gratefullde w Grudzień 10, 2017, 16:11
Cytat: malg w Grudzień 10, 2017, 16:02
Wasilewski mnie też sie podoba
Nie do końca w moim typie [emoji23]

Teraz to już marudzisz Grate ;)

gratefullde

Cytat: drizzt w Grudzień 10, 2017, 16:22
Cytat: gratefullde w Grudzień 10, 2017, 16:11
Cytat: malg w Grudzień 10, 2017, 16:02
Wasilewski mnie też sie podoba
Nie do końca w moim typie [emoji23]

Teraz to już marudzisz Grate ;)
No wiem... sorks, biorę go po całości [emoji16]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC


malg

Cytat: masza w Grudzień 10, 2017, 18:55
Cytat: drizzt w Grudzień 10, 2017, 16:06No mi też ale łysy jest  :o



no tak .............................. i co z tego ? ::)

Drizzt

Cytat: malg w Grudzień 10, 2017, 19:24
Cytat: masza w Grudzień 10, 2017, 18:55
Cytat: drizzt w Grudzień 10, 2017, 16:06No mi też ale łysy jest  :o



no tak .............................. i co z tego ? ::)

Nic... o ostatniej płycie napisałem wcześniej a to taki żart był  :o

Drizzt

Kamasi Washington - The Epic

Słucham od jakiegoś czasu i jestem zafascynowany tą muzyką. Sądziłem do tej pory, że w jazzie już wszystko zostało dawno powiedziane, tymczasem okazuje się że ciągle jest miejsce na coś nowego. Genialna i bardzo oryginalna muzyka została zawarta na tym 3-płytowym klocu. Słychać wpływ starych mistrzów ale muzyka jest nowa i świeża, z bardzo oryginalnym wykorzystaniem chórów. Nowa epka Harmony of Difference też jest niezła ale The Epic ciężko będzie przebić. Gra Kamasiego podobała mi się już na 'You're Dead!' Flying Lotusa ale zastanawiam się co Kamasi robił przez tyle lat zanim się ujawnił, bo bardzo młody nie jest (1981 rocznik) a przed wydaniem 'You're Dead!' w 2014 nie słyszałem o nim kompletnie nic  :o


malg

Marek Pędziwiatr z EABS często powołuje się na Kamasiego.
Ja osobiście nie słuchałem jeszcze, ale jeSli to NEWJAZZ jaki gra EABS lub podobny to chętnie coś posłucham.