Altec 620

Zaczęty przez tommypear, Wrzesień 05, 2019, 11:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

To się tylko nazywa "wełna owcza".
"[...]Materiał tłumiący Thermo Cotton z bawełny i włókna poliestrowego[...] Skład 60% bawełny, 40% włókna poliestrowego."
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Lutek

Widze, ze sprzedajacy na tej aukcji wprowadza w blad potencjalnych zainteresowanych, ktorzy sadza, ze to welna owcza, gdyz w tytule aukcji mamy informacje:           
"... Mata Tłumiąca Wełna Owcza Do Kolumn", a w opisie miedzy innymi: "Skład 60% bawełny, 40% włókna poliestrowego."

Lutek

>Piterski
Juz to napisales wczesniej.
Ale sprzedajacy nie powinien w ten sposob wprowadzac w blad. Welna owcza jest na pewno drozsza. A w ogole czy ktos z Was orientuje sie jaki material tlumiacy jest najlepszy. Czytalem, ze wlascie welna owcza, ale czy tak w istocie jest i czy ktos to sprawdzal, czy tylko od tak sie przyjelo ze wzgledu na to, ze jest to produkt naturalny i dlatego powinen byc najlepsza ?

Mikut1982

Napewno bedzie lepsze niż ta wata co mam beovox bang olufsen.. ciekawe czy by cos polepszyło jakbym to zmienil.   Tam jest wata jakby szklana do ocieplania.  Tak to wyglada. 

Piterski

Wełna mineralna jest dobrym materiałem pochłaniającym jedyny problem ze może się pylić.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tommypear

Wrzucam schemat zwrotnicy jaką chce zastosować na początek, pomijając oczywiście oryginalne zwrotnice. Będe robił pierwszy raz zwrotnice, generalnie rozczytałem już co i jak. Niestety nie mam doświadczenia odnośnie firm produkujących komponenty. Raczej stawiam na Mundorfy i jantzen-y.

Mikut1982

Ja mam u siebie jantzeny i jestem zadowolony. 

wiki

Cytat: tommypear w Wrzesień 13, 2019, 15:32
Wrzucam schemat zwrotnicy jaką chce zastosować na początek, pomijając oczywiście oryginalne zwrotnice. Będe robił pierwszy raz zwrotnice, generalnie rozczytałem już co i jak. Niestety nie mam doświadczenia odnośnie firm produkujących komponenty. Raczej stawiam na Mundorfy i jantzen-y.
Masz nietypowe wartości kondensatorów...  :(
Ja bym uderzył do polskiego Miflexa.... Powinni Ci zrobić na zamówienie.
Typ zależny od możliwości Twojego portfela...
Jak na próbę to aluminiowe, jak docelowo to miedź.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

tommypear

Cytat: wiki w Wrzesień 13, 2019, 22:40
Cytat: tommypear w Wrzesień 13, 2019, 15:32
Wrzucam schemat zwrotnicy jaką chce zastosować na początek, pomijając oczywiście oryginalne zwrotnice. Będe robił pierwszy raz zwrotnice, generalnie rozczytałem już co i jak. Niestety nie mam doświadczenia odnośnie firm produkujących komponenty. Raczej stawiam na Mundorfy i jantzen-y.
Masz nietypowe wartości kondensatorów...  :(
Ja bym uderzył do polskiego Miflexa.... Powinni Ci zrobić na zamówienie.
Typ zależny od możliwości Twojego portfela...
Jak na próbę to aluminiowe, jak docelowo to miedź.


Tak zrobiłem ,zobaczymy na ile wycenią.


Mikut1982

#84
.

Mikut1982

#85
.

Piterski

Mikut1982 czy Ci się nie pomyliły wątki?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

O kurcze masz racje.. . Najmocniej przepraszam.  Za dużo tego mam na głowie..

Titanic

Hej, jestem w trakcie składania tego samego modelu, i szukam charakterystyki głośników/frequency response  604 8G aby zwrotnice zestroić, poradzicie, jakoś nie mogę na 604 8 G  trafić na forach?
Pozdrawiam

Titanic

pozdrawiam znajomych od AF :-)

Eternal Seeker

Panowie czym się różnią w zasadzie te głośniki Altec 604  8G od 8H ?
Znalazłem parę informacji w necie ale to taki trochę "groch z kapustą" ,jedne informacje
przeczą drugim.
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

tommypear

Komponenty na zwrotnice przyjechały. Zaczynamy zabawę ;-) Narazie poskładałem na szybko, jeśli dziwięk mnie zadowoli wykonam do nich obudowy.

Wszystko okablowane Duelundem DCA16GA.

Na szybko przesłuchane, wyraźnie zyskał dół, góra jakby trochę ciemniejsza, mniej krzykliwa. Brakuje jeszcze potencjometrów na które czekam, więc będzie możliwość dostrojenia. Potencjometry zamówiłem fostexa.

tommypear

Cytat: Titanic w Październik 11, 2019, 16:53
Hej, jestem w trakcie składania tego samego modelu, i szukam charakterystyki głośników/frequency response  604 8G aby zwrotnice zestroić, poradzicie, jakoś nie mogę na 604 8 G  trafić na forach?
Pozdrawiam

https://www.technicalaudio.com/pdf/Duplex_Speakers_related_to_Altec_604/604_1974_608-8G_Duplex_Speaker.pdf

I dodatkowo model 8h dla kolegi który szuka różnicy.

https://www.technicalaudio.com/pdf/Duplex_Speakers_related_to_Altec_604/604_1978_604-8H_Duplex_Speaker.pdf

Piterski

Widzę w akcji rosyjskie olejaki. Czy kable Beldena zastępujesz w całości Duelundem?
Ja mam z tym kablem zgryz, zastanawiam się czy ocieplając i łagodząc brzmienie nie zaciemni detali i nie zgasi oddechu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

tommypear

Cytat: Piterski w Październik 15, 2019, 14:01
Widzę w akcji rosyjskie olejaki. Czy kable Beldena zastępujesz w całości Duelundem?
Ja mam z tym kablem zgryz, zastanawiam się czy ocieplając i łagodząc brzmienie nie zaciemni detali i nie zgasi oddechu.

Tak rosyjskie olejaki, zamówiłem też dzisiaj miflexy z serii mkp-13. Niestety najwyższa seria miflexów ma kosmiczną cenę która zbliża się do duelundów.

Narazie okablowałem samą zwrotnicę duelundem, głośniki zostały na beldenie. Fakt w stosunku do oryginalnych zwrotnic i beldena jest zdecydowanie ciemniej. Ale narazie testowałem na głośnikowych kondo które przy oryginalnych zwrotnicach sprawdzały sie wyśmienicie. Mam jeszcze Albedo monolith te przy oryginalnych zwrotnicach grały jak dla mnie zajasno. Przetestuje je jeszcze w tym zestawieniu, ale coś czuję ,że albedo polecą na sprzedaż.

tommypear

Kolejna dostawa. Podmieniłem kondy na miflexy, chyba strzał w dziesiątke. Jaśniejsze jak rosyjskie olejaki, zdecydowanie jaśniejsze. Więcej szczegółów, czekam co będzie jak się wygrzeją ale jest dobrze ;)

Titanic

Moze kogoś zainteresuje, niestety sam nie zdołałem zrobić, ale  opcja na podobne obudowę zamówiona w profesjonalnym warsztacie w 3-mieście istnieje;

Mikut1982

Widzę że ktoś ładnie to pozacinał na 45stopni.  Profeska.

Titanic

Sam ich jeszcze nie widziałem stolarz podesłał zdjęcia, mogę podać stronę www,

Piterski

Podaj, ciekawe czy go znam.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.