Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Nie. Moj jest od osoby prywatnej spoza allegro. Dokladnie ten z fotek  powyzej. Naby, szpule, stojak w komplecie.
Nie moge sie dodzwonic.... :(

neomammut

#151
To ja TEAC`a 32-2 nie słuchałem, ale on pewnie jest taki sam jak Tascam 32. Tak mi się zdaję :)

bum1234

Ten TEAC jest podobny do mojego - to wcześniejsza wersja - zdjecie mojego na początku watku :)
32-2 i 32-2B były oparte o inny mechanizm niz ten w TASCAMie 32. Jest to mechanizm z TEAC X10.
Sprawuje się bez zarzutu.

neomammut

Ale to mówisz o mechanice, pytanie co z resztą? Ciekawe, chyba zrobię sobie mały research :)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka


bum1234

Sądzę, że elektronika 32-2 i 32-2b prawie się nie rózni. Natomiast w Twoim TASCAMIE jest już inna. Twój deck jest młodszy i ma inaczej rozwiazane sterowanie, elektroniczny licznik. Prawdopodobnie tor sygnałowy jest też odświeżony. U mnie nie ma ani jednego scalaka ;) Wszystko zrobone dyskretnie!

neomammut

To i dobrze :) Znacy sie mom gorsy... bu... :( :D

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka


bum1234

Scalak nie zawsze musi być gorszy :)
Nie martw sie ;)

gratefullde

Czy magnetofon szpulowy ma szansę dziś zaistnieć w systemie analogowym u kogoś kto nigdy dotąd nie miał z nim styczności?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza

Cytat: gratefullde w Styczeń 23, 2015, 13:32
Czy magnetofon szpulowy ma szansę dziś zaistnieć w systemie analogowym u kogoś kto nigdy dotąd nie miał z nim styczności?
Chyba tak.
Ja cały czas kombinuję jak namówić żonkę do zaakceptowania takiego cudaka w salonie :)
Ja bym zgrywał na taśmy winylowe perełki i polował na eBayu na te "matki co to siedzą z tyłu" :)

gratefullde

Ty już masz tor vinylowy ok, ja jeszcze muszę swój dopracować, chciał bym w tym roku drapaka zmienić bądź drugiego kupić i dopiero potem o szpulach pomyśleć. Duże som one te magnetofony :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Tak to duże bydloki. Nie wiem gdzie go wstawię, jak trafi się jakaś okazja i ją złapię :)

Osobście zwariowałem na punkcie tego: http://allegro.pl/pioneer-rt-909-i4989990889.html
PIONEER RT-909. Zwarty (ale poszedł w głębokość), dla mnie wizualna orgia :) Ale tyle to ja nie dam :(





Kolega Yacek sprzedaje ciekawy model, ale dla mnie on jest zbyt vintage i wieeeeeeeeelkiiiiiiii.
http://allegro.pl/sony-tc-788-4-magnetofon-w-doskonalym-stanie-i4982880766.html Cena wyjściowa była 2300zł

frywolny trucht

Cytat: gratefullde w Styczeń 23, 2015, 13:41Ty już masz tor vinylowy ok, ja jeszcze muszę swój dopracować

Da się osiągnąć taki stan w audio? Że nie ma już nic do dopracowania?

masza

Mi toto spać nie daje ;)


masza

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 23, 2015, 13:51Da się osiągnąć taki stan w audio? Że nie ma już nic do dopracowania?
Przypuszczam, że wątpię  ;D

neomammut

A ja bym sobie sprawił SONY APR-5003 :)


Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka


gratefullde

Ale piękne sztuki na tych zdjęciach.  Mniam :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

bum1234

Szpulki piękne, zwłaszcza jak się zaczną kręcić :)
Niestety są one podstawowym problemem. Bo gdzie zmieścić kolekcję np. 2000 szpul o średnicy 27cm?
I ile to będzie ważyć?
Moja kolekcja liczy tylko kilkadziesiąt sztuk i już są problemy.

neomammut

Moja parę sztuk i też już się nie mieszczę :)

elem

Cytat: bum1234 w Styczeń 23, 2015, 18:38Bo gdzie zmieścić kolekcję np. 2000 szpul o średnicy 27cm?

Miejsca zajmuje tylko trochę więcej niz 2000 LP o średnicy 30 cmm, da się :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

masza

I w ten oto nieuchronny sposób podążamy w kierunku... plików Panowie :)

neomammut


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza

Ortodoksy jedne, ciemnogród :)

neomammut

Masza, to jest atak personalny, dzwonię do Paltona!

masza