Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Ok ranking rankingiem ,ale od kilku tygodni obcowanie z Dziadkiem sprawia mi tyle frajdy jakbym odkrył nowy ląd. Serio.Cały ten rytuał związany z zakładaniem taśmy ,czyszczeniem głowic,rolek to frajda i relaks. No i sam dźwięk kompletnie inny niż to ,co do tej pory grało u mnie w systemie. Ma być fun ,a nie fuck ,bez napinania na audiofilskie rekordy. :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Słuchanie muzy z magnetofonu ma sprawiać zadowolenie i radosć. To jest najważniejsze.
Ale i tutaj w tej starej materii są rozwiązania lepsze i gorsze.
Na szczęscie rozpiętosc cenowa nie jest tak okrutna jak w dzisiejszym hi-endzie.

Problemem nie jest sam magnetofon, a dostepnosć tasm. Mam namysli dwa slady. Bo do czteroscieżkowców mam tasm komercyjnych chyba ze 150 szt.

Pozdro

miniabyr

Jak w to wsiąknę ,to w przeciągu 2 lat kupię jakiegoś profesjonalnego potwora. Czas pokaże. Na razie dźwiękowo jest b.dobrze.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67

E tam dostępność taśm:) Nagrywam sobie na ten przykład płytę CD, której w wersji cyfrowej trudno słuchać( są takie) i po przeniesieniu na taśmę papa nam się śmieje :)

Keef98

Ale naprawdę ten sam materiał brzmi inaczej jak się go przegra z CDka na taśmę?
To ma w ogóle rację bytu (jest możliwe)?
Eee... Chyba na 18-stkę sobie takie cudo kupię :) Mama mnie wygna z domu ;)

paul_67

Brzmi inaczej (dla mnie lepiej) i czasami przegrywam, aby móc słuchać.

Keef98

Ale... Tak bez żadnych ingerencji? Po prostu na kabelkach? Bo jak "na styk", to na 100% brzmi inaczej ;)

miniabyr

Cytat: Keef98 w Październik 04, 2015, 12:35
Ale... Tak bez żadnych ingerencji? Po prostu na kabelkach? Bo jak "na styk", to na 100% brzmi inaczej ;)
Nie to "załatwia" taśma . Ja tez przegrałam kilka cd na szpule i............jest przyjemniej.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

paul_67


pmcomp

Uważajcie ... magnetofony to jest ... CHOROBA. Ciężko uleczalna albo wcale.

8)

Pozdro

miniabyr

Cytat: pmcomp w Październik 04, 2015, 12:44
Uważajcie ... magnetofony to jest ... CHOROBA. Ciężko uleczalna albo wcale.

8)

Pozdro
No coś w tym jest ....mam pierwsze symptomy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

#286
Albo nic.
Nie będę zapeszał ;)

wojtek41

Teac X 1000 R ma naped paskowy czy DD ?

miniabyr

#288
Szkoda że nie udało się skalibrować całkowicie Revoxa g36 ,ale udało nam się uzyskać prawidłowy docisk rolki do taśmy. Szkoda że nie widzieliście w jaki sposób Polak i Słowak zabrali się do tej czynności. Coś jak ze sławnej czeskiej kreskówki  o sąsiadach ;D ;D . Ponieważ nie mieliśmy specjalizowanej wagi , to aby uzyskać 1,7 kg masy do powieszenia w przy rolce,  użyliśmy  1kg paczki maki, słoik soli do nóg oraz flakon perfum.!!!! ;D ;D ;D .Co dało nam wymagane 1,7 kg. I jak to "powiesiliśmy'  to okazało się ,że niestety trzeba dokonać korekty ....o qfa mać ile przy tym jest roboty . Rozkręciliśmy Dziadka prawie do rosołu .............ale się udało!. Następny etap będzie regulacja poziomów wyjść ,wejść i bias ........ale to nastąpi w innym terminie.Dzięki Onderj :) ..............jezu jaki ten magnetofon na silnik!!!!!To chyba silnik od czołgu :o
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Cytat: miniabyr w Październik 10, 2015, 15:201kg paczki maki, słoik soli do nóg oraz flakon perfum.!!!!
1L wody waży 1 kg.
Wody w plastiku w domu nie maiłeś?



miniabyr

No nie miałem ............ale Polak potrafi. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

A co ci tam takie kablowe wąsy wystają? ;)

Pozdro

MAC

Widziałem je wczoraj na własne gały.
No nie powiem, dość radykalny tuning  ;D

Ja bym wymienił wtyki w kablach na Bullety albo Neutriki.

miniabyr

Nie dało się ,a to co mogłem wetknąć to cienkie plastikowe chinche . Żaden lepszy wtyk  (neutriki też) nie wchodził w te stare gniazda.Albo prucie płyty ,albo takie rozwiązanie.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC

Nie, nie... żadne prucie płyty.


wojtek41

SONY TC 756.2, zmienil wlasciciela. Poszedl w ludzi... :(
Obok nosa przelecial G 36 za 700 zlociszy...Bieda, bieda... :'(

frywolny trucht

Też się czaisz na lampowego staruszka?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wojtek41

Tak. Mialem wczesniej E 36. Sprzedalem z mysla o kupnie wlasnie G 36.

miniabyr

Za siedem stów :o powiadasz.  Łał to dopiero cena!Frywolny ten z fotki to na sprzedaż bo śliczniutki jest?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !