Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Trzeba było przeciąć na pół i byś na tym wygrał :)

kawosz

Nawet się zastanawiałem bo wiem że Chłopaki przecinają . Ale to za dużo zachodu mają 7 szt jeszcze :)

frywolny trucht

Słyszałem, że ludzie kupują taśmę magnetowidową i tną. Jak wygląda cięcie wzdłuż?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 20, 2015, 18:30
Słyszałem, że ludzie kupują taśmę magnetowidową i tną. Jak wygląda cięcie wzdłuż?
Masakra. Czynności prosektoriacyjne to pestka. Vinyl obywa się bez sekcji ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Robótki ręczne mnie tak nie onieśmielają jak gmeranie w plikach, szukanie zaginionych częstotliwości i przepróbkowywanie.
Trzy serwisy mi napadają teraz z ofertami skrzynkę pocztową.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Kolega w Łodzi ma maszynę ( przerobiony szpulak z ostrzami ) nawija jedną taśmę a wychodzą dwie  ;)
Arek ale żeby słuchać na taśmach video to trzeba mieć ustawiony bias pod nie , a poza tym to są cienkie taśmy . A kolega Gratefullde znudził się własnym wątkiem o szpulakach  ;D ;)

frywolny trucht

Ja go znam. On się boi, że którego wieczora zacznie przeglądać aukcje ze szpulakami w celu wybrania opcji dla siebie  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Do Bratysławy ma dobry dojazd  ;D
Zresztą będę jechał do Wiednia to mogę go podrzucić ;)

kawosz

#408
Tu masz filmik Dulona z jego maszyną  :)

gratefullde

Cytat: kawosz w Grudzień 20, 2015, 18:44
Kolega w Łodzi ma maszynę ( przerobiony szpulak z ostrzami ) nawija jedną taśmę a wychodzą dwie  ;)
Arek ale żeby słuchać na taśmach video to trzeba mieć ustawiony bias pod nie , a poza tym to są cienkie taśmy . A kolega Gratefullde znudził się własnym wątkiem o szpulakach  ;D ;)
Nigdy. Będzie kontynuacja:)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9



kawosz

Cena bardzo dobra , ale kuszące żeby kliknąć . Ale się opanuje jutro winyle kurier dostarcza :)

frywolny trucht

Nie pokazuje mi ich na polskim jebaju. Być może tu leży przyczyna: Versand: Möglicherweise kein Versand nach Polen.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Popatrzcie jeszcze tu.
http://www.ebay.de/sch/dff096/m.html?item=181959582263&rt=nc&_trksid=p2047675.l2562
W razie czego mogę Wam pomóc. Paczka przyjdzie do mnie a ja wysyłam dalej, tylko że koszty wysyłki będą w tym przypadku spore.

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 20, 2015, 20:35Być może tu leży przyczyna: Versand: Möglicherweise kein Versand nach Polen.
Zapytałem. Zobaczymy, czy odpisze.

frywolny trucht

Cytat: rudy-102 w Grudzień 20, 2015, 20:45W razie czego mogę Wam pomóc. Paczka przyjdzie do mnie a ja wysyłam dalej, tylko że koszty wysyłki będą w tym przypadku spore.

To ja Cię poproszę, jeśli nadal będzie aktualna Twoja oferta- ale po świętach, na spokojnie i na priv. Nie umiem takich akcji, że aukcja za chwilę się kończy, a nic o niej nie wiem, w dodatku po niemiecku.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: rudy-102 w Grudzień 20, 2015, 20:48
Cytat: frywolny trucht w Grudzień 20, 2015, 20:35Być może tu leży przyczyna: Versand: Möglicherweise kein Versand nach Polen.
Zapytałem. Zobaczymy, czy odpisze.
Odpisał:
"Hallo ja kein Problem. Versand kostet 19 Euro"
Cześć nie ma problemu. Wysyłka 19 jurasów.

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 20, 2015, 20:59
Cytat: rudy-102 w Grudzień 20, 2015, 20:45W razie czego mogę Wam pomóc. Paczka przyjdzie do mnie a ja wysyłam dalej, tylko że koszty wysyłki będą w tym przypadku spore.

To ja Cię poproszę, jeśli nadal będzie aktualna Twoja oferta- ale po świętach, na spokojnie i na priv. Nie umiem takich akcji, że aukcja za chwilę się kończy, a nic o niej nie wiem, w dodatku po niemiecku.

Kein Problem :)

paul_67

Tascam 32, jeszcze na starym mieszkaniu...

merlin1973

Zajeb..... wiem czego na nim słuchałeś ;D   Rush ;D
Pozdrawiam S.CH.

paul_67

;

paul_67

Rush też  :)

pelot

Witam wszystkich serdecznie, w związku z tym że ten segment analogu stał się ostatnio przeze mnie porządanym , pragnę w tym miejscu wszystkim szpulakom i nie tylko złożyć z okazji zbliżających  a nawet już obecnych Świąt Bożego Narodzenia życzenia. Życzę wszystkim Audiomaniakom tego co dla was najlepsze, pogody ducha , radości z życia ,ciepła rodzinnego,zdrowia, wspaniałych wrażeń odsłuchowych na cały przyszły 2016ty rok. Dbajmy o to żeby te święta były zawsze świętami radosnymi ,ciepłymi i rodzinnymi.Oczywiście wzbogaconymi piękną i czysto brzmiącą muzyką, stosowną do okoliczności i nastroju.Zapomniałem , żeby było każdego z was  stać na klocek jaki sobie wymażył. :)

frywolny trucht

Pięknie.
To ja w ten deseń zapodam:

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93