Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

#550
Cytat: masza w Styczeń 20, 2016, 20:38A jak dźwiękowo do dziada?
Hehehe Dziad to jest Dziad :) . 99 nagrywa naprawdę wiernie jakość powala w porównaniu do Akai . A Dziadek gra nie do podrobienia . Ty Masza masz dużo lamp to wiesz co mam na myśli ciężko porównać te dwa magnetofony

MAC


mirek24

Cytat: pmcomp w Styczeń 17, 2016, 19:42
Na 99% z czegos są zerżnięte toczku w toczku ;).

Nasz Koncert to licencyjna "kopia" Revoxa A77.

Pozdro

Revoxa A700 :-)

Pozdrawiam

miniabyr

A ja myślałem że nasz legendarny Koncert to nasza,autorska maszyna.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

#554
Cytat: mirek24 w Styczeń 21, 2016, 02:22
Cytat: pmcomp w Styczeń 17, 2016, 19:42
Na 99% z czegos są zerżnięte toczku w toczku ;).

Nasz Koncert to licencyjna "kopia" Revoxa A77.

Pozdro



Revoxa A700 :-)

Pozdrawiam


Jasne, sorki.

A Ty juz wróciłeś?

Pozdro

pmcomp

Cytat: kawosz w Styczeń 20, 2016, 20:36
Akai odszedł Revox przyszedł . Dźwiękowo to klasę lepszy sprzęt . Wizualnie to już rzecz gustu . Mi się podoba . Jest dużo mniejszy od 650 ki .
Nagrałem właśnie CD na małej studyjnej - rewelacja

No to teraz wyobraź sobie jak gra sprzęt studyjny.
PR99 używany był przede wszystkim przez rozgłośnie radiowe jako przenośna maszyna do nagrywania "w polu" poza studiem. Przygotowany pod montaż rackowy lub w specjalnej walizce z wbudowanym wzmacniaczem i głosnikiem.
Dźwiekowo to średnia półka. Klasa Otari MX-5050 czy MX-55.

Dźwiękowo i mechanicznie daleko mu do modeli A80, A807 czy A810.

To bardzo dobry półprofesjonalny magnetofon ale dźwięk bardziej podobał mi sie z Otari MX-55.

Pozdro

kawosz

Cytat: pmcomp w Styczeń 21, 2016, 08:40Dźwiękowo i mechanicznie daleko mu do modeli A80, A807 czy A810.
:) Czyli moje szaleństwo nabiera rozpędu zamiast wyhamować . ;)  807 czy 810 jakoś bym jeszcze w domu zmieścił .
Pozdro

pmcomp

Cytat: kawosz w Styczeń 21, 2016, 09:50
Cytat: pmcomp w Styczeń 21, 2016, 08:40Dźwiękowo i mechanicznie daleko mu do modeli A80, A807 czy A810.
:) Czyli moje szaleństwo nabiera rozpędu zamiast wyhamować . ;)  807 czy 810 jakoś bym jeszcze w domu zmieścił .
Pozdro


Super, jeszcze jest troche fajnych maszyb przed Tobą.
Tylko miniabyr się cofa ... kupuje stare i stare ;).

miniabyr

Bo ja stary już jestem ....tak twierdzą hi ,hi nastolatki. :o
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Cytat: miniabyr w Styczeń 21, 2016, 16:40
Bardzo interesujący model Akai.  Zobaczymy za ile pójdzie. http://allegro.pl/magnetofon-szpulowy-akai-400-d-i5923831825.html

Nie pójdzie ponieważ ustalono cenę minimalną. To jest ta sama sztuka za którą sprzedający chciał wcześnie cos ok. 6000 zł.
Zalicytowałem 2500 bo tyle jest wart. Nie osiągnąłem ceny minimalnej. Moim zdaniem wart jest nie więcej niż 3000 zł.
Bo za 3000 zł mozna już upolować niezłego dwuślada.

Nie ma się co podniecać.

Pozdro


kawosz

Cytat: miniabyr w Styczeń 21, 2016, 19:48E tam ale fajnie wygląda. Szkoda że 4 ślad.Nie wiem co to za magnetofon ,ale cena na ebay szokująca
To tak w temacie dymania wklejasz ;D .
Chociaż jak jest cena to może i klient się znajdzie . Wracając do stosunków to wystarczy zobaczyć ile kosztuje twórczość P. Dwórnika ;)
Wniosek mój jest taki sztuka i audio są niewymierne :)

frywolny trucht

Miniabyr, powoli zmierzasz ku stylistyce okresu II WŚ:

:)

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

A mi się ten magnetofon bardzo podoba . Ale nie za taką cenę :)
Panowie właśnie zauważyłem że mam jakieś obciążenie sieci jak Żona włącza w kuchni czajnik elektryczny to mam szumy w kolumnach :O . Dodam że gram na pożyczonym preampie mój poszedł do konserwacji . Zastanawiam się czy jakiś stabilizator napięcia by mi nie pomógł . Uprzedzę rady żebym pociągnął oddzielną linię prądową bo to nie wykonalne .
ps. Właśnie nagrywałem winyla na szpulkę a tu taki feler  >:(

pelot

Cytat: kawosz w Styczeń 21, 2016, 20:19A mi się ten magnetofon bardzo podoba . Ale nie za taką cenę 
Masz na myśli Akai? Jak wspomniał nieco wcześniej Piotr, nie za 6000 pln ale za 9000(chyba że o czymś nie wiem). Swego czasu kroiłem się na to cacko , rozmawiałem z właścicielem , miły gość .Jednak nie za takie pieniądze, ja go wylicytowałem chyba na 4,5 tyś , niestety minimalna jest znacznie wyższa, szkoda sobie d.... zawracać, chyba że gość zmięknie. Za taką kasę można kupić studyjną maszynę po przeglądzie ,z gwarancją , jeszcze nie wiem jak długą ,Paweł przetrze szlak.

kawosz

#566
Cytat: pelot w Styczeń 21, 2016, 20:43Masz na myśli Akai?
Akai też ładne . Miałem na myśli ten z linku co Miniabyr  wkleił . Jest śliczny tyle że pewnie gra słabo  i kosztuje krocie

pelot

Cytat: kawosz w Styczeń 21, 2016, 20:46
Cytat: pelot w Styczeń 21, 2016, 20:43Masz na myśli Akai?
Akai też ładne . Miałem na myśli ten z linku co Miniabyr  wkleił . Jest śliczny tyle że pewnie gra słabo  i kosztuje krocie
Nie no tutaj to facet zdecydowanie upadł na głowę i coś mu beret zryło. Chyba że ja się na tym nie znam

miniabyr

Cholera mam dziwne wrażenia ,że to my na forach internetowych jesteśmy przyczyną  takiego zainteresowania i podbijania cen magnetofonów. Jeszcze kilka lat temu mozna było przebierac i wybierać co sie chciało. Moj znajomy realizator zeznał ,że takiego Telefunkena m15 mozna było kupić za 1000 zł z Polskiego Radia jak wyprzedawali. A teraz na  Słowacji jest za 1200 euro.  :o
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Yacek

Tak się kiedyś występowało live na scenie....... ale zestaw!!!! :-)

https://youtu.be/2gzbz4dz9hk
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

Jaro71

Witam jestem tu nowy co powiecie na temat tego TEAC X-10 MK II


MAC

Za nieco więcej da się upolować Revoxa B77 (2 ślady) lub ok 2k Revoxa G36.
Myślę, że graja o niebo lepiej od tego japończyka.

frywolny trucht

Z parametrów: http://www.hifiengine.com/manual_library/teac/x-10.shtml normalny czterościeżkowiec. Bez szału, zupełnie jak mój Akai GX 620  Choć widzę na aukcji opis wyuzdany :) Jak stan idealny pewnie można się pochylić.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jaro71

To waszym zdaniem REVOX jest lepszy do tego TEAC