Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Założenie jest takie, że każdy dwuścieżkowiec jest lepszy od czterościeżkowca. O wiele. Podobno  ;)
Najlepiej mieć zaś maszynę studyjną. Proste?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Teac a ktoś już kupił . Jak chcesz 4 ślada to polecam raczej Akai . Mają wytrzymalsze głowice i grają naprawdę fajnie .

kawosz

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 26, 2016, 20:46Założenie jest takie, że każdy dwuścieżkowiec jest lepszy od czterościeżkowca. O wiele. Podobno 
Najlepiej mieć zaś maszynę studyjną. Proste?

Przećwiczyłem ^^ . Rok zabawy 4 śladami . Czteroślady graja naprawdę bardzo dobrze ale dwa ślady to jednak inna liga . Nie żałuję przesiadki choć to wariactwo z tymi śpulakami jest ;) .


pmcomp

Prędkosci 95, cm/s i 19 cm/s.
Nic nie wiemy o stanie głowic. Ew. wymiana jest bardzo droga.
Cena niezła o ile komuś pasują te prędkosci.

Pozdro

MAC


kawosz

A zupełnie z innej beczki jak bym chciał kupić głowice do mojego pr99 to czy od b77 będą pasowały ? czy muszę szukać konkretnych .
Kupił bym sobie na zapas :)


frywolny trucht

Cytat: pmcomp w Styczeń 26, 2016, 21:18
Prędkosci 9,5 cm/s i 19 cm/s.
Nic nie wiemy o stanie głowic. Ew. wymiana jest bardzo droga.
Cena niezła o ile komuś pasują te prędkosci.

Pozdro


Tak. Cena- jak załatwić brakujące przełączniki- dobra i sprzedasz bez straty jak ci nie przypasuje. Warto szukać na tyle blisko siebie, aby odebrać osobiście.
Czteroślad to wygoda, ale skoro tak, może warto z autoreverse-m?

Coś jak to: http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5927102914&reco_id=0bbd7a19-bdc2-11e5-b2ba-02acb1a4884a&ars_rule_id=802&ars_socket_id=30&ars_source=ars
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

#584
Ale na tego nie założysz dużych szpul . Śpulak musi być na duże szpule  ;)
A wracając do wygody to 2 ślad nie jest jakiś kłopotliwy . Powiedział bym nawet że wprowadził ład w moje szpulki . Nagrywasz w jedną stronę a co za tym idzie możesz sobie dokładnie wyliczyć ile taśmy potrzebujesz i taką taśmę przygotować . W zależności od taśmy max to 55 min ( np:cienkie LPR i  Basfy)  przy małej studyjnej .
Z innej beczki na youtubie jest sygnał testowy kanałów . Przed nagrywaniem finalnym nagrywam sobie ten sygnał przez daca i kalibruje kanały wg niego



frywolny trucht

No dobra, z tego wszystkiego co zapodałeś,  Revox 77 byl najlepszy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jaro71

Ok to tego nie TEAC X-10 MK II  tylko  REVOX B77

frywolny trucht

Tu masz inne ceny dla porównania:
http://allegro.pl/revox-b77-pilot-przewod-szpule-reel-to-reel-studer-i5934549558.html
http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=3964901302&audioauktion=22dfc1f0694f9d027d1e9adcc0d8cbc1
http://www.audio-markt.de/_markt/item.php?id=5343566120&audioauktion=22dfc1f0694f9d027d1e9adcc0d8cbc1
http://www.myaudioshop.com/miscellaneous/revox/b-77

Cena tego, który podałeś jest dobra. Brak hebelków trzeba będzie jakoś załatwić, sprawdź go osobiście, niech nagra, zagra, poprzewija. Zdjęcia są słabe, trochę wygląda jak wyłowiony z Renu, ale to może być tylko złudzenie. Jak jest w stanie dobrym- co pisałem- sprzedasz go bez straty. Jak w idealnym ( pomijając te przełączniki połamane) - zarobisz.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC


Yacek

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 26, 2016, 20:46
Założenie jest takie, że każdy dwuścieżkowiec jest lepszy od czterościeżkowca. O wiele. Podobno  ;)
Najlepiej mieć zaś maszynę studyjną. Proste?
Jasne..... tak jak jakikolwiek samochod jest lepszy od kazdego motocykla..... kolejny mit.

Wysłane z mojego SM-T525 przy użyciu Tapatalka

Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

kawosz

Cytat: Yacek w Styczeń 27, 2016, 20:12kolejny mit.
Zawsze się można jakoś pocieszać ;)
Dlatego w studiach nagrywali na 1/4 cala w dwie strony ;] 
To kompleks jakiś ?

Yacek

Cytat: kawosz w Styczeń 27, 2016, 20:20
Cytat: Yacek w Styczeń 27, 2016, 20:12kolejny mit.
Zawsze się można jakoś pocieszać ;)
Dlatego w studiach nagrywali na 1/4 cala w dwie strony ;] 
To kompleks jakiś ?
a masz studio w domu ? nie ? pralnie może masz ? też nie ?- mimo wszystko trzeba kupić  maszyne do prania chemicznego bo te bebnowe ze sklepu to duuuzo słabiej piorą ;-)
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

elem

Yacek,
miniabyr ma studio w domu :)

z tym mitem masz sporo racji, słuchałem wczoraj u Ondreja Techicsa 4-track z full bajerami - grał bajecznie :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kawosz

Cytat: elem w Styczeń 27, 2016, 23:23z tym mitem masz sporo racji, słuchałem wczoraj u Ondreja Techicsa 4-track z full bajerami - grał bajecznie

Ja mam porównanie z Akai 630 i 650 . Po tym porównaniu zdania nie zmieniam to przepaść .
Cytat: Yacek w Styczeń 27, 2016, 23:22a masz studio w domu ? nie ? pralnie może masz ? też nie ?
Tylko co ma piernik do wiatraka ? Na każdym kroku od czasu jak na forum pojawiły się 2 ślady próbujesz udowodnić że to głupota . Zastanawiam się w jakim celu .
Mimo wszystko pozdrawiam i życzę miłego słuchania .

Yacek

Cytat: kawosz w Styczeń 27, 2016, 23:32
Cytat: elem w Styczeń 27, 2016, 23:23z tym mitem masz sporo racji, słuchałem wczoraj u Ondreja Techicsa 4-track z full bajerami - grał bajecznie

Ja mam porównanie z Akai 630 i 650 . Po tym porównaniu zdania nie zmieniam to przepaść .
Cytat: Yacek w Styczeń 27, 2016, 23:22a masz studio w domu ? nie ? pralnie może masz ? też nie ?
Tylko co ma piernik do wiatraka ? Na każdym kroku od czasu jak na forum pojawiły się 2 ślady próbujesz udowodnić że to głupota . Zastanawiam się w jakim celu .
Mimo wszystko pozdrawiam i życzę miłego słuchania .
Moze miales rozregulowany sprzet...... i nie mowilem ze dwa slady to glupota tylko ze glupota jest twierdzenie ze jakikolwiek dwuslad jest lepszy dowolnego czteroslada... trzeba czytac ze zrozumieniem ;-)

Wysłane z mojego SM-T525 przy użyciu Tapatalka

Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

kawosz

Cytat: Yacek w Styczeń 28, 2016, 08:09Moze miales rozregulowany sprzet......

Taka jest różnica że Ty się opierasz na gdybaniu a ja na odsłuchach . To może wiele mówi ;-)
Kończę ten jałowy spór bo to coraz bardziej przypomina dyskusję z innego forum .

Yacek

Cytat: kawosz w Styczeń 28, 2016, 08:24
Cytat: Yacek w Styczeń 28, 2016, 08:09Moze miales rozregulowany sprzet......

Taka jest różnica że Ty się opierasz na gdybaniu a ja na odsłuchach . To może wiele mówi ;-)
Kończę ten jałowy spór bo to coraz bardziej przypomina dyskusję z innego forum .

nie przypominam sobie abym twierdził, iż nigdy posiadałem dwuślada i w związku z tym moje dywagacje sa czysto teoretyczne. Owszem, miałem... niejednego. Tak dokładnie to trzy. I na podstawie odsłuchów twierdzę ze niektóre grały słabiej na danej prędkości od niektórych posiadanych przeze mnie czterośladów :-). To tyle. Być może mam gumowe ucho :-)
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

pmcomp

A jakie to były dwuślady?

Pozdro