Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Pomocy....!!!!
Nic juz nie rozumiem..... :o

frywolny trucht

Niestety nie pomogę.

Mogę za to wrzucić ciekawą stronkę o szpulakach ( to jest ostatnia, trzecia strona):
http://reel2reeltexas.com/vinListYear3.html

elem

Cytat: wojtek41 w Październik 29, 2014, 20:33przestal "widziec" ciete tasmy vhs.

Mają te samą grubość/szerokość/nośnik ( Cr, Fe ?)  jak te normalne?

Jest jakiś czujnik rodzaju  taśmy w twoim szpulaku?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

Ta sama szerokosc. Mam korekcje EE.

wojtek41

Revox tez nie widzi tej tasmy... ???
To zostaje jedyne rozwiazanie....

merlin1973

Cytat: frywolny trucht w Październik 30, 2014, 20:57Mogę za to wrzucić ciekawą stronkę o szpulakach ( to jest ostatnia, trzecia strona):
Fajna strona, ale te ceny:) w 1980r  2500-3000$  to była kupa kasy !!!
Pozdrawiam S.CH.

spaceboy

mam taki Sony TC-630,


to mój pierwszy szpulowy,
chciałbym pobawić się w nagrywanie, gram trochę na gitarze i chcę nagrać kilka swoich kawałków na szpule, ciekawi mnie mega jak to będzie brzmiało, bo zależy mi na takim starym brzmieniu i klimacie :)

potrzebuję mikrofonu, z tego co się dowiedziałem to musi to być mic stereofoniczny? na allegro znalazłem taki http://allegro.pl/mikrofon-stereofoniczny-sony-ecm-ms907-i4740417875.html co myślicie, że będzie ok? albo może macie lepsze propozycje ?

frywolny trucht

Na zdjęciu z lewej strony na dole masz dwa wejścia duży Jack osobne dla kanału lewego i prawego.
Tymczasem "Twój" mikrofon ma małego Jacka stereo.

merlin1973

Cytat: frywolny trucht w Październik 25, 2014, 23:21
Śliczności:


Marantz - 7700


TEAC 3340s
ten Marantz Model 7700 Tape Deck  w 1979roku kosztował- 2.500$ !!!
Pozdrawiam S.CH.

spaceboy

Cytat: frywolny trucht w Listopad 05, 2014, 09:21
Na zdjęciu z lewej strony na dole masz dwa wejścia duży Jack osobne dla kanału lewego i prawego.
Tymczasem "Twój" mikrofon ma małego Jacka stereo.

dzięki za odp, z tym małym Jack'iem to nie problem, bo przejściówkę kupie,
ale z tymi kanałami lewy prawy,
więc powinienem kupić mikrofon który będzie miał dwa duże lub małe jack'i ?

frywolny trucht

Albo dwa tanie mikrofony mono. Jeden na gitarę, drugi na paszczę :) Nawet jeśli nie umiesz śpiewać, możesz wydawać  dźwięki a'la Keith Jarrett. Tudzież inne pomruki. Sądzę, że dwa osobne dają lepsze pole do eksperymentów, unikasz przejściówek.

spaceboy

Cytat: frywolny trucht w Listopad 05, 2014, 11:39
Albo dwa tanie mikrofony mono. Jeden na gitarę, drugi na paszczę :) Nawet jeśli nie umiesz śpiewać, możesz wydawać  dźwięki a'la Keith Jarrett. Tudzież inne pomruki. Sądzę, że dwa osobne dają lepsze pole do eksperymentów, unikasz przejściówek.

troche śpiewam, próbuje ;)
a próbowałeś może takiego nagrywania na szpulowy? to się chyba fachowo nazywa reel-to-reel recording, albo może ktoś próbował?

czyli wystarczy jeden taki http://allegro.pl/vivanco-dynamisches-mikrofon-dm-28-i4759131864.html
i jeden taki http://allegro.pl/mikrofon-dynamiczny-carol-mud-326-statyw-licytacja-i4750232999.html
i powinno być spoko ??

frywolny trucht

Byś musiał jeszcze spojrzeć w parametry wejścia MIC w magnetofonie. Żeby się nie okazało, że nie jest w stanie któregoś mikrofonu uciągnąć.

Np. ten ma podane: http://allegro.pl/mikrofon-vk-605-dynamiczny-wokal-statyw-i4731948447.html
Impedancja nominalna 300 Ohm
Minimalna impedancja wejściowa (wzmacniacza) 1000 Ohm

Do mikrofonu pojemnościowego-gdyby ci nagle przyszedł do głowy- będziesz zaś musiał posiadać dodatkowo przedwzmacniacz mikrofonowy. Chyba, że mikrofon będzie ciągnął zasilanie z baterii?
Nie znam się na tym zbytnio. Córka coś tam jęczała do mikrofonu i brzdąkała w keyboard, ale szybko jej przeszło :)
Zanim wsiąkłem, było po zawodach :)

p.s. Vivanco to cieniutka firma. Przynajmniej jeśli chodzi o przedwzmacniacze gramofonowe. Masakra.
Na pewno warto szukać mikrofonów dedykowanych, tzn do wokalu, do gitary itp. Bo jak coś jest do wszystkiego- jest do niczego. No i chyba będziesz potrzebował dwóch statywów.


wojtek41

To cudo ktos wycenil na blisko 10 000 euro. Nazywa sie Lyrec AR2 / TR2 i pochodzi z 1951 roku.


wojtek41

Ma ktos. Warto, nie warto ?  Jakas opinia ?
Teac 32 - 2. Dwie predkosci 19 i 38 cm. Dwa slady. Komplet. Czyli naby, szpule i rack. Cena akceptowalna. Tysiak z groszami -)
Do konca tygodnia musze sie zdecydowac. Jesli nie, to pojdzie w ludzi -)

elem

Piękna konsola, uważaj na włosy przy przewijaniu. Nie żartuję, ładna, młoda blond czupryna się wkręciła przy tak właśnie ustawionym sprzęcie :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

Elem. Sluchales tego modelu ?

elem

Nie, wypadek miał miejsce z jakimś Studerem o podobnym wyglądzie, na bardzo podobnym stojaku.

Sorry, za niemerytoryczny wtręt ale nabijam posty, żeby zdążyć z #666 przed Wielkanocą ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

Nie ma problemu. Dzialanie w slusznej sprawie  ;)

neomammut

Witam, zmieniam forum aktualnie, dlatego swój pierwszy post napiszę tutaj. A mam o czym. Nie wiem, czy wszyscy wiedzą ale udało mi się w końcu uruchomić Sony TC-765. Gra wyśmienicie, lepiej niż Tascam 32. Może dlatego, że jednak Tascam to magnetofon Pro, więc stara się niczego do sygnału nie dodawać. Muszę kiedyś upolować Sony TC-766-2 :)

wojtek41

Czesc Neo. Dobrze cie widziec -)
Od razu mam pytanie... ;D
Jak oceniasz Teaca 32 - 2. To bardzo podobna maszyna z Tascamem. Pytam, bo jeszcze nie odebralem a sprzedajacy kaze sie decydowac -)

neomammut

Tascam 32 to studyjna maszynka, prosta budowa, prosty tor, dźwiękowo też nieźle, nic nie dodaje no nagrania, czyli jak na pro to prawidłowe zachowanie. No i zero problemów, hula jak ta lala. Rozumiem, że kupiłeś?

wojtek41

Niestety jeszcze nie. Musze zadazwonic do sprzedajacego i poprosic o chwile cierpliwosci. Pewnie sie zgodzi o ile nie sprzedal.

neomammut

Czy to jest ten na allegro?

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka