Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Cytat: pmcomp w Luty 15, 2016, 07:20A Ty podszedłeś do tematu ze złej strony. Chciałes kupić maszynę po pierwsze nie taka jak trzeba, po drugie z niesprawdzonego źródła. Nie słuchasz doświadczonych kolegów

Jeszcze nie tak dawno polecałeś Otari ;)
Facet miał tam z piętnaście maszyn i serwis. Widać, że się tym zajmuje.
Właśnie dlatego, że wszystko prędzej czy później klęknie (a zwłaszcza stary magnetofon ze względu na "skomplikowaność" konstrukcji) chwilowo mówię pas...
A na Studera 810 w stanie kolekcjonerskim mnie po prostu nie stać.

pmcomp

#651
Cytat: masza w Luty 15, 2016, 08:32
Cytat: pmcomp w Luty 15, 2016, 07:20A Ty podszedłeś do tematu ze złej strony. Chciałes kupić maszynę po pierwsze nie taka jak trzeba, po drugie z niesprawdzonego źródła. Nie słuchasz doświadczonych kolegów

Jeszcze nie tak dawno polecałeś Otari ;)
Facet miał tam z piętnaście maszyn i serwis. Widać, że się tym zajmuje.
Właśnie dlatego, że wszystko prędzej czy później klęknie (a zwłaszcza stary magnetofon ze względu na "skomplikowaność" konstrukcji) chwilowo mówię pas...
A na Studera 810 w stanie kolekcjonerskim mnie po prostu nie stać.


Nie przypominam sobie. Mimo że miałem Otari i mam Otari.
Nie polecalem ze wzgledu na brak obslugi tasm na 12-o calowych bobinkach.

Bo wsysxy myśla, że takie żródło powinno być tanie. Bo stare i uzywane. Nic bardziej mulnego. Skoro playery CD, które nie zawierają w sobie żadnych kosmicznych technologii, zawierają prostą i ograna elektronikę i kosztuja po kilkadziesiąt tysięcy złoytych to trudno, żeby lepsze dźwiekowo źródło kosztowało dwa złote.Ktore jest do tego majstersztykiem mechanicznym.

Stara prawda mówi, że pieniądze nie grają ale jak się chce pograć to trzeba pieniadze wydać z glową. Dlatego proponuję maszyny które proponuję. Z własnego doświadczenia bo z tych proponowanych mam dwie plus właśnie niepolecany Otari, pomimo, ze dźwiekowo jest z nich najlepszy (MTR-10).

BTW magnetofon można kupic tanio, trzeba tylko poszukać. Przykładem jest moj Studer A807, za krórego dałem taniej niż kupiłem a potem sprzedałem Otari MX-50 :).

BTW na każdym moim studyjnym szpulaku raczej zarobię, traktuję je teochę jako dobrą lokatę kapitału ;).

Nie zniechęcaj się bo takiego dźwięku jak ze studyjnego magnetofonu nie da Ci żadne źródło, ani analogowe ani tym bardziej cyfrowe.

Pozdro

Keef98

Cytat: frywolny trucht w Luty 14, 2016, 18:18drodzy
Zaśpiewali dużo i nie dali nigdzie spisu rzeczy, które robili, musiałam się na FB upomnieć, a pewności, że jest tip-top nie mam. Lubię mieć wszystko wypisane, łącznie z rachunkami za wymienione części.
Jak potencjomentr jest na maksa to nie ma ciszy (ale jest to bardzo cichutkie), tylko nie wiem, jak było, gdy MF był nowy, zresztą i tak nie lubię, jak muzyka gra głośno.
Aha, na FB cały czas ta sama ekipa im lajki daje.
Ale domyli go ślicznie - mnie by się nie chciało.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wojtek41

Ale fajny Telefunken.  :) 
Wiem tylko, że lampowy. Ciekawe jak gra ?


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wojtek41

Jak i Revoxy z serii 36.  ;)  Mnie się takie starocie podoba.
Doczytałem, że kosztował kiedyś 1790 DM. Sporo... ???

kawosz

Fajny ale to nie jest przypadkiem monofoniczny magnetofon ?

Prowadzenie taśmy względem g 36 jest chyba na wyższym poziomie

wojtek41

Nie wiem. Chyba było kilka wersji.

wojtek41

Dla przypomnienia, moja domowa walizeczka.  :D


frywolny trucht

Jakiś model przed G36. Już można duże śpule zakładać, tak?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wojtek41

Model F 36. Szpule max 22 cm. Dopiero G 36 było na szpule 26,5 cm.
Choć technicznie chyba się raczej niczym istotnym nie rózniły ?

kawosz

Wojtek piękna maszyna ten F 36 . Jeszcze taki filmik mam 11 minut ze szpulakami  :o

wojtek41

Piękna kolekcja...Gdybym był bogaty...  :-\
Tak sobie myślę, że nawet monofoniczny telefunken by się przydał. Jest tyle znakomitej muzyki w mono... :P

Yacek


Cytat: kawosz w Luty 14, 2016, 20:06
Arek ten serwis z Łodzi ma bardzo pochlebne opinie i to nie tylko na naszym forum . Krzysiek z AS bardzo ich chwali o ile to ten sam specjalista . Masza będziesz miał więcej kasy na czarne placki więc nie ma tego złego .
Jesli mowa o Audiotechnik Janusza Kowalczyka to potwierdzam dobra opinie. Pare razy serwisowalem tam swoje maszyny, zawsze bylo porzadnie zrobione i za rozsadna cene.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

frywolny trucht

Mam tam ponad 200 km w jedną stronę. Jak mi powie po tygodniu, że jednak nie da rady?  :(
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: frywolny trucht w Luty 18, 2016, 20:48Mam tam ponad 200 km w jedną stronę. Jak mi powie po tygodniu, że jednak nie da rady?  :(
Przywieź do mnie. Ja mam 100 w jedną do Łodzi :):):)

kawosz

magnetofony to prosta mechanika dlaczego ma sobie nie poradzić ? Od stania na półce się nie naprawi  ;)
No chyba że taki się zepsuje  :o

frywolny trucht

#668
Na pewno życie w Wawce- pod paroma względami- życie ułatwia :)
Darek, gdyby chodziło o wymianę kondów, to pewnie huk, ale silniki capstan kosztują obecnie na jebaju od 200- 500 zł, ściąganie ich trochę zajmie, boję się, że nie zadziała, albo problem w innym miejscu. Bym dał go gdzieś u siebie na wiosce do przemierzenia co padło, żeby mieć pewność, z drugiej strony jak wiadomo, że to silnik to pewnie nawet i sam bym dał radę go wymienić. Stąd takie wahadełko jestem. Na elektronice się nie wyznaję, pomierzyć nie potrafię, ale jakby powiedzieli wymontuj to 1:1 i wmontuj nowe- to dla mnie pikuś. Gorzej, że nie moge namierzyć u siebie na wiosce takiego warsztatu co bym się nie bał  :(
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

#669
Ja też się nie znam :( bo bym Ci coś podpowiedział . Ale do pomierzenia napięcia tylko się ze mnie nie śmiejcie , to i specjalista od odkurzacza powinien sobie poradzić   ??? . Nie chodzi mi o naprawę ale o prostą diagnozę.
A może to duperela jakaś ? . U mnie okazało się w dziadku że przetarty jest kabel zasilający i stąd wywalało mi korki .

miniabyr

Cytat: kawosz w Luty 18, 2016, 21:47U mnie okazało się w dziadku że przetarty jest kabel zasilający i stąd wywalało mi korki
To  byłanaprawdę pierdółka z tymi kablami . Uff. Rozumiem że Mirek to naprawił i elektrycznie wszystko przejrzał ? Z  naprawami magnetofonów szpulowych jest zawsze strach ,że czegos sie nie da naprawic ,bo nie ma części .Cholerna loteria. Trzeba na początku przy wyborze szpulaka sprawdzać  naprawialność  takiego sprzętu. Ale tu potrzebne doświadczenie ,które My teraz zbieramy i uczymy sie na błędach. Frywolny nie martw się  na zapas -będzie ok.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Tak chyba wszystko inne w porządku . Choć rozważam kontakt z Ondrejem . On teraz w swoim jakieś nowe mody zrobił i opisał je na AS . Pewnie zatacham go do klubu audiofila i melomana jak będzie żeby go posłuchał fachowo . W pr99 mam za to do wymiany potencjometry ale o tym wiedziałem od początku .

miniabyr

O to może sie w klubie  spotkamy ! Tak Ondrej zrobil małe obejście dla sygnału ,co podobno zrobiło duuża róznicę. Do zaaplikowania w naszych Dziadkach bez problemu.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Yacek

Cytat: frywolny trucht w Luty 18, 2016, 20:48
Mam tam ponad 200 km w jedną stronę. Jak mi powie po tygodniu, że jednak nie da rady?  :(

jeszcze nie słyszałem o przypadku aby nie dał rady.... wszystko co NAPRAWIALNE zawsze robi :-) a i kalibruje zacnie do danej taśmy
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

MAC

No i Sylwek sprzedał obie 99ki...