Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC


wojtek41

Maciek, tylko popgratulować  :D

wojtek41

#777
Mnie się dziś trafiło trochę taśm używanych ale w bardzo ładnym stanie. Głównie Agfa i Scotch. Z pierwszej ręki i ponoć tylko raz nagrane, 18 cm. Kupiłem 30 sztuk na próbę :D  Nagrałem pierwszą Scotcha i dżwięk jak lala  :D
Jeśli reszta też się taka okaże, to do odebrania pozostanie jeszcze około 150 sztuk.
Podczas spotkania zeszliśmy na temat szelaków. Co sie okazało jest około 1000 do wzięcia (kupienia). Samiuśkie stare dżezy... :o  Czyli niebawemm ogłoszę bankructwo.  ???

pmcomp

Masza, gratuluje i witamy w klubie.
Niestety z tego co widzę głowice masz do wymiany. Strasznie wytarte  :(.

Pozdro

MAC

#779
 :D :D :D
Czyli jest powód żeby nie mieć szpulaka  ;D
W takim razie odetchnąłem. Nie płacę za niego. Towar niezgodny z opisem.
I właśnie skutecznie, raz na zawsze wyleczyłem sie z chęci posiadania szpulowego trupa.
Wyszło na moje, to nie ma prawa na dłużej działać ;)


Żegnam klub  ;D

pmcomp

Podobnie jak zużyta igła jest powodem żeby nie mieć graniaka.

MAC

To inaczej, po czym to na oko widać? Czy trzeba to wymienić od razu na starcie czy chwile (ile?) jeszcze pogra? Ile tych głowic do wymiany?
Gdzie je kupić, Ile to kosztuje? Kto to wymieni?

To tak na początek  ;D


bubusia

Dodajesz 180 euro i masz od Slowaka pewniaka, chyba
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

Czyli tysiąc ojro?
Sporo.

Czyli nie brać tego?

bubusia

Za calosc 1 tys, taki jest do wziecia, chwilowo nie moge kupic, bo kupilem electy amator I, ale za jakis czas wroce do tematu
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC


frywolny trucht

A ja poproszę o lekcję poglądową n.t. zużycia głowic bo na zdjęciu nie widzę owego styrania.


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Chyba chodzi o to, że to wypłaszczenie nie powinno być większe niż 3mm a w tym wypadku na oko wygląda na większe.
Dobrze kombinuję?

http://www.reeltoreel.de/worldwide/Tips04.htm

MAC

Oceniając to na oko i po laicku przed zalicytowaniem też szukałem jakiś rys goździem robionych alebo wytarcia do przezroczystości cycuś takiego  :D

frywolny trucht

No tak, wszystko jasne. Dziękować  :D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC


jamówię

Sorki,że tu ale gdzie jest galeria sprzętów?w jakim dziale?

MAC

Tak czy siak komplet głowic 022 i 027 to od 700 do 1000 zł.
Nie wiem czy się opłaca....
Bo skoro magnetofon ma tak wypracowane głowice to i mechanicznie inne rzeczy mogą być tuż przed agonią.
Mimo tak świetnej kondycji wizualnej.

kawosz

Dzwoniłem właśnie do Technika i mi powiedział że na oko nie podejmuje się oceniać . W środę zacznie kalibrować  i oceni w jakim mam stanie . Trochę się mówiąc szczerze wystrachałem  ;) . Dobrze że nie mam go w domu bo już bym pewnie mierzył suwmiarką ile mam tego skosu .

MAC


frywolny trucht

Cytat: jamówię w Marzec 14, 2016, 10:19
Sorki,że tu ale gdzie jest galeria sprzętów?w jakim dziale?

Chyba brakuje ci jednego wpisu. Maciek, widzisz co narobiłeś? Ludzie chcą wrzucać zdjęcia,  a tu takie chowanie po kątach :)
A w temacie głowic, to jakoś inaczej wyglądało zużycie głowic w kaseciakach. Jestem w pewnym szoku nawet, że głowica jakby ją trzeć pilnikiem to zawsze wygląda tak samo od góry. A może właśnie pilnikiem w takim razie przywrócić kształt stożka?

:)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: frywolny trucht w Marzec 14, 2016, 10:24A może właśnie pilnikiem w takim razie przywrócić kształt stożka?
:o

miniabyr

Moja rada do nabywców magnetofonów . Kupujcie tylko z profesjonalnego źródła (np.Sedlak ,Czern) to zaoszczędzi wam wtop  ,pieniędzy i nerwów.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

 [wulgaryzm] :o naprawdę do szlifowania?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93