Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jaro71

Nie ma nic do gadania Opus do TEAC jak by go nie było inna dynamika jest z TEAC a co do 18 szpul  nie chce jak narazie szpul 27 cm

kawosz

Fajny magnetofon Jaro  :) Na nim 18 będą wyglądać zacnie i nie zajmie dużo miejsca  :) . Przy 4 śladach 38 nie jest potrzebne . Miałem Akai 650 z prędkością 38 i uważam że to był tylko bajer .
ps. Dzwonił magik z Łodzi revox do odbioru  :)

frywolny trucht

Cytat: Jaro71 w Kwiecień 22, 2016, 18:32
Nie ma nic do gadania Opus do TEAC jak by go nie było inna dynamika jest z TEAC a co do 18 szpul  nie chce jak narazie szpul 27 cm

No to niech się nie psuje i dobrze sprawuje.Zachęcam do założenia osobnego wątku poświęconego temu modelowi ( innym też). Łatwiej będzie znaleźć kolegę z takim samym :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Jak tam kawosz? Masz już Reksia?
Tymczasem odebrałem powiększony blat ze stolarni. Telewizor jest duży, sądzicie, że familia się skapnie, że czegoś nie widać? Na dole z reguły i tak paski biegają.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Nie chcę robić jakiejś burzy w szklance wody, ale gdy dziś zdejmowałem obecny, szklany blat ze stolika Rogoz spadło na sprzęt 5 z sześciu elementów, które wchodzą w stożki na ramie stolika. Na zdjęciu cztery, piątu gdzieś w kablach zniknął. W każdym razie na szklanym blacie dzielnie wisi tylko jeden. Wczoraj octagon pokazał duże ugięcie górnego blatu. Półtora raz dłuższy od mojego, bez żadnych podparć, na tych samych profilach co mój stolik. Tak się zastanawiam czy konstruktor do końca panuje nad tym co opuszcza jest zakład?

(czerwona linia jest moja, pokazuje ugięcie).
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

#980
Kolega pisze w wątku obok, że ta krzywizna wynika z dystorsji obiektywu.

Trzeba by to zmierzyć, bo chyba ten profil jest za cienki, żeby utrzymać taki blat bez wyginania.


kawosz

Odebrałem ale nie jestem do końca zadowolony z usługi . Dziś spędziłem cały dzień z Ondrejem i go kalibrowaliśmy  . Znaczy Ondrej kalibrował bo dla mnie to ciemna magia . Na 38 gra tak jak chce ale na 19 za dużo tnie góry i nic z tym kalibracją nie da się zrobić . Wprawdzie nagrywam na niego na 38 ale sztuka cierpi . Kolejna rzecz to piszczący silniczek . Chętnie bym go wymienił ale mechanik mi o tym nie powiedział , widocznie jemu nie piszczał . Nic chyba będę się musiał uśmiechnąć do Mirka . Dziś mi już nic nie zagra w domu . To co usłyszałem u Ondreja powala z nóg  ;D

frywolny trucht

Co tam zapuścił elektroboy?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

#983
Słuchaliśmy z trzy godziny  :) . Gramiaka , szpulaków ,  cyfry . Nie dziwię się innym którzy zachorowali na te kolumny że o preampie technola nie wspomnę . Masa powietrza przestrzeni luzu w graniu i wielkiej dyscypliny . To trzeba posłuchać . Cały tor to perfect . Jak grała trąbka to miałem wrażenie że czuję podmuch powietrza lecący w moją stronę  ;D

MAC

Po co łazić po ludziach?
Potem są takie a nie inne efekty tych pielgrzymek.
Siedzieć w domu, słuchać i cieszyć się z tego co się ma  :)

Ja spotykam się praktycznie tylko wtedy, gdy mam pewność, że tak się wszyscy napierdzielą, że nikt nie ma ochoty niczego odsłuchiwać. A jak nawet ktoś w pijanym widzie coś puści to jutro i tak nikt tego nie będzie pamiętał bo tylko kefir w głowie  ;D

MAC


MAC

Nikt nie ma czy nikt nie chce za mną gadać?  :)

kawosz

Ja nie mam . To są nakładki na naby .

MAC

Wiem, że to są nakładki (kielichy) :)

kawosz

U Ondreja na żywo na dziadku wyglądały obłędnie . Różowe  ;D . I wcale nie był to mezalians  . Nie trzeszczały trzymały się dobrze . Tyle że dziadek u Niego gra na leżąco .

pmcomp

Cytat: masza w Kwiecień 28, 2016, 16:59
Nikt nie ma czy nikt nie chce za mną gadać?  :)

A o czym tu gadać?
Te kielichy to takie odpustowe upiększenie NABów. Jednym sie podobają, innym nie. Funkcjonalnośc i przydatność techniczna zerowa.
BTW NABy Revoxa są bardzo słabe jakościowo.

Pozdro

MAC

Cytat: pmcomp w Kwiecień 28, 2016, 20:31A o czym tu gadać?

Jedynie o tym czy są dokładnie wykonane i czy dobrze trzymają się NABów.
Niczego innego nie oczekuję od informacji o nich.

kawosz

Trochę może faktycznie odpustowe  ;D ale różowe to już nie odpust tylko detal z jajem  ;D

MAC

Cytat: pmcomp w Kwiecień 28, 2016, 20:31
BTW NABy Revoxa są bardzo słabe jakościowo.

Podobno ale nie jestem w stanie potwierdzić bo ich nie mam :)

pmcomp

Cytat: masza w Kwiecień 28, 2016, 20:35
Cytat: pmcomp w Kwiecień 28, 2016, 20:31
BTW NABy Revoxa są bardzo słabe jakościowo.

Podobno ale nie jestem w stanie potwierdzić bo ich nie mam :)

Jak ich nie masz to te kielichy są Ci na plaster.

MAC

Cytat: pmcomp w Kwiecień 28, 2016, 20:37Jak ich nie masz to te kielichy są Ci na plaster.

Bo... ?
Mi dokładnie chodzi o biżuterię (wygląd) a nie poprawę czegoś.

kawosz

Cytat: masza w Kwiecień 28, 2016, 20:38Bo... ?
Bo wydaje mi się że one są dedykowane do nabów revoxa . Do każdych nabów są o ile się nie mylę inne kielichy

MAC

Jest napisane, że pasują do nab revoxa, akai i teaca.
Przecież dałem linka da aukcji  :o

pmcomp

Takie kielichy są wyłącznie do NABów Revoxa. A przynajmniej ja się nie spotkałem z upiększaniem innych.

Najlepsze NABy to Teac i AKAI. Ondrey twierdzi, że Akai nawet lepsze.

Pozdro

pmcomp

Cytat: masza w Kwiecień 28, 2016, 20:43
Jest napisane, że pasują do nab revoxa, akai i teaca.
Przecież dałem linka da aukcji  :o

To marketing.
Cytuję z opisu aukcji: Witam mam do sprzedania kielichy do nabów revox.

Inna marki są tylko w nazwie aukcji w celach wyszukiwania. Stary manewr. Tu ewidentnie może wprowadzić w błąd. Jak widać na Twoim przykładzie.