Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Jacek z Warki mówił mi że są kielichy też do Akai . Nie widziałem ich mówił że są bardzo niskie

MAC

No i o takie info mi właśnie chodziło :)
Dzięki!

Mam naby TEACa. Pomyślałem sobie, że kupię te kielichy bo nie sa drogie ale jak mam wyrzucić w błoto 2,5 stówy to kupie se kilka flaszek  ;D

NABy Teaca są m.z. świetnie wykonane i bardzo dobrze działają ale nie mam porównania z innymi.

kawosz

 ;D

elem

kawosz, gdzie zamawiałeś regał ?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kawosz

Cytat: elem w Kwiecień 30, 2016, 02:23kawosz, gdzie zamawiałeś regał ?
Ten ze zdjęcia ?  ;D . To chyba jakiś sklep bo nie chce mi się wierzyć że to u kogoś w domu  :o

bum1234


pmcomp

Super kolekcja.
Jedni zbierają znaczki, monety, ten gościu co innego :).

elem

A jednak nie sklep  :o  Brawo ON!
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

Ma ktoś doświadczenie z Akai M 8 ? Wizualnie, piękny stary lampowiec. Tylko nie wiem jak gra...?
Np. jak wypada w porównaniu z Revoxami 36.


MAC

Co tam? Jak tam? Szał minął?  :o
Zamawiacie coś ze Słowacji "grupowo-hurtowo" czy indywidualnie?
Czy już w ogóle nic?

MAC

#1010
To postaram się coś ładnego przynajmniej powklejać  :)








frywolny trucht

Sama amatorszczyzna. Gdzie z tymi Altusami?
:)
A tak poważnie, to jestem w rozkroku. Leniwym rozkroku. Tuż przed majówką zauważyłem, że mi się nowy blat odkształca i zsunąłem na środek gramofon i szpulaka. Ani tego, ani tego nie słucham :( Mam taki układ podpór jak na obrazku poniżej. Czyli przód blatu podparty jest w czterech miejscach, w tym narożnikach, ale już tył tylko w dwóch i to nie w narożnikach. Czyli opadają obciążone tylne rogi, wykrzywiając przy tym przód blatu, unosząc środek. Taki smutny banan się zaczął robić. Na szczęście po  zsunięciu wróciło do normy i tak teraz sobie czekam, bo wczoraj, dziś, może jutro- przyjdą dyfuzory i wszystko będę musiał rozebrać :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

A jedź Ty pod cmentarz i zamów nagrobne blaty i zapomnisz o kłopotach wszelkich i bananach.
Mi się nic nie gnie...


frywolny trucht

A u mnie jest tak. Rozpierducha:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#1014
1. Pre w naprawie.
2. Panele się robio, albo są w drodze. (Są świetne bo poukrywam wszystkie kable w nich- przekrój na dole).
3. Problem z blatem. Choć pomysł na prawą stronę mam. Fontek pójdzie na prawą stronę i główne obciążenie od talerza będzie tam gdzie są podpory. Gorzej z magnetofonem, bym musiał go wypchnąć do przodu, ale to ujowo będzie wyglądało i zabierze przestrzeń roboczą z przodu.
4. Na zdjęciu wyżej widać trochę hajendowe rękawiczki bawełniane. Są świetne ( jak na razie).  27 zł za 12 par w paczce.

ale tak w zasadzie mam  chyba prawo zejść do stanów depresyjnych.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Dlatego nigdy nie miałem zaufania ani do platform ani do stolików z 3 - punktowym podparciem (a Twój stolik to mniej więcej to samo).
Niby stabilność jest ale coś tam zawsze się dzieje.
Miałem kiedyś tego typu stolik Ostoi to akurat tylne nogi wypadały na wysokości gniazd w klockach i weź tam coś podepnij...

frywolny trucht

Tak, też tak mam z gniazdami, trzeba brać dużo głębsze stoliki. Jeśli jest w ogóle czego bronić? Bo może taki układ cudownie rozprowadza rezonanse i nie ma co gdakać :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Cytat: frywolny trucht w Maj 05, 2016, 14:01Bo może taki układ cudownie rozprowadza rezonanse i nie ma co gdakać :)
Zapewne  :D

frywolny trucht

To może zatańczymy?

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC


MAC


MAC

#1021















jamówię

Cytat: masza w Maj 05, 2016, 13:34
A jedź Ty pod cmentarz i zamów nagrobne blaty i zapomnisz o kłopotach wszelkich i bananach.
Mi się nic nie gnie...






A co to między Antkami stoi?

MAC

Waldkowy(MPW) Lamm klon

frywolny trucht

Ktoś słyszy jakieś różnice w okablowaniu RCA magnetofonu? Krótkie- długie, ładne- brzydkie, miedziane- srebrne?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93