Magnetofony szpulowe

Zaczęty przez Yacek, Maj 27, 2014, 22:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Cytat: frywolny trucht w Maj 05, 2016, 22:15
Ktoś słyszy jakieś różnice w okablowaniu RCA magnetofonu? Krótkie- długie, ładne- brzydkie, miedziane- srebrne?

U mnie najlepiej zgrywają się z Revoxem kable audio note vx(srebro) .Ale to specyficzne polączenie ,bo revox ze swoja lampowością potrzebuje kabelka trzymającego brzmienie w ryzach . Telefunken jeszcze nie przerobiony więc gram na tym co mam ,ale przewidziałem do niego albo audio note  albo Kbl sound. Zobaczymy .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Ja słyszę różnicę   :o . Za poradą forumową zrobiłem sobie metrówkę po din i gra o niebo lepiej niż przez długie studyjne ( nie pamiętam jak te dziwne końcówki się nazywają na x jakoś :) )

frywolny trucht

XLR. Ale takiej bajeczki nie mam.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Ja mam wszystkie kable z Nomosu . Ponoć są na srebrze  ::) ale po ostatniej akcji z denonem i dopłatą to mam pewne obawy czy aby nie leżały tylko przy sreberku od czekolady  ;D >:(
Głośnikowe raczej są na srebrze bo mi się ułamał lut i odizolowałem . Tak na śrebrno raczej się nie utleniły

MAC

Spokojnie, one są ze srebrnej "licy". Wielokrotnie miałem je w rękach a i cena jest na przyzwoitym poziomie.

pmcomp

Cytat: kawosz w Maj 05, 2016, 22:28
Ja słyszę różnicę   :o . Za poradą forumową zrobiłem sobie metrówkę po din i gra o niebo lepiej niż przez długie studyjne ( nie pamiętam jak te dziwne końcówki się nazywają na x jakoś :) )


To nie gra inaczej dlatego, że zmieniłeś kable tylko dlatego że grasz "na innych sygnałach" z we/wy DIN.

kawosz

Masz rację . Po DIN omijam cały przedwzmacniacz . Mogę go również wyłączyć jednym przyciskiem i po XLR .
XLR mam za długie zrobione muszę je skrócić ale jeszcze nie wiem na jaką długość .

frywolny trucht

Pomyślałem, że wymienię wszystkie plastikowe osiemnastki na aluminiowe. Zajrzałem na aledrogo, jebaja i prawie nie żyję.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Mam tylko 26
Ile chcą za 18?

frywolny trucht

Mała próbka możliwości. dość cenne są szpule Sony z takim drobnymi, okrągłymi otworami. To na zdjęciu poniżej, na samym dole - to magiczna podróbka tychże.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Rzeczona Sony w kolorze czerwonym:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

No to 18 tyle samo kosztują co 26

frywolny trucht

Posrało. Na początku struchlałem widząc tę aukcję:
http://allegro.pl/szpula-aluminiowa-sony18cm-czarna-idealna-i6175402400.html

ale zajrzenie na jebaja zmroziło do szpiku kości :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp

Proste ... wariatów trzeba ... golić.

kawosz

Takie ceny bo część ludzi ma magnetofony na małe szpule i koniecznie chcą alusy  :o Wariactwo

frywolny trucht

Cytat: pmcomp w Maj 06, 2016, 22:40
Proste ... wariatów trzeba ... golić.


Tylko coś nie mogę znaleźć oferty dla nie wariatów.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

Cytat: frywolny trucht w Maj 06, 2016, 22:46Tylko coś nie mogę znaleźć oferty dla nie wariatów.
Kupiłeś magnetofon na małe szpulki ze masz takie parcie ? . Może F 36 ;D
ps. Jest na ebayu studer z epoki zaraz poszukam :)

paul_67

Właśnie takie czerwone Sony mam (srebrne chyba też).Nawet nie wiedziałem,że jestem bogaty :)

kawosz


MAC

Połamany  :) jakiś taki...

MAC

Sie chce mieć firmowe, sie płaci :)

105USD  :o

Pięć pustych szpul to wartość magnetofonu do tych szpul  ;D


frywolny trucht

Tak, ale zimą kupiłem dwie Akai za 130 zł. Ze Słowacji, czyli od kogoś kto na bieżąco się tym zajmuje, żadna okazja. Wydawałoby się :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kawosz

#1047
Z fejsa wiadomość . Premiera w grudniu . Nowy Studer  :o . No to zacznie się dojenie x 2 :o O ile to nie ściema  ;)

kawosz

Liczę że jeżeli to nie ściema to będą części produkować  ???

MAC

Revox, legendary Swiss manufacturer is working on the all new reel to reel machine that will be revealed in 2017. More info to follow, but for sure a looker