Sprzęt dla przyjaciela do 1k za all

Zaczęty przez Therion, Grudzień 17, 2017, 08:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

Therion

Jezeli możecie, pomóżcie.

Juz od dawna nie interesowałem się sprzętami z takiego budżetu i troche wypadłem z obiegu ale widząc watek Cd dla wariata widziałem że potrafiliscie doradzić calkiem niezłe  odtwarzacze z tanimi laserami.

Kolega szuka dla siebie sprzętu od podstaw: kolumny, wzmak, cd. Pokój ok 18m2, muzyka metalowa. Chciałbym mu pomóc najlepiej jak umiem, bo człek to zacny.
Budżetu naciągnąć się bardziej nie da, 1k to max na dziś.

Moje pytania: ktore CD by zagrało fajnie a jednoczesnie nie zrujnowala go ew wymiana lasera.
Najwiekszy problem moze byc z kolumnami, jak komu cos wpadnie w oko, to proszę o info, póki szukamy przeznaczajac z kwoty 1k ok. 500, 550zl. Kolumny koniecznie  muszą być podlogowe (rozumiem to i pochwalam).

Z góry dzieki za any sugestie.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

tomasz_pianista

Podłogowe za 500zl...nie widzę tego. Jeśli ma grać to szukałbym starych monitorów, do tego wzmak np. Yamahy z dobrych lat.

Mojemu tacie złożyłem właśnie taki set- kolumny Technics SB4, Yamaha A-720 I Yamaha CDX 710. Do dziś jestem zdziwiony jak dobrze to gra.

Kiedyś widziałem świetne monitory Kirksaeter za około 500zl.

Smukłe podlogówki w tej cenie to niestety tylko quadral czy najtańsze modele firm audio. A to nie gra.
Grupa ratowania poziomu.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Za taką cenę bym się nie zastanawiał!

frywolny trucht

To teraz wzmak i CeDek. Na laserach to ja się niestety nic nie znam. Mamy do dyspozycji jakieś 600 zł
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

W zestawie kuzyna Dali grały z elektroniką Yamahy (wzmacniacz) i Rotela (CD).
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

McGyver

Cytat: tomasz_pianista w Grudzień 17, 2017, 09:14Podłogowe za 500zl...nie widzę tego. Jeśli ma grać to szukałbym starych monitorów,
Monitory kupisz taniej, ale ... wymagają przyzwoitych podstawek, bo postawione na byle czym tak samo byle jak zagrają. Może się okazać że zestaw monitory plus porządne, a nie byle jakie podstawki wyjdzie drożej niz podłogówki.

Therion

Diecezja zapadła. Dzięki Wam, kolega zacznie od kolumn i to właśnie  Dali 505 :)

Na drugi ogień pojdzie wzmak. Sądzę, że coś znajdziemy.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.