Kupię gramofon /cena w okolicach 900 PLN

Zaczęty przez Staszek60, Sierpień 05, 2015, 18:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

Staszek60

Czy może ktoś ma coś w miarę rozsądnego za te pieniądze ???  Mam Bernarda i pora zmienić go na coś lepszego :-)

Keef98

Za 900 możesz spróbować znaleźć Denona DP-300F, słyszałam u znajomego, jest całkiem spoko.
Ale ja w sumie nic nie wiem. ;)

paul_67

Mam coś dla Ciebie, ale nie wysyłam.Jestem z Wrześni.

Staszek60

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Trochę trwało abym i ja odpowiedział, ale lepiej późno niż wcale.
Oferta kupna już nieaktualna. W następnym tygodniu staję się właścicielem  Akai ap 206c . Gramofon w świetnym stanie technicznym i wizualnym . W sumie stoi odkurzany a nie gra . Wkładka / odpowiednik AT95E /"napracowała" się w ciągu ostatnich powiedzmy 5 lat z 5 godzin.... .  Mimo wszystko chcę wymienić wkładkę i  w ogóle oddać sprzęt do serwisu / rekabling , wymiana smarów ,wymiana kondensatorów jak będzie potrzebna itp/ .
Czy znacie serwis w okolicach Katowic który się tego za rozsądną kwotę podejmie ?

frywolny trucht

Takie coś znalazłem http://www.pkt.pl/jmz-elektronik-rtv-komputery/1597227/5-1/#reviews
Gramofon wygląda przyzwoicie i ma przyzwoite parametry ( bije na głowę Denon DP 300F). Gratuluję. Na pewno odwdzięczy się za lepszą wkładkę.

Wow and flutter: 0.035%  ( Denon 0.10 %)
Rumble: better than 70dB ( Denon 60dB)
Tonearm: static balance type with anti-skate adjuster



ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Staszek60

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jak tylko będę miał gramofon "w dłoni" to natychmiast dzwonię. Na sąsiedniej stronie jest człowiek który jest pasjonatem, naprawia i sprzedaje gramofony ale jakoś nie odpowiedział na moją wiadomość. A nie chcę nic za darmo  :)
I cieszę się że to dobry gramofon. Był ponoć topowym modelem w 78 roku .

Staszek60

I jeszcze jedna prośba: jaka wkładka /z igłą/ do powiedzmy 800 złotych będzie najlepsza . Do muzyki rockowej jak i klasycznej , bo słucham dobrej muzyki czyli wszystkiego. No może nowoczesnego jazzu nie trawię .... ;) . Nie wiem czy to ciężkie ramię czy nie ?
czy AT 120 będzie w miarę grała ? Czy może iść w Grado ? Albo w Otofon 2Blue?

frywolny trucht

Dobrze by było znać masę efektywną ramienia. Nie ma w instrukcji czy to ramie lekkie, może podano wartość masy?
Jeśli to typowe ramię lekkie, debeściakiem będzie Goldring 2100. Wg mnie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Staszek60

Niestety nie dostanę instrukcji  :( a po samych zdjęciach ocenić sam nie potrafię. Ba, nawet w "realu" nie podałbym prawidłowej odpowiedzi.
Poszukam u wujka gugla , może coś znajdę

frywolny trucht

Jak się zarejestrujesz tutaj, będziesz mógł ściągnąć za darmo. Ja niestety zapomniałem hasła, a i ostatnio jakby mniej korzystam: http://www.vinylengine.com/library/akai/ap-206.shtml
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Staszek60

Znalazłem:
Arm Lenght :220mm
Stylus Pressure Adjustment Range:0-3 grams
Aplicable Cardridge Weight :4-12 grams

Oryginalny cartdridż Akai waży , według specyfikacji 6,4 gramy

Czyli proponowany debeściak /Goldring 2100/ zmieści się w proponowanej wadze / waży około 7,2 grama/