Menu główne

Ostatnie wiadomości

#11
fascynacje muzyczne / Odp: Teraz słucham
Ostatnia wiadomość przez wiki - Dzisiaj o 18:16
8-ka
Welcome Home (Sanitarium)
.
.
.
.
Piękności...🎶🎶🎶
#12
fascynacje muzyczne / Odp: Teraz słucham
Ostatnia wiadomość przez wiki - Dzisiaj o 17:42
Na rozgrzewkę
Bo trochę zimno...

Apocaliptica
Plays Metallica by Four Cellos
1996

Się rozgrzewa...😉😜
#13
Iguana to brytyjska grupa jazz-rockowa z elementami bluesa, soul i funky ale też prog rocka i tutaj jakby ktoś pytał w tych łagodniejszych utworach przypomina (według mnie) Steely Dan choć znawcy bardziej słyszą Chicago lub Colosseum. Generalnie bardzo swobodnie poruszają się po różnych gatunkach i stylach muzycznych więc dla jednych będzie to przyjemne a dla innych nierówne granie. Tak czy siak płyta Iguana wydana, i znowu zgrzyt bo jedni piszą w 1970 inni w 1972 roku mi się podobała może dlatego, że ostatnio dorwałem kilka winyli z R&B Soul i Funky i powoli je sobie słucham.
#14
Inne hobby / Odp: Modele samochodów.
Ostatnia wiadomość przez frywolny trucht - Dzisiaj o 09:22
Jest. Trzeba piknąć WIĘCEJ. Widzę misia, ale czekam na niebieskie wykresiki :)
#15
Mój kolega, który zawsze słuchał na wzmacniaczach lampowych kupił ostatnimi czasy tranzystorowy wzmacniacz do monitorów PMC. W rozmowie ze mną zachodził w głowę dlaczego dwudrożne monitory dają mu pełniejsze bardziej naturalne brzmienie wokali niż trzy drożne Delty.
Posłuchał mojej sugestii i ustawił głośniki zgodnie w fazie tak jak przewidywał to producent. No i usłyszałem, "miałeś racje" i to co mu mówiłem o zmianach jakie moim zdaniem zachodzą są i u niego.
Nasza konkluzja co do pomysłu odwrócenia fazy na basowym głośniku sprowadziła się do tego, że jednak na lampach tak tego się nie zauważa bo ich kontrola w tym zakresie jest jednak słabsza. Tranzystor nie mam z tym problemu ale odwrócenie fazy na tym przetworniku wycina wypełnienie i podbudowę średnicy. Może wydawać się że przestrzeni jest mniej ale dźwięk się nadmiernie wyostrza i osusza.
Moja żona przypomniała mi swoją opinię. Że te kolumny najlepiej grały jak je przywiozłem. To nie do końca była słuszna uwaga ale faktycznie pierwsze zmiany i ingerencje to brzmienie rozstroiły i dopiero trzeba było to wszystko odbudować od nowa by zachować ich pierwiastek i nadać nowy blask.
#16
Inne hobby / Odp: Modele samochodów.
Ostatnia wiadomość przez Piterski - Dzisiaj o 08:07
Arek, w nowej wersji forum nie ma opcji "zgłoś do moderatora", a nowe alterego Gerwazego - "Stokrotka" się produkuje ze swymi mądrościami.
#17
ramiona i okablowanie / Odp: SME 3009
Ostatnia wiadomość przez Stokrotka - Wczoraj o 23:49
Cytat: Pboczek w Wczoraj o 23:27,,... nas interesuje wyłącznie, jaka będzie wielkość niepożadanego rezonansu w zakresie do 20 Hz, a to trzeba sobie zmierzyć, nie interesuje nas częstotliwość na jakiej wystąpił szczyt niepożądanego rezonansu."

Sam sobie zaprzeczasz albo nie wiesz co piszesz.

Jeszcze raz :) Im mniejsza amplituda niepożądanego rezonansu tym lepiej, a czy szczyt tej amplitudy będzie na częstotliwości 5 Hz czy na 15 Hz ma trzeciorzędne znaczenie. 
Bez pomiaru ani rusz :)
  
#18
ramiona i okablowanie / Odp: SME 3009
Ostatnia wiadomość przez Pboczek - Wczoraj o 23:27
,,... nas interesuje wyłącznie, jaka będzie wielkość niepożadanego rezonansu w zakresie do 20 Hz, a to trzeba sobie zmierzyć, nie interesuje nas częstotliwość na jakiej wystąpił szczyt niepożądanego rezonansu."

Sam sobie zaprzeczasz albo nie wiesz co piszesz.

Tak, na masę efektywną ma wpływ położenie przeciwwagi ale nie o tym jest ta tabelka.

Miewaj się dobrze.
#19
ramiona i okablowanie / Odp: SME 3009
Ostatnia wiadomość przez Stokrotka - Wczoraj o 22:37
Cytat: Pboczek w Wczoraj o 22:00Sądząc po danych z tabeli SME zacytowanej na początku wątku oraz obliczeń własnych, powyższe wartości są pewnym uśrednieniem. Więc, powiedziałbym że dokładnie tak to nie działa ale pozwala w przybliżony sposób przedstawić wpływ wagi headshella na masę efektywną 3009 S2.

Tak to nie działa, na masę efekywną ramienia ma wpływ również połozenie przeciwwagi.
Poza tym, obliczenia fajne są, ale tylko pomiar prawdę ci powie.
Oraz, nie jest ważne czy masa efekywna będzie taka, lub inna, podatność taka lub inna, nas interesuje wyłącznie, jaka będzie wielkość niepożadanego rezonansu w zakresie do 20 Hz, a to trzeba sobie zmierzyć, nie interesuje nas częstotliwość na jakiej wystąpił szczyt niepożądanego rezonansu. Im mniejszy poziom niepożądnego rezonansu tym lepiej, a czy szczyt niepożądengo rezonansu będzie na 5 Hz czy na 15 Hz, ma znaczenie trzeciorzędne.
#20
ramiona i okablowanie / Odp: SME 3009
Ostatnia wiadomość przez Pboczek - Wczoraj o 22:00
Sądząc po danych z tabeli SME zacytowanej na początku wątku oraz obliczeń własnych, powyższe wartości są pewnym uśrednieniem. Więc, powiedziałbym że dokładnie tak to nie działa ale pozwala w przybliżony sposób przedstawić wpływ wagi headshella na masę efektywną 3009 S2.