Thorens TD 160 z TP16 mk1 i Denon DL 103

Zaczęty przez slawomir273, Czerwiec 22, 2014, 19:47

Poprzedni wątek - Następny wątek

slawomir273

Witam. Posiadam Thorensa td 160 z ramieniem tp16 mk1 headshell tp 60 waga ramienia (16,5) grama oraz wkładkę Denon dl103. Wiem że z tym ramieniem nie za bardzo się zgrywa. Proszę o poradę w sprawie dociążenia ramienia i jak najlepiej wykorzystać.

4321DK

Żeby z tego duetu coś było to trzeba dołożyć 4 gramy.

paweljazz

Ja napiszę trochę inaczej. TD160 świetny patefon wiem bo miałem jednak tp16 to ramię trochę takie sobie. Dociążenie tego ramienia to wyście połowiczne owszem zawsze coś da. Ja jednak na Twoim miejscu zbierałbym albo jak masz pieniądze kupiłbym inne ramię. Często montowano tam SME różne te lekkie i też te ciężkie, albo można w stosunkowo niewielkich pieniądzach kupić Jelco 9" powinno wystraczyć do Denona. Piszę powinno sprawdź na vinylengine. Tym bardziej że ciężkich SME i Jelco można wymienić headshel.   
BTW,
Która to jest wersja twojego TD160
Najgorzej to mieć do czynienia ze służalczym i zakompleksionym Polakiem, któremu dano odrobinę władzy.

slawomir273

Mk1 dołączyłem zdjęcie.

paweljazz

Ja miałem mkII bez windy z ramieniem SME 3009 czyli lekkie ramię, ale w twoim też można wymienić ramię a naprawdę warto. Tak wyglądał mój z lekkim SME.
Najgorzej to mieć do czynienia ze służalczym i zakompleksionym Polakiem, któremu dano odrobinę władzy.

slawomir273


paweljazz

Proponuję przejrzeć tę stronę sporo różnych ciekawych rzeczy n/t Thorensa.
http://www.theanalogdept.com/thorens_dept_.htm
SME miałem na myśli 3009 nie 3009 III bo to jest lekkie ramię takie miałem. Odnośnie Jelco to doznałem szoku i szczęka mi opadła w ciągu ostatnich dwóch lat poszły sporo w górę.
Pozdrawiam,paweł

Najgorzej to mieć do czynienia ze służalczym i zakompleksionym Polakiem, któremu dano odrobinę władzy.

slawomir273

A możesz podać namiary na to ramię Jelco ?

wojtek41

Podobnie jak Pawel mialem ramie SME seri III. Moj Thorens byl w wersji 160 S. Z tym ramieniem, to bylo znakomite polaczenie. Tylko wkladki nie zdazylem dobrac...Poszedl w ludzi, bo inny sie zjawil...)


jamówię

Podpinam się pod ten wątek.
Prośba o dokładną identyfikację tego ramienia. Przeszukałem już "cały internet" i mam zagwozdkę,szczególnie z przeciwwagą. Pomóżcie

jamówię

Cd

vasa

To jest, moim zdaniem TP-16 Mk II z nietypowymi przeciwwagami.
Strona 18.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

No piękny Thorensik.
Nówka nie śmigana?

jamówię

Cytat: vasa w Marzec 16, 2016, 16:12
To jest, moim zdaniem TP-16 Mk II z nietypowymi przeciwwagami.
Strona 18.


No może być,tylko w Twoim pliku nie widać headshella. Ta przeciwwaga jest niespotykana a z pewnością powstała w Thorensie

jamówię

Cytat: masza w Marzec 16, 2016, 16:36
No piękny Thorensik.
Nówka nie śmigana?



Maciek NOS. No takie wzczęście jak Twoje z AN :))

MAC

Tak jakby to ramię było przystosowane do ciężkich wkładek?

jamówię

Też mi to przyszło do głowy. Z tym ramieniem to w ogóle ciekawa sprawa jest,bo ja myślałem,że to taki bylejaki dyszel a to ramię wcale nie głupie jest. VTA,TF podobny jak w SME V,AS. Wymiana np na Regę,którą montują do werków i po 10 koła,to bezsens.

MAC

A te ciężarki są od siebie niezależne?
Tzn, czy jeden można zdemontować?

jamówię

Cytat: masza w Marzec 16, 2016, 17:16
A te ciężarki są od siebie niezależne?
Tzn, czy jeden można zdemontować?

Tak dokładnie,jak je ważyłem to właśnie tak manipulowałem.-niezależnie.

MAC

No to wszystko jasne.
Ponieważ masz fabrycznie nowy gramofon to masz cały komplet ciężarków.

Do mojego Denona powinny być w komplecie trzy pierścienie o różnej wadze. Tak był wyposażony jako nowy.

jamówię


jamówię

Dalej w temacie,kupiłem do mojego Thorensa nowy,japoński pasek do modelu 160mkII. Poprzedni był stary i już się ślizgał,problem w tym,że działał bezszelestnie a teraz szumi i mnie to wnerwia. To się zmieni?czy jakaś lipa z tym nowym paskiem?

tomasz_pianista

Kupiłeś pewnie za szeroki pasek od Wamata. Do wymiany.
Grupa ratowania poziomu.

jamówię

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 21, 2016, 18:23
Kupiłeś pewnie za szeroki pasek od Wamata. Do wymiany.

Tak od wamata,szlag!
Gdzie kupić aby było jak trzeba?jaki koszt?co może się stać od szerszego paska?