Jaki gramofon za 10000?

Zaczęty przez tatachabera, Luty 25, 2015, 14:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Smieci wywieźli, kontenery puste, ładować do hasioka? tatachabera wyda 10 koła na co chce i tak :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Z gramofonem to jak z kobietą jest; nie można mieć pięknej, inteligentnej i stabilnej emocjonalnie. Coś trzeba poświęcić
Gramofon to mebel, to element wystroju wnętrza, źródło dźwięku, obiekt emocjonalny lub siedlisko kurzu.
Kupując gramofon najtrudniej jest wydłubać z samego siebie prawdziwe przesłanki.
Zrobię założenie że zależy Ci na dobrym dźwięku oraz wyglądzie.
Jestem zwolennikiem twierdzenia że źródło powinno być jak najlepsze i jak najbardziej neutralne. Zacząłbym od wkładki; czy zdecydujesz się na MC LO? Czy może słuchasz ostrego łojenia i jednak dobra MM-ka by Ci bardziej podchodziła? Wybór wkładki ma wpływ na przedwzmacniacz. Do MC potrzeba znacznie lepszego sprzętu ale nawet jak założysz teraz MM to następna może być już MC. Tutaj warto chyba poczytać opinię fubb'a w wątku klubowym Linear Audio Research o LAR LP-1. Fubb to stary wyjadacz analogowy dysponujący świetnym zestawem.
Co do napędu to popełniłem swego czasu wpis o tym jak wybierałem swój napęd. Można go przeczytać tu:http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=328.msg6406#msg6406
No i kwestia ramienia.
Jestem zachwycony ramieniowymi dziwadłami i nowinkami takimi jak ramiona liniowe, ramię Thales lub takie co mają wszystkie regulacje w locie. Ale to moje zboczenie a do codziennego używania powinno się mieć normalne, klasyczne ramię o jakiejś typowej długości 9-12inch i raczej nie unipivot tylko klasyczne łożysko. Są najmniej kapryśne i przeważnie dobrze grają.
A cały ten wywód był po to żeby Ci zaproponować to co już wcześniej się pojawiło
http://www.hifishark.com/search?q=oracle+delphi

Cytat: stary audiofil w Luty 26, 2015, 17:39Tylko jeszcze chce powiedzieć,że naprawdę w audio się ciut orientuje
A ja się w audio nie orientuję :-[
Kabla od kabla nie odróżniam, olewam wtyczki i bezpieczniki ale za to wiem sporo o gramofonach i preampach.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Nie ma takiego zjawiska jak kobieta stabilna emocjonalnie. Ale to tak poza konkursem. Przepraszam i mnie nie ma :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tatachabera

Dzięki vasa!
Oracle bardzo mi się podobają. Biorę je bardzo poważnie pod uwagę. Mam strach kupowania takiego sprzętu na odległość ale muszę to przemyśleć.
Jeśli chodzi o wkładki to na razie nie myślę o MC. Muzyka którą słucham to głównie rock.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

vasa

Cytat: frywolny trucht w Luty 26, 2015, 23:21Nie ma takiego zjawiska jak kobieta stabilna emocjonalnie.
Eeee ....
Powiem tak - nadużywasz stanowiska
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

stary audiofil

#131
VASA
Link nie na temat oracle delphy 5 cena 32000 plus ramię sme.
Poza tym zauważyłem taką manierę-każdy chwali swoje i basta.
Mi żaden kabelek przez 30 miesięcy użytkowania się nie przetarł-więc?
Unipivot taki niedobry tylko nie wiem wprost dlaczego-możesz wytłumaczyć?...chętnie poczytam.
Dlaczego w ramionach origin live jest unipivot podwójny?
Prosty człowiek ze mnie silnik,talerz,pasek-jeden punkt podparcia ramienia i jest pewność i gwarancja
dobrego grania,bezawaryjności-tylko wkładka musi być fest.
Gratuluję wiedzy o gramofonach i o pre phono.
Każdy wie swoje i niech tak zostanie-choć ciekawi mnie konfrontacja w brzmieniu.
System analogowy to nie tylko gramofon i pre phono sa też inne ważne składowe systemu.
U mnie gramofon służy wyłącznie do odtwarzania płyt winylowych.
Przesłanką do kupna VPI była jego wielkość w prostocie oraz piękne granie i bezawaryjność.
dziękuję.

masza

Dla mnie unipivot ma jedną wadę. Kalibracja jest bardziej upierdliwa. O wiele bardziej.
No ale jak często robi się kalibrację?

jamówię

Cytat: stary audiofil w Luty 27, 2015, 10:33
VASA
Link nie na temat oracle delphy 5 cena 32000 plus ramię sme.
Poza tym taka maniera-każdy chwali swoje i basta.
Mi żaden kabelek przez 30 miesiecy uzytkowania sie nie przetarł-więc?
Unipivot taki niedobry tylko nie wiem wprost dlaczego-możesz wytłumaczyć?...chętnie poczytam.

Stary ja Ci napiszę,z unipivot jest więcej kłopotu niż pożytku i trudno tak jest,ale wpychanie kogoś,kto praktycznie chce mieć plug and play w to ramie,to proszenie się o kłopoty. Unipivot bardzo trudno się ustawia i nigdy nie ma się pewności,czy jest dobrze,ale dla mnie największa lipa tego rozwiązania, to wow and flutter na wysokim poziomie,ta belka cały czas lata i drga i nic na to nie poradzisz,bo taki urok unipivota.

stary audiofil

Cytat: masza w Luty 27, 2015, 10:44
Dla mnie unipivot ma jedną wadę. Kalibracja jest bardziej upierdliwa. O wiele bardziej.
No ale jak często robi się kalibrację?
Pelna zgoda,chociaz unipivot może być kłopotliwy bardzo jak używasz go na statku podczas sztormu

ahaja

Jak u-pivot jest źle zaprojektowany to buja.
Kalibracja jest praktycznie taka sama jak w przypadku standardowego ramienia.
Kiedyś miałem możliwość słuchać dłuższy czas 14'' u-pivota - i pamiętam ten dźwięk do dzisiaj. SME 3009;3012;V/Jelco9'';12''/Kuzma Air tak nie zagrały.

Osobiście do mnie przemawia taki stwór: https://picasaweb.google.com/115453839954675028762/KenwoodKD990
Rewelacyjny napęd z możliwościami. Odchodzą koszty kupowania kolejnego napędu by zamontować 2 czy 3 ramię i można te bilety NBP spożytkować na dobre dodatkowe ramię czy wkładki.

masza

To już jest hardcore :)

vasa

#137
Cytat: stary audiofil w Luty 27, 2015, 10:33zauważyłem taką manierę-każdy chwali swoje i basta.
Jak to jest excel to należy przejść nad tym do porządku dziennego. Jak to jest stary audiofil to trzeba się zastanowić bo człek ma pojęcie, i kupił dla siebie coś co uważał za najlepsze rozwiązanie.
(stary audiofil z małej litery bo chciałem określić wiedzę i doświadczenie a nie osobę :)
Cytat: stary audiofil w Luty 27, 2015, 10:56unipivot może być kłopotliwy bardzo jak używasz go na statku podczas sztormu
Podczas sztormu rzadko słucham ale mam sporo (dobrych muzycznie) płyt lekko pofalowanych lub niecentrycznych i tego się obawiałem.
Tak na marginesie, to jak szukałem gramofonu dla siebie to VPI też był na krótkiej liście.
Cytat: jamówię w Luty 27, 2015, 10:47wpychanie kogoś,kto praktycznie chce mieć plug and play w to ramie,to proszenie się o kłopoty.
Z ust mnie to wyjąłeś  ;D

Ahaja.
Pyszny napęd z kapitalnymi możliwościami do dalszej zabawy.
Ale raczej nie spełnia wymagań postawionych przez autora wątku.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kangie

Cytat: masza w Luty 27, 2015, 11:24
To już jest hardcore :)
Moj kumpel ma podobny hardcor z trzema wypas batami. Przestal pisac na forach. Moze slusznie...

stary audiofil

#139
Ciągle mnie korci zaglądać do tego watku.
Kocham Was za te wpisy ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Minabyr
Przepraszam Cię,ale do ZONTKA nic nie mam.
Po prostu nazwa gramiaka od nazwiska zaczerpnięta-wiec można sobie teorie dorabiać w/g uważania
i stanu napięcia oraz osobistego zaangażowania i zażyłości z konstruktorem-tak to widzę.
Napisz ,ze kochasz swój gramofon.........to miłość Ci wszystko wybaczy :-*
Fajowo się rymuje czego dałem dowód i.......na tym koniec.
Nie wiedziałem,ze mam coś z oczami-tak stwierdziłeś.
Jeszcze okularów nie mam i nie używam pomimo różnicy wieku nas dzielącej,zasyfiałą igłę słyszę i widzę.
Cholercia znasz się na wszystkim u mnie natomiast wiadomo............clipping.

Jakub

Cytat: stary audiofil w Luty 27, 2015, 13:04Po prostu nazwa gramiaka od nazwiska zaczerpnięta-wiec można sobie teorie dorabiać w/g uważania

Nazwa firmy wzięta od nazwiska głównego konstruktora to akurat żadna nowość, zarówno w świecie audio jak i w innych branżach. Tak więc wyciąganie jakichkolwiek wniosków na temat tej osoby świadczy tylko o wyciągającym wnioski.

jamówię

Koledzy dajcie spokój i czytajcie Starego z odpowiednim dystansem. Jakub,Piotr ma nietuzinkowy sposób pisnia,nie można tak emocjonalnie i osobiście ciągle tego odbierać. Takiego,w pozytywnym znaczeniu, idywiduum nie ma gdzie indziej,u nas jest i git,tylko keep you distance  ;)plis :)

masza

To ja jade skrócić ten dystans ;)

jamówię

Cytat: masza w Luty 27, 2015, 17:27
To ja jade skrócić ten dystans ;)



Bedziecie słuchać cllipingu? :)

masza

Oczywiście, że słuchaliśmy.
Zjeździłem siedem stacji benzynowych i w końcu płytę z clippingiem dostałem na BP :)

gratefullde

I znowu problem, poezja z unipiovota im zajechał czy może kompensowanym reakcjonistycznym ale skutecznym zanabyłm im liścia od tyłu i z nienacka... pewnie sami nie wiedzą taki oni oszołomieni są...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

stary audiofil

Masza zostawiłeś mi Mayalla koncert mono-mam problem teraz-to moja pierwsza płyta mono-toż to szok ;D
Clipping zniknął,a w obu głośnikach gra jednakowo-muszę pomyśleć o wkładce mono-będę umiał zainstalować?
Jak wygląda wkładka mono?...........mam problem.
Jutro trenuję daczek..........miał go Pavarotti. 8)
Jadę tez po monobloki Sikory&Burdjaka właściciel sporo o nich wie....są na ruskich lampach-cała wiedza  ;D

jamówię

Cytat: stary audiofil w Luty 28, 2015, 01:20
Masza zostawiłeś mi Mayalla koncert mono-mam problem teraz-to moja pierwsza płyta mono-toż to szok ;D
Clipping zniknął,a w obu głośnikach gra jednakowo-muszę pomyśleć o wkładce mono-będę umiał zainstalować?
Jak wygląda wkładka mono?...........mam problem.


Ma jedną igłę :)

masza

A jeszcze mi się przypomniało...
W tej kwocie fajnym rozwiązaniem jest Nottingham Analogue Spacedeck + Interspace.
Oczywiście nie ma pokrywy na zawiasach :) a ramię to unipivot ale gra to bardzo fajnym dźwiękiem. Konstrukcja przystosowana do rozbudowy. Wygląd obłędny.

Jakby mi się rozleciał kiedyś Zet to pewnie bym wszedł w NA.

SVART

Cytat: masza w Luty 28, 2015, 17:29W tej kwocie fajnym rozwiązaniem jest Nottingham Analogue Spacedeck + Interspace

Słuchałem tego gramofonu i też mi się podobało, jak grał. NA jest tylko zabawa z dodatkowym osprzętem (podobnie jak Transrotor), bo aby zebrać wszystkie gadżety trochę grosza trzeba dorzucić, choć naturalnie nie wszystko jest konieczne.