Jaki gramofon za 10000?

Zaczęty przez tatachabera, Luty 25, 2015, 14:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

Keef98

A gdzie mieszkasz? Może ktoś z forum Ci pomoże?

Cytat: frywolny trucht w Luty 25, 2015, 18:40Mieszka drzwi obok?  Jak sądzisz ilu ludzi  w Twojej miejscowości czai temat gramofonu za 10 tys?
Iść do sklepu Audio? No nie wiem
Dobra. Faktycznie w mojej okolicy pewnie orientuję się najlepiej, ale ona jest raczej mała. Znam się lepiej od rodziny, a oni kiedyś mieli gramofony ;D Mama nawet powiedziała, że jak będziemy składać kino domowe, to ja mam się tym zająć :), ale na razie mamy remont i musimy kupić nowy samochód. Miałam raczej na myśli kogokolwiek "bawiącego się" w analog.

elem

Cytat: tatachabera w Luty 25, 2015, 17:59Nie bardzo kumam niemiecki
Czy ta cena 500 euro to jest cena wywoławcza czy do sprzedana ?

Ja też nie, dopytałem domowego fachowca i to jest cena wyjściowa ale nie woadomo czy w górę czy w dół.
Dałbym głowę, że wcześniej był wystawiony "kup teraz" za 600 euro.
Może Merlin pomoże w dokładnym tłumaczeniu jak sie tu pojawi.

Masza,

to jest cena bez ramienia, a ten plastik wcale nie jest taki be jak sie dokładniej przyjrzeć, było juz wszystko w wątku "warto czy nie warto kupic"
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

merlin1973

Według mnie to 500€ do negocjacji.
Pozdrawiam S.CH.

jamówię

500€ z ten werk to uczciwa cena.

stary audiofil

Autor watku chce kupić gramiak do 10000pln.
Teraz posiada AD Fontesa-także w/g mnie zainteresowanie gramiakiem za 600 euro to jakies nieporozumienie.
Chcesz mieć gorzej to sobie kup ten za 600-tak to skwituję.
Ten gra,iak za 10000 to vpi classic w kolorze brązowym plinta z wkladka nowka dynavectora 20x2
To byl kiedyś moj gramiak-teraz facet nie umie go ustawić i dlatego sprzedaje.
Mialem go i używałem jakies 2.5 roku-gość go nabył ode mnie pół roku temu.
Kupił wkladke i sie zamotał-jest to uczciwa oferta pewnie jeszcze coś zejdzie z ceny,
Sama wkladka jakies 3300,a nie grana-czyli warte zastanowienia sie.

elem

Cytat: stary audiofil w Luty 25, 2015, 19:14nie umie go ustawić i dlatego sprzedaje.

Dobre :) Po prostu mu sie znudziło winylowanie

BTW, jakie tam ramię jest?  jakie są mozliwości montażu innych ramion?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

neomammut

Tam jest unipivot, nie ma sensu bawić się w instalacje innych ramion. Nie bardzo jestem za takim zawieszeniem, ale tutaj akurat chyba zdaje egzamin. Słuchałem go także dwa i pół roku, także śmiało można polecić.

Staremu co prawda parę razy spadł, a ramię było spawane od środka, ale grał lepiej niż przed upadkiem buehehhehe :D

elem

taki ?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

neomammut

Taki (plus mata gumowa i docisk nakręcany, tutaj akurat nie ma):

stary audiofil

Po co w gramiaku az dwa a niekiedy trzy ramiona?
Wystarczy porzadna wkładka jedna i sobie słuchasz jak panisko.
Więcej niz jedno ramię jest zbednym utrudnieniem tematu dotyczącego analogu.
Mam ze 400 płyt i dokupię jeszcze ze 100-słucham taka muzyke jaka lubię.
A zresztą taka płytoteka mi wystarczy-bo jestem słuchacz,a nie zbieracz.

Temu gościowi sie nie znudzilo tylko nie ma na to czasu dom,male dzieci tu priorytet.
Dopiero mając gramiak sam doszedl do tego.
Elem
Czemu pytasz o możliwość montazu innych ramion-czy to jest takie wazne w/g Ciebie?
Płyt mono nie ma za wiele,a ramię,dobre ramie i przyzwoita wkladka to wydatek ponad 10000 pln.
Gdzie sens ,gdzie logika?...........przynajmniej dla mnie.
Nie chce nikogo do niczego przekonywać,ani na siłe uszczęśliwiać,ale do tego VPI Classic 1 to trzeba
mieć naprawde dobre graty aby ten gramiak pokazal swoje wszystkie zalety.
Po prostu facetowi sie wydawalo,ze bedzie tak grał jak u mnie,a tu nie ma tak łatwo.
Wiesz jestem ciekaw kto z forumowiczow ma u siebie w gramiaku dwa lub trzy ramiona?
Także szukać dziury w całym to mozna bez końca-chyba sie rozumiemy prawda?

ELEM
Ten co pokazales to classic2.
ps.
Cztery razy mi spadł,ale zbilem go teksami i hulał potem  jak gupi.


elem

#60
Neomammut => Fajny, 10,5" . I upgrade do VTA w locie można zrobić. Dobra propozycja.

Stary Audiofilu, tak tylko pytałem, bo nie znałem tego modelu. Wygląda poważnie, dobrze ustawiony pewnie może zagrac świetnie.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

masza

Cytat: neomammut w Luty 25, 2015, 19:42Staremu co prawda parę razy spadł, a ramię było spawane od środka, ale grał lepiej niż przed upadkiem buehehhehe :D

Stary płakał jak sprzedawał :)

stary audiofil

#62
Cytat: masza w Luty 25, 2015, 19:57
Cytat: neomammut w Luty 25, 2015, 19:42Staremu co prawda parę razy spadł, a ramię było spawane od środka, ale grał lepiej niż przed upadkiem buehehhehe :D

Stary płakał jak sprzedawał :)

Normalnie tęsknie za nim..........chyba go odkupię
Tak leży w szufladzie lyra skala i z tego rozstania rdzewieje.

kangie

Cytat: stary audiofil w Luty 25, 2015, 19:54
Po co w gramiaku az dwa a niekiedy trzy ramiona?
Wystarczy porzadna wkładka jedna i sobie słuchasz jak panisko.
Więcej niz jedno ramię jest zbednym utrudnieniem tematu dotyczącego analogu.


Wiesz jestem ciekaw kto z forumowiczow ma u siebie w gramiaku dwa lub trzy ramiona?
To nie jest utrudnienie wg mnie. To ulatwienie i zabawa. Przede wszystkim oszczednosc drogich wkladek. Jak ktos ma wkladke pokroju MC A90 ten wie o czym mowa.

Ja mam 2 ramiona. VIS ma 3 ramiona (w jednym gramiaku, bo ogolnie ma ich sporo). I co komu do tego?

elem

Za 10 kzł to nie widzę dwóch ramion, nawet bez werku :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

tatachabera

Cytat: stary audiofil w Luty 25, 2015, 19:54Nie chce nikogo do niczego przekonywać,ani na siłe uszczęśliwiać,ale do tego VPI Classic 1 to trzeba
mieć naprawde dobre graty aby ten gramiak pokazal swoje wszystkie zalety.
Po prostu facetowi sie wydawalo,ze bedzie tak grał jak u mnie,a tu nie ma tak łatwo.

Ja jednak nie popełnię błędu co tamten gość - też mam słabe graty ....
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

elem

eee, tak to zawsze będziesz miał słabe :)  Zaszalej, a przynajmniej spróbuj posłuchać.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

neomammut

Za 10000 to Ci taki zestaw złoże, że się cała wieś zejdzie, łącznie z pmcompem i nawet EQ basisko będzie, a jak! Wieś tańczy, wieś śpiewa - tak się trza bawić!

stary audiofil

Cytat: elem w Luty 25, 2015, 20:26
eee, tak to zawsze będziesz miał słabe :)  Zaszalej, a przynajmniej spróbuj posłuchać.

Jak coś kupi-to ze skrzynka wódki przyjeżdżamy na dwa auta
W jednym wóda i popitka w drugim świnka z rożna..........pasuje?

elem

Pani Sędzio, odwołuję, wszystko odwołuję ! ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

#70
jak tu zaraz kolega tająk wpadnie, to nam sie odechce ;)

masza zgłasza w innym wątku, razem z pre za 12 kzł:

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/08/185383.php



Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Mnie naprawdę zniewala perspektywa, że za dychę wcale nie jest łatwo. Nadal.
90% społeczeństwa kmini jaki gramofon za 300 zł kupić, a tymczasem wydanie 10 tys. wcale łatwiejsze nie jest.

elem

za 10 kzł można kupić 33 po 300 zł. Łatwo? No, łatwo. Trzeba tylko wiedziec czego się chce :)

A to 44 kg powyżej to czeskie jest  :o

European Audio Team
Jozefína Lichtenegger
Nademlejnská 600/1
198 00 Prague
Czech Republic
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

masza

Cytat: frywolny trucht w Luty 25, 2015, 22:25
Mnie naprawdę zniewala perspektywa, że za dychę wcale nie jest łatwo. Nadal.
90% społeczeństwa kmini jaki gramofon za 300 zł kupić, a tymczasem wydanie 10 tys. wcale łatwiejsze nie jest.
Bo za czysta to masz jeden problem - żeby pokręcił się dłużej niż 2 godziny zanim zemrze śmiercią naturalną.
Za dychę to już jest wybór całej filozofii grania.

masza

Cytat: elem w Luty 25, 2015, 22:27A to 44 kg powyżej to czeskie jest  :o
Czeski kredens :D