Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

#1175
Ja bardzo lubię jego kameralistykę . On jest inny (według mnie) niż jego romantyczni koledzy po fachu .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#1176
Polecam . Ok klasycy 20  wieku czyli muzyka współczesna  . Nie dość że gra Polska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją szalonego Maksymiuka ,to jeszcze nagranie nie zostało skopane. B. Britten +B. Bartok. Mam autentyczne ciarki na plecach kiedy słucham tego wykonania .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

:D
Sytuacja sprzed pół godziny.
Jadę sobie przez miasto. Szyba opuszczona, łokieć zimny, grzebię po stacjach radiowych.
Na Dwójce leci symfonia Góreckiego. Sopranistka się drze rozdzierająco, dysonanse sypią się garściami. No to posłucham :)
Stoję sobie na prawym pasie pod światłami a obok staje buma z dwoma zimnymi łokciami.
Z bumy leci jakieś standardowe bum cyk.
Koleś z prawego siedzenia do mnie - Stary, zęby cię nie bolą?
- No teraz jak podjechaliście to zaczęły :D
I na dodatek nie mieli szans spod świateł z moim gokartem :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Qufa  ja pierniczę ale heca !  >:D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Pboczek

Po raz pierwszy miałem przyjemnoś posłuchać oryginału i była to przyjemność spoooora. Świetna muzyka!
Poprawiłem dla porównania modern wersją ELP i tu było też bdb ale ta muzyka nie wymaga poprawiania.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Przeglądając na tidlu płyty mojej ulubionej wokalistki Joan Sutherland znalazłem operę Belliniego Beatrice di Tenda i się zasłuchałem [emoji9]
Natychmiast polazłem na discogs sprawdzić czy jest dostępna. No i jest. Kilka egzemplarzy opisanych jako mint. Nervosa podniosła mi ciśnienie i już miałem dokonać zakupu kompulsywnego kiedy coś mnie tknęło. Wygrzebałem się z pieleszy i poczłapałem do regału z płytami.
No i oczywiście znalazłem. Na czwartej półce stał sobie box w stanie mint [emoji16]
No i teraz pytanie; czy to już skleroza czy, po prostu, za dużo płyt [emoji848]?

[emoji377][emoji1634]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

1,5 tony na regale? Dobrze pamiętam? :D

vasa

Cytat: Kangie w Październik 30, 2020, 12:31
1,5 tony na regale? Dobrze pamiętam? :D
Na dwóch [emoji846]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie


vasa

Jakoś tak się opuściłem w pracy i wątek zniknął w czeluściach :o
A przecież grają i pomoc państwa biorą.
Chociaż może i lepiej by było żeby nie brali. Podobno syty artysta to oksymoron ???

Nie jestem specjalnym zwolennikiem fortepianu. Owszem, koncerty fortepianowe lub inne duże formy z udziałem tego instrumentu to i owszem. Ale żeby siedzieć przez godzinę rozkoszując się piano solo lub w małym składzie to raczej mi się nieczęsto zdarza.
Ale, od czasu do czasu, pojawia się wykonawca który potrafi mnie ująć i przypiąć do fotela na dłużej.
Taką pianistką jest Hélène Grimaud. Delikatność jej interpretacji zawsze mnie urzeka taką XIX-to wieczną kobiecością.
Dzisiaj słuchałem sobie duetu nagranego z utalentowaną wiolonczelistką Sol Gabetta której płytę "Prayer" już kiedyś polecałem.
Album pod nieskomplikowanym tytułem "Duo" jest delikatny, wirtuozowski i na luzie.
Ot, spotkały się dwie utalentowane przyjaciółki i coś nagrały. Trochę Schumanna, Brahmsa, nieco Debussy'ego. A wszystko od niechcenia, w dziwnym porządku. Chcesz posłuchać to proszę. Ne chcesz to spadaj i nie przeszkadzaj.
Ja zostałem do końca :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Dzisiaj we Wrocławiu zima [emoji4]

To zacząłem szukać czegoś nastrojowo nieśpiesznego. I Misha Mayski zagrał rosyjskie romanse. Jeżeli ktoś potrzebuje wytchnienia i ukojenia to Misha jest w sam raz. Swoją drogą ciekawe czy tylko ja tak mam, czy to szersza przypadłość, ale kiedy pracuję to raczej jak Szwed lub Duńczyk, ale kiedy szukam odpoczynku i towarzystwa to lepiej się czuję w towarzystwie Rosjan lub Ukraińców.
Jednak ta słowiańskość siedzi we mnie głęboko [emoji55]

[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Dzisiaj zarywam nockę.
MET transmituje nagranie opery Carmen Bizeta z fenomenalną Eliną Garanca w roli tytułowej.
Zawsze jak myślałem o ulubionym wykonaniu Carmen to było to przedstawienie z Grace Bumbry ale chyba zmieniam zdanie. Garanca jest rewelacyjna.
Tylko dlaczego to nie wyszło w jakiejś ludzkiej wersji tylko na DVD?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

merlin1973

Mam maila do niego to zaraz napisze  ;)
Pozdrawiam S.CH.

jafi

Josef Suk i orkiestra pod batutą Nevilla Marrinera.

W sam raz na niedzielę.

Piterski

Kurcze dawno nie słuchałem Mozarta w jego wykonaniu. Muszę wygrzebać winyla. Dzięki za przypomnienie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Siedzę i szukam czegoś do posłuchania [emoji853]
I nic mi nie pasuje. To nudne, tamto nie wchodzi co innego źle brzmi [emoji47]
Normalnie, kryzys mam.
No to trzeba wrócić do korzeni. Do absolutnego początku i sprawdzić czy ja jeszcze lubię to [emoji848]?
No to Traviata czy Carmen?
Cyganka była ostatnio to wobec tego niech będzie ladacznica.
Ileana Cotrubas w roli Violetty Valery w towarzystwie Placido Domingo.

Gra.
Ładnie gra.
Lubię to [emoji2]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

Ten to nawet umie grać. 🙃
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: Pboczek w Grudzień 17, 2020, 17:50Ten to nawet umie grać. 🙃
A zacząłeś słuchać od Czajkowskiego czy Mendelsona?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Pboczek

#1197
Od Czajkowskiego. Jego koncert jest w dur, Mendelsona zaś w moll.
Tu wybieram Mendelsona, dał ciekawiej do zagrania skrzypkom i mniej romantycznie.

Wykonawca gra wszystko swobodnie, jakby to była muzyka z niedzielnego, wieczornego koncertu w pałacu. Nagranie sowieckie nie jest wybitną realizacją ma dźwięk tła, choć tłoczenie jest japońskie. Słychać odgłosy widowni znajdującej się w sporej sali koncertowej i lekkość jego gry, jakby nie stanowiła ona najmniejszego wysiłku.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

#1199

Cytat: Pboczek w Grudzień 18, 2020, 14:49
Od Czajkowskiego. Jego koncert jest w dur, Mendelsona zaś w moll.
Tu wybieram Mendelsona, dał ciekawiej do zagrania skrzypkom i mniej romantycznie.

Wykonawca gra wszystko swobodnie,
Nie jestem pewien kto, ale chyba Miniabyr nazwał słusznie Mendelsona Rubikiem XIXw  [emoji4]
A co do wykonawcy to rzeczywiście wstydu nie robi [emoji23]

[emoji377][emoji1634]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.