Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: krzysiow122 w Lipiec 14, 2020, 17:48A portafilter typu naked czy z podwójnym dnem?
Dobra ta kawa?
Z podwójnym.
Naked to już hardcore ;D
Cytat: krzysiow122 w Lipiec 14, 2020, 17:48Nie złą kawę robią w Siedleckiej Manufakturze Kawy.
Zapoluję i sprawdzę.
Chociaż tak po prawdzie z kawą to jak z muzyką. Po różnych peregrynacjach i skokach w bok zawsze wracam do włoskiej  8)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Cytat: vasa w Lipiec 14, 2020, 18:08Po różnych peregrynacjach i skokach w bok zawsze wracam do włoskiej 
:np:

Alexander

Miałem zamiar posłuchać Tangerine Dream z wczesnych lat współpracy z Virgin,
lecz kiedy na talerzu wylądowała Phaedra i niemal przysnąłem znudzony pulsującym rytmem
pomyślałem o kolejnych Scheherazadach na półce  :)
No i wywlekłem wersję wydaną przez Chesky Records gdzie dyrygenckie polecenia Fritza Reiner wykonują Chicagowscy Symfonicy.
Nagranie z 1960 roku. Pierwotny 3-ścieżkowy zapis został zremixowany do dwóch kanałów (za pomocą Perfectionist Components Pro Reference Tube Preamp) i do zapisu na płytę odtworzony z Ampexa 300 specjalnie do tego celu odbudowanego, wyposażonego w nowe lampy itp.
Co z tego wyszło brzmieniowo? Spokojne wręcz mało efektowne nagranie z bardzo szeroką sceną.
Znakomite oddanie atmosfery utworu. Niestety nagranie poddaje się przy fortissimo orkiestry - słychać kompresję.
Kotły brzmią jak beczki po Mobile 1
Wykonawczo jak to u Fritza - spitzenklasse.
Warto posłuchać jak ta muzyka pięknie płynie.

Therion

Tylko mi się coś w głowie porobiło, że mi sie to tak mega podoba?

Kto jeszcze jeżdżąc chopperem, slucha tureckich arii?

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

Oj, nie ten link sie wkleił. Ten jest właściwy

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

elem

Współcześnie ale czy poważnie?  Kompozycje  Strawińskiego, Zappy, Wheelera, Hancocka...

Arcyciekawe wariacje na blaszaki i perkusję. Bardzo przyzwoicie nagrane (CD, Channel Classics)

https://www.youtube.com/watch?v=8vZxPaV73Dk
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wiki

Elem, chwila wolnego, że raczysz się odpoczynkiem?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

elem

Kiedyś trzeba zwolnić :)  I sprawdzić czy sprzęt działa  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wiki

Cieszę się bardzo..... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67

Cytat: elem w Sierpień 07, 2020, 19:22Współcześnie ale czy poważnie?  Kompozycje  Strawińskiego, Zappy, Wheelera, Hancocka...

Arcyciekawe wariacje na blaszaki i perkusję. Bardzo przyzwoicie nagrane (CD, Channel Classics)
Podoba mi się.Jeśli chodzi o Zappę to mogą być nawet wariacje.

elem

#1160
Właśnie kończę drugi odsłuch i chyba płyta  bardziej pasuje do wątku o Zappie niż do klasyki. Pojawia się tu też wokal i to raczej rockowy lub cygański. Niemniej Meridian Arts Ensemble poważany kwintet klasyczny

https://www.youtube.com/watch?v=eugmQi88t48
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Ostatnio Piterski testował jakieś pre Caverną Magica.
Potestował i napisał że mu się podobało i pre wporzo. A że Miniabyr uczulony na romantyzm i harfę jak ja na grające kable to wyskoczył że bee...
I mnie się przypomniało że wieczorami, jak ma być miło i leniwie to najlepszy jest balet :)
Może być ten z górnej półki, od Czajkowskiego i Gounoda ale można użyć też takiego baletu w stylu pop, od Leona Minkusa.
Leon to taki Austriak który żył i komponował  w Petersburgu.
Do historii muzyki się niespecjalnie załapał ale ja kilka jego baletów lubię i słucham. Moje ulubione to Don Quixote, Paquita i Bajadera.
Ta ostatnia właśnie posiada dużą zawartość harfy o której przypomniał mi Miniabyr.
No to zapakowałem placka na karuzelę i słucham wspomagając się filmem.

Oczywiście o żadnej synchronizacji dźwięku i obrazu mowy nie ma ale jakoś zupełnie mi to nie przeszkadza :)
I wspomniana płyta.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

A ja właśnie skończyłem na koncercie  skrzypcowym D-dur Czajkowskiego. Tak mnie romantycznie wzięło  jakoś na wieczór .  A tu widzę że Vasa preferuje gimnastykę . Machają kończynami aż miło popatrzyć.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Wrzesień 12, 2020, 22:58właśnie skończyłem na koncercie  skrzypcowym D-dur Czajkowskiego. Tak mnie romantycznie wzięło
Ale jak to tak? Romantyzm zamiast klubbingu?
Normalnie starzejemy się :'(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Therion

Cytat: miniabyr w Wrzesień 12, 2020, 22:58A ja właśnie skończyłem na koncercie  skrzypcowym D-dur Czajkowskiego


Mój ulubiony. Kto grał partię solową?

Uwielbiam Czajkowskiego od czasu podstawówki muzycznej.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Kangie

Nie znoszę Czajkowskiego! W czasach mojej podstawówki przy tej ul. we Wrocławiu mieszkał kolega, którego niezbyt lubiłem ;)

gratefullde

Cytat: Kangie w Wrzesień 13, 2020, 11:42
Nie znoszę Czajkowskiego! W czasach mojej podstawówki przy tej ul. we Wrocławiu mieszkał kolega, którego niezbyt lubiłem ;)
[emoji15][emoji23]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Kangie

To był żart. Wszystko bierzecie na serio?

:)

P.S. Ale kolegę z Czajkowskiego miałem.

miniabyr

Fajne granie ,ale mam też inne wykonania które emocjonalnie bardziej mi podchodzą . Fischer gra znakomicie ale trochę bez ognia . Może się czepiam ? Całość nagrania świetna . SACD
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Cytat: vasa w Wrzesień 12, 2020, 23:18Normalnie starzejemy się
No fakt ! Ale jak kicham to nie pierdzę ! To chyba dobrze ? -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Tak mi Miniabyr podrzucił ten koncert Czajkowskiego że pomyślałem że mam i ja to posłucham. Anne Sophie Mutter nagrała go z Karajanem. Za tym akurat konduktorem nie przepadam ale Annę lubię i koncert też to poszukam.
Ale zanim znalazłem to wlazło mi w łapy coś innego. Mam dwie płyty z koncertami skrzypcowymi Mendelssohna i Brucha. Jedną w wykonaniu Mutter a drugą nagraną przez Koreańczyka Yong Uck Kim.
I zapuściłem dwie płyty jednocześnie, z kilkusekundowym wyprzedzeniem dla Mutter.
No i słucham symultanicznie przełączając źródła na audiofilską modłę.
Staram się nie koncentrować się na jakości nagrania a na interpretacji, technice, tempach.
Różnice oczywiście są ale za cholerę nie jestem w stanie określić co jest lepsze a co gorsze, często nawet nie wiem co mi się bardziej podoba :o
Ale na pewno spodobała mi się metoda i przy dużych składach koncertowych będę do niej wracał.
Może się czegoś nauczę ??? ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

 Lutosławski  -gigant. To jedyny rzeczownik który najtrafniej oddaje format tego artysty . Muzyka współczesna jest po prostu piękna  . Dziś z czarnego placka III Symfonia . Polskie Nagrania (już chwalą się że zapis cyfrowy ) niestety upchały całą kompozycję na jednej stronie a to 27 minut muzyki  . No niestety na dobre to muzyce nie wychodzi. Absolutne arcydzieło . Trzeba poszukać jakiegoś innego wydania .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Franz Peter Schubert (ur. 31 stycznia 1797  zm. 19 listopada 1828)

31 lat udało się chłopu przeżyć [emoji26]
A spuściznę zostawił ogromną.
Za życia sukcesu nie osiągnął. Dopiero 60 lat po jego śmieci zaczęto publikować i wykonywać jego utwory.
Miał niesamowity talent i kompletnie przechlapane w życiu.
Dzisiaj odpaliłem jego ósmą symfonię i poprawiłem poematem Rosamunde.
Jest początek XIXw, Piotr Czajkowski urodzi się dopiero za wiele lat. Chopin jeszcze raczkuje a Franz komponuje kompletnie nową muzykę.
Ma sporo przyjaciół wśród muzyków i wiedeńskiej socjety ale przypuszczam że starsze pokolenie krzywiło się strasznie słysząc jak nadciąga nowe.
Jak mój ojciec na Rollingstonsów a ja na muzykę klubową [emoji23]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Therion

a ja na ostry cień mgły  ;D
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

tomasz_pianista

Cytat: vasa w Wrzesień 17, 2020, 15:06Chopin jeszcze raczkuje a Franz komponuje kompletnie nową muzykę.

O Schubercie pisałem pracę magisterską:) O późnej twórczości.

Nie wiem, czy Schubert był w jakiś sposób przełomowy, myślę, że był w cieniu Beethovena, który był później patronem duchu romantycznego (jest nawet taki obraz - "Liszt przy fortepianie", gdzie czołowi twórcy romantyzmu, muzyki i literatury słuchają muzyki pod popiersiem Beethovena).

Myślę, muzyka Schuberta musiała przeczekać okres wirtuozerii by wyjść na światło. Dla mnie Schubert był pewnego rodzaju minimalistą, zwłaszcza w twórczości fortepianowej. Nie ulega wątpliwości, że był geniuszem, na równi z Mozartem. Jak tylko zrozumie się emocje tej muzyki, to już się przepadnie:)

https://www.youtube.com/watch?v=pze4NxCOjg0

Część z cyklu pieśni Winterreise.

Just beyond the village
stands a hurdy-gurdy man,
and with numb fingers
he plays as best he can.

Barefoot on the ice
he totters to and fro,
and his little plate
has no reward to show.

No-one wants to listen,
no-one takes a scan,
and the dogs all growl
around the aged man.

And he lets it happen,
as it always will,
grinds his hurdy-gurdy;
it is never still.

Curious old fellow,
shall I go with you?
When I sing my songs,
will you play your hurdy-gurdy too?

Myślę, że idealnie oddaje duszę Schuberta. Wokalistę też polecam sprawdzić. Nie chcieli go przyjąć na akademie muzyczną w Wiedniu, ze względu na deformację rąk i ciała...Później zrobił wielką karierę, obecnie śpiewa na jazzowo. Barenboima chyba nie trzeba przedstawiać:)

No i to jeszcze rozwala na łopatki...

https://www.youtube.com/watch?v=FxhbAGwEYGQ

Grupa ratowania poziomu.