Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

4 duszki to chyba THERIAA kosztuje -> ?

miniabyr


Tak Theriaa to 40000 zł
Ph 9  -też coś kolo tego
Jednak nikt normalny nie kupi tego jako nowe .
Theriaa słuchałem u siebie - Świetne !
Ph 9 to zagadka !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Luty 19, 2020, 21:07Theriaa to 40000 zł
Gdybym miał złamać kiedyś moje pierwsze audiofilskie przykazanie to dokulałbym dychę i kupił coś fajnego :)
https://comoficho.com/for-sale/speakers/mbl-101e-mkii-loudspeakers_8680
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Cebulki? Ponoć grają rewelacyjnie...

Piterski

W elektrostalach trzeba wymieniać folię, ciekawe co się wymienia w takich cebulkach?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

Te kolumny trzeba do czegoś podłączyć. Najlepiej równie godnego. Źródło też nie może być marne. Musi to wszystko stać w odpowiednim pokoju... Itd.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Kangie

Słuchacz też winien być osłuchany i obyty ;)

Braku tego Mariuszowi zarzucić nie można.

miniabyr

Jestem ciekawy czy te kolumny MBL'a są takie zajefajne . Co innego na wystawie kiedy z taką estetyką masz do czynienia 15 minut ,a co innego w domu kiedy musisz z nią żyć . Czy ktoś z waszych znajomych ma te cebule  ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

No i przymusowe wakacje  :( Dopadło mnie coś grypopodobnego . Niestety jak pracuje się z dużą ilością ludzi ,to o taką infekcje jest łatwo. Tak czy siak jestem uziemniony  i nie należy się do mnie zbliżać ....nawet słuchać się nie chce  :( :(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Luty 21, 2020, 08:37
No i przymusowe wakacje  :( Dopadło mnie coś grypopodobnego . Niestety jak pracuje się z dużą ilością ludzi ,to o taką infekcje jest łatwo. Tak czy siak jestem uziemniony  i nie należy się do mnie zbliżać ....nawet słuchać się nie chce  :( :(
Oj. Mam wrażenie że dość często Cię bierze. Może warto się zaszczepić przeciwko grypie?
A ja zrobię kawę i wracam do Tolkiena i Peer Gynta  [emoji4]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Wolę nie myśleć co by było gdybym nie był zaszczepiony. Przypuszczam że po prostu lżej to przechodzę i nie przeradza się to w postać klasycznej grypy. Oby gorzej nie było . 8) Pozostaje mi pić  :gn: coś ciepłego i wyrko .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Alexander

#4936
Miniabyr zdrowiej chłopie, bo chorując nie słuchasz, nie piszesz i kto te wszystkie preampy przetestuje ?!?
Cytat: vasa w Luty 21, 2020, 09:05A ja zrobię kawę i wracam do Tolkiena i Peer Gynta
Kawę możesz próbować z różnych plantacji, różnych mieszanek różnie parzyć, Peer Gynt ma wiele wykonań, można wybierać, tylko ten Tolkien...zawsze będzie taki sam... z jedną "niezmienną" jakoś może wytrzymasz   :-\  :)

Piterski

Cytat: Alexander w Luty 21, 2020, 10:29[...] tylko ten Tolkien...zawsze będzie taki sam... z jedną "niezmienną"[...]
Jeśli Mariusz czyta go w oryginale to się z tobą Alexandrze zgodzę,ale jeśli czyta przekład to moim zdaniem jest tylko jeden, ten po który warto sięgnąć.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

W poszukiwaniu phono i rozmowach na ten temat Lech uświadomił mi ,że phono RCM TheRiaa został zaprojektowany przez pana ,który właśnie zrobił swój autorski produkt dedykowany winylowi . Mowa o produkcie Rolof Audio  model Stelvio.  Jak wiecie bardzo podobała mi się Theriaa  -której dźwięk określam jako  referencyjny i przy założeniu ,że mam jednak jakieś preferencje - więc może produkt Roberta Rolofa  w wersji autorskiej  jest równie dobry jak nie lepszy ? Trzeba będzie sprawdzić to na własne uszy . Cena tego phono na rynku jest w granicach 16 tyś zł
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

To będzie ciekawe porównanie mój Moon LP5.3 do Avid Pulsare Phono II . Oba urządzenia na krzemie ,oba z oddzielnymi zasilaczami . To będzie o tyle ciekawe ,że różnicą jest cena . Nowy Moon   to cena ok 14000 zł  a nowy Avid to cena 25000 zł . Czyli różnica już spora i odczuwalna w kieszeni . Czy taką róznice  ceny już słychać ? Co prawda to dwie zupełnie inne firmy i ich podejście do analogu na pewno jest inne ale moja ciekawość jest podyktowana  chęcią podniesienia jakości toru analogowego   . To zabawne ale o Avid w ogóle nie myślałem . Dawno temu słuchałem ich najdroższego phono ,gdzie cena chyba zbliżała się do 100 000 zł  więc ten ich "średniak " jest brzmieniową zagadką . Zresztą to phono za stówę dupy mi nie urwało.........CDN
8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Marzec 05, 2020, 22:47phono za stówę dupy mi nie urwało.........CDN
A jak Rolof?
Urywa? Nie urywa?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: vasa w Marzec 05, 2020, 23:17
Cytat: miniabyr w Marzec 05, 2020, 22:47phono za stówę dupy mi nie urwało.........CDN
A jak Rolof?
Urywa? Nie urywa?
Rolfa jeszcze nie gościłem u siebie ale jestem z nim osobiście umówiony . Jest szansa że mnie odwiedzi ze swoim phono jak zajedzie do Wawy .A ma to się stać już niebawem !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa



Cytat: miniabyr w Marzec 05, 2020, 23:57
już niebawem !
No to cza się w cierpliwość uzbroić [emoji26]

[emoji377][emoji1634]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr


No inaczej się nie da ,trzeba czekać cierpliwie  8) . Do tej pory to miałem w temacie phono jakąś posuchę a zapowiada się ,że przez moje łapy i uszy w najbliższym czasie przewali się ich sporo . Już mam zapowiedź że usłyszę Lampizatora !! , McIntosh , wspomnianego Rolof'a i ponownie Modwright'a oraz firmy której nazwy nie kojarzę .Wszystko postaram się tu streścić . A zapomniałem dodać phono naszych znajomych TR Audio !
Na razie Avid ....................który mnie naprawdę zaskoczył .Ale o tym niebawem . ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#4944
Jak wiecie od kilku chwil mam w swoich łapach phono Avid  Pulsare II . Znając swoje upodobania i skłonność do mendzenia i szukania dziury w całym już słyszałem w wyobraźni rzeźnię dźwiękową którą ten preamp  mógł produkować . Nie będę was zanudzać o podłączeniu czy o wyglądzie samego urządzenia bo to dla mnie sprawa drugorzędna . Phono wygląda  jak wygląda a podłączenia nie różni się niczym szczególnym od innych tego typu urządzeń . Najważniejsze ,że wszystkie potrzebne nastawy dedykowane wkładkom są na panelu czołowym i nie trzeba rozbierać pre aby przestawić odpowiednią zworkę . Na panelu czołowym są sekcje :
Imput - wybieramy jakim wejście podamy sygnał rca lub xlr
Gain -  wzmocnienie dla wkładki MM oraz trzy pozycje dla MC -High ;Mid ;Low
I tu trzeba pamiętać ,że dla wkładek które produkują  do 0,3 mV wybieramy opcję High  a do tych z przedziału powyżej 1mV opcję Low
Następna sekcja to Resistance w której mamy nastawy od 10;30;100;300;500;Ohm ;1K ;5K;10K;47K Ohm
Następna sekcja to nastawy dla pojemności i są to wartości dedykowane wkładką MM -20n;10;1,5n;500pF;200pf;100pf
Mamy też możliwość zmonofonizowania sygnały oraz użycie filtra subsonicznego
Myślę że taki zestaw regulacji to norma przy tej klasie sprzętu a umieszczenie tego na panelu czołowym jest najbardziej przyjazne dla użytkownika .
Phono składa się z dwóch modułów a jednym z nich jest sekcja zasilająca która całkiem sporo waży co może sugerować ,że nie jest to "wytaniony" element.
Brzmienie ? No właśnie jak już wspomniałem podchodziłem do tego  z obawą ,że ponownie będzie to wtopa za sporą kasę . I muszę wam powiedzieć, że zostałem bardzo mile zaskoczony. Wcześniej zadałem sobie pytanie czy róznica 10.000 zł między urządzeniami będzie na tyle słyszalna ,że potencjalny klient z przyjemnością wyda pieniądze na urządzenie .  Tak wiem ,że moje pre Moon to zupełnie inna szkoła brzmienia niż Avid i takie porównanie nie do końca jest obiektywne. Gdyby były to urządzenia tej samej firmy wtedy sytuacja byłaby prostsza.
No to jak brzmi ten Avid ? Jak bardzo dobre phono na krzemie! Czyli jak ?
Zauważyłem ,że urządzenia które mi się podobają niezależnie od tego czy jest to tranzystor czy lampa , mają brzmieniowo wspólne cechy. Pamiętam pierwszy kontakt z jak dla mnie jednym z najlepszych phono firmy Audio Tekne 2000 i konsternacje które to urządzenie w pierwszej chwili wywołało . Czyli normalność ! Za 100.000 złotych kupujemy coś, co produkuje  normalny dźwięk. Dotarło to do mnie po chwili szoku ,że to phono nie wyprodukowało wysokich tonów na czestotliwości 22 kHz i ja to usłyszałem ! Tak samo z basem . Nie było 15 Hz i tynk się sypał i dywan falował . Nic z tego ! Dostałem najpiekniej ułożony dźwiek bez podkolorowań ,pompowania dynamiki ,z obłednie skrojoną przestrzenią w której prezentowały się instrumenty .Zszycie instrumentów z przestrzenią w której grają ,rozdzielczość ,barwa  ,dynamika  są z Audio Tekne na poziomie niedostępnym dla wielu innych i równie drogich urządzeń . Jeszcze muszę wspomnieć o naszym RCM Theriaa  Mimo że na krzemie to poziomem przyjemności słuchanie i tego wszystkiego co prezentowało Audio Tekne jest zaskakująco podobny ! Ktoś kto zaprojektował Theriaa wykazał się wielkim wyczuciem estetycznym i moim zdaniem wiedział ,że dobry dźwiek to nie cykajaca góra i bombastyczny bas  z byle jaką ,odklejoną od instrumentów przestrzenią tylko przekaz w którym zaczynamy słuchać muzykę i dostrzegając  wszystkie smaki realizacji która towarzyszy muzyce. Uważam ,że ten balans jest najtrudniejszy do uzyskania i według mnie tylko nielicznym udało sie to osiągnąć. I uwierzcie mi w tej klasie urządzeń nie dyskutuje się o barwie dźwięku bo nie ma o czym już dyskutować, tylko o tym ,co jest za dźwiękiem. A uwierzcie mi ,że kiedy odrzuci sie wytłaczanie dźwięku ,koloryzowanie to tam jest jeszcze wiele do odkrycia !
A co z tym Avidem ? Na pewno nie jest to poziom Theriaa.  Avid  plasuje się w połowie stawki między Theriaa a Moon lp5.3 . Wyraźnie słychać spokój i ten rodzaj zszycia poszczególnych elementów brzmienia i sceny który nasuwa skojarzenia z Theria
Bardzo podoba mi się prezentacja tonów wysokich  . NIe dostaniecie więc cykającej góry -która  ucieszy nietoperze -tylko stonowany przekaz ,który w odpowiednim momencie pokaże instrument w z tego zakresu częstotliwości. Jak blach perkusji to czysto ,rozdzielczo i tyle ile trzeba ,bez smrodu zapiaszczenia i ciągnięcia tego  w nieskończoność. Nie usłyszycie też "nadprzestrzeni" tak chętnie produkowanej  przez tanie phono . Ja wiem ,że ten rodzaj prezentacji bardzo się podoba jednak mnie to wręcz odpycha od słuchania .
O średnicy mogę powiedzieć że jest bardzo poprawna - jest w tym zakresie porządek i jest tego środka zdecydowanie więcej niż w moim Moon ,który ten zakres trochę wycofuje faworyzując bas i tony wysokie . Średnica z Avid'a jest precyzyjna i muzycznie rozdzielcza -nie ma natarczywości . To  własnie ona nadaje charakter ,sznyt dla tego phono
Basu natomiast jest trochę mniej niż w Moon . W Moon tego najniższego basu jest znacznie więcej tylko że jest on doskonale kontrolowany więc nie zaprząta uwagi podczas słuchania .
Uważam ,że phono Avid Pulsare II to bardzo rzetelnie wykonane urzadzenie , zdecydowanie dla świadomego melomana ,którego mógł  zmęczyć "nadpobudliwy" , dosłodzony do granic rzygu przekaz z przeciętnego phono na lampie i  jazgotliwego ,kanciastego phono na krzemie . Warto odrobić lekcje poznawczą i wypozyczyć sobe takie urządzenie aby wiedzieć w jakim jest się muzycznie miejscu
A co z  moim Moon? W dalszym ciągu uważam ,że to phono na poziomie . I to poziomie z tej samej półki co Rcm Prelude . One naprawde brzmią i robią podobnie -)  ;) 8) [
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Czy dobrze Cię zrozumiałem: Avid wydaje Ci się lepszy od dotychczas używanego Moona lecz sporo brakuje mu jeszcze do referencyjnego Theriaa i state of the art Audio Tekne?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Cytat: vasa w Marzec 07, 2020, 16:55
Czy dobrze Cię zrozumiałem: Avid wydaje Ci się lepszy od dotychczas używanego Moona lecz sporo brakuje mu jeszcze do referencyjnego Theriaa i state of the art Audio Tekne?
Tak należy to rozumieć .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

No to teraz czas na kolejne Phono .  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Bartolo

#4948
może takie.. ;) ?
www.koris.pl/burmester-100-przedwzmacniacz-gramofonowy.html
www.soundclub.pl/wzmacniacze/przedwzmacniacze-gramofonowe/tenor-audio-phono-1/
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

miniabyr


Jakie by nie było ma grać tak jak ja chcę !  :P Ciekawi mnie ten Lampizator (Lech wspominał że umożliwi mi odsłuch)bo słyszałem o nim same złe wieści! :o :P Akurat Lampizator to nie mój kierunek ani brzmienia ( DAC) ani firmy  jako takiej. Ale sam fakt że jest ,powoduję moją ciekawość .

Szkoda życia na chujowy dźwięk !