Muzyka tysiąca i jednej nocy, czyli w oparach orientu.

Zaczęty przez nosferartur, Kwiecień 03, 2015, 13:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Było?

Anouar Brahem - The Astounding Eyes of Rita
Jedna z lepszych, jak nie najlepsza, baśniowa płyta Brahema.




jamówię

Doskonała płyta, w pewnym momencie dostałem szału i kompulsywnie przesłuchałem chyba wszystkie jego płyty i Rita faktycznie ma to coś,choć pozostałe też świetne.

MAC

Mam chyba wszystkie.
Najsłabsza dla mnie ostatnia - Souvenance
Strasznie dołująca.

jamówię

A ja ją lubię,może dlatego że mam odrobinę depresyjną naturę ;)

nosferartur



Amina Alaoui – ,,Gharnati – En koncert"
Znakomity, dobrze zrealizowany koncert. Płyta wydana w 2009, ale ciągle łatwo dostępna.
Artystka pochodzi z Fezu, z rodziny o silnie zakorzenionych tradycjach andaluzyjskich, nic zatem dziwnego, że jej uwaga koncentruje się na muzyce przynależnej tej kulturze. Styl, na którym ogniskują się jej zainteresowania, gharnati wywodzi swoje korzenie z arystokratycznych dworów muzułmańskiej Grenady.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

frywolny trucht

Nie wiem jak cała płyta tu pasuje, ale sobie zamówiłem i się dowiem.
Duet Agnieszka Kornet i Krzysztof Pieczarka pod nazwą God's Bow z ostatniej płyty "Tranquilizer"



Ze strony cantaramusic:

"Choć duet God's Bow istnieje od 17 lat, to jednak w naszym kraju, poza grupą fanów takiej muzyki jeżdżącą na festiwal Castle Party, mało kto tę grupę kojarzy. Być może to wina tego, że od wielu lat członkowie God's Bow mieszkają w Niemczech, a być może także jest to "zasługa" kompletnego braku promocji ich twórczości w naszym kraju. A szkoda, bo Agnieszka Kornet i Krzysztof Pieczarka tworzą muzykę, która nie ma praktycznie konkurencji na naszym rynku. I nie chodzi tylko o stylistykę, ale i piękno.

Każda z kompozycji, jakie trafiły na album "Tranqulizer" to taka mała, muzyczna perła, stworzona z przepięknych melodii. Śpiew Agnieszki Kornet nasuwa skojarzenia z Lisą Gerrard z Dead Can Dance. Muzyka? Także Dead Can Dance. Ale i Deine Lakaien, Diorama, Project Pitchfork, norweskie Bel Canto (kto pamięta jeszcze tę grupę?). Synthpop rodem z lat osiemdziesiątych, electropop, gotyk, a nawet dalekie echa muzyki industrial. Całość ocieka mrokiem, zadumą i melancholią. Ten album nie ma ani jednego słabego punktu.

Jak dla mnie: gotycka płyta tego roku i bez wątpienia najlepszy oraz najbardziej dojrzały album w dyskografii God's Bow. Ta płyta działa jak magnes. Gdy raz posłuchasz, nie będziesz potrafił się od niej oderwać."
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

pmcomp


frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

WOY

#60
Robert.....

WOY

#61
.......i jeszcze raz.

nosferartur

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

WOY


nosferartur

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

elem

#65
Orient symfonicznie. Kupiłem ze względu na duduk Gasparyana, znakomity projekt.



i z ładniejszym obrazkiem:

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

A tak na marginesie, skoro wątek odżył,gdzie się podział Artur? fajnie pisał, dużo muzyki polecał i fajny sprzęt ma, gdzież On?

elem

ano właśnie, przywołuję więc wampirartura dudukiem  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

nosferartur

#69
Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 16, 2016, 18:54
Aresztowany w Molenbeek.

Salam Alejkum.
Wypuścili mnie... . Allach Miłosierny, Litościwy ma baczenie na swoje wierne sługi.
Skoro już jestem, to do rzeczy. Kupiłem kilka płyt, zdaje mi się godnych polecenia i jeżeli komuś trafią w gusta to możliwe, że jest to ostatni moment na zakup.
,,Music of central Asia", dziesięciowoluminowe wydawnictwo firmowane przez Smithsonian Folkways Recordings i Aga Khan Trust for Culture.
http://www.folkways.si.edu/music-of-central-asia/smithsonian
Każda z dziesięciu części to CD z muzyką i powiązany z materiałem muzycznym film DVD.
Wspomniałem o gustach, bo muzyka wcale a wcale nie chce się za wszelką cenę przypodobać odbiorcom z poza regionu. Każda z płyt zawiera materiał raczej surowy i wymaga od słuchacza uwagi i skupienia, a dla nieobytych cierpliwości i tolerancji na różne od ,,naszych" rozwiązania melodyczne.
Jest to zapis współczesnego traktowania odleglejszych w czasie praktyk muzycznych, ich zachowania, czy rekonstrukcji, ale również i świeżego na nie spojrzenia.
W sklepie kupiłem 6, na pozostałe 4 czekam już dość długo.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.