Let's do it together, czyli zróbmy to razem. Małpujemy preamp Kondo KSL-M7 Line.

Zaczęty przez McGyver, Maj 05, 2017, 23:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

marcin32

Proszę o pomoc - mam problem i jakoś go nie mogę rozwiązać.

Podłączam komórka + przedwzmacniacz lampowy + głośniki aktywne, wszystko jest pięknie.

Ale do systemu przedwzmacniacza wpiąć chyba nie mogę dwa razy wyleciał mi Mostek Graetza z trzaskiem.

Po wpięciu samego przedwzmacniacza lampowego, między masą braną z RCA a dekoderem telewizji satelitarnej(antena, telewizor.....) wpiętym w układ,
pojawia się potencjał między 40-110v

Między innym urządzeniami nie ma różnicy potencjałów

McGyver

Wepnij wszystkie urządzenia do tego samego gniazdka sieciowego. Prawdopodobnie masz telewizor lub dekoder lub oba wpięte do innego gniazdka niż wzmacniacz.

marcin32

Napięcie powstaje raczej między anteną a przedwzmacniaczem i roznosi się po masach.

Tylko że nie powstaje między innymi urządzeniami a anteną?. Za godzinę będę w domu i podłącze wszystko do jednego gniazda

McGyver

A może masz coś w klonie źle połączone? Sorry, ale podałeś tylko ogólniki, próba znalezienia rozwiązania w takiej sytuacji będzie przypominać wróżenie z fusów.

marcin32

rozumiem ?

Nie znam dokładnie zasady działania lampowca i myślałem że to jakiś standardowy problem.

Odpiąłem wszystko podłączyłem do jednego gniazdka - problem taki sam.

Odpiąłem antenę od wszystkiego i 104v stałego pomiędzy anteną kablówki a wyjściem, wejściem RCA przedwzmacniacza podłączonego do prądu ?????????

McGyver

Zmierz napięcie pomiędzy masą przedwzmacniacza niepodłączonego do niczego oprócz gniazdka w ścianie, a bolcem PE w gniazdku ściennym.

marcin32

Pomierzyłem wszystko inne antena wzmacniacz, antena głowica, antena tv, 1a 3v w zależności czy dotykałem rca czy obudowy

McGyver

Cytat: marcin32 w Luty 13, 2019, 15:59
Pomierzyłem wszystko inne antena wzmacniacz, antena głowica, antena tv, 1a 3v w zależności czy dotykałem rca czy obudowy
Dlaczego pomierzyłeś wszystko inne tylko nie to o co prosiłem?

marcin32

Cytat: McGyver w Luty 13, 2019, 15:58
Zmierz napięcie pomiędzy masą przedwzmacniacza niepodłączonego do niczego oprócz gniazdka w ścianie, a bolcem PE w gniazdku ściennym.
wysyłałem jak jeszcze nie widziałem Twojego postu

nie mam bolca
- N do anteny 1V
ale N z gniazdka do lampowca 109v stałego


więc potencjał powstaje na masie rca?



McGyver

Aha, myślałem że masz też lampowy wzmacniacz mocy. Zatem, wobec tego że
Cytat: marcin32 w Luty 13, 2019, 16:07N z gniazdka do lampowca 109v stałego
to znaczy że masz błędy w montażu klona.
Cytat: marcin32 w Luty 13, 2019, 16:07potencjał powstaje na masie rca?
Nie, on tam nie powstaje. Coś masz źle połączone we wnętrzu albo masz jakieś przebicie.


rudy-102

Od spodu jest sporo smarków. Przepędzluj to spirytusem i przeszczotkuj.


Trochę inny ten klon :).


marcin32



a te kondensatory obok aby pokazać ze poważnie o nim myślę

McGyver

Na foto widać trafo które ma 2x9 na wtórnym. Przy odrobinie dobrej woli i jebutnym radiatorze dałoby się tym zasilić hajcung, a czym zasilić anodowe?
I jak masz podłączone uzwojenia pierwotne? Bo z foto bezpośrednio to nie wynika.

marcin32


mam wyjścia oklejone a to starczy?

ja mam tam dwa wejścia napięciowe do jednego podłączone 230v tak jak opis na płytce, a do drugiego 10v tam gdzie jest opis 7v ;)

palił mi się dwa razy mostek mostek Graetza który jest podłączony do 230v teraz jest tam chyba 6A

rudy-102

Cytat: McGyver w Luty 13, 2019, 20:28a czym zasilić anodowe?
Z fotki wychodzi, że anodowe jest podłączone chyba na żywca.

marcin32

230V przechodzi tylko przez bezpiecznik czarny,

coś nie tak??


Jakub

Kolego nie podłączaj tego do prądu, bo ubezpieczyciel nie wypłaci z polisy na życie ani grosza.

To 230V to ma być z odczepu transformatora, a nie ze ściany.

marcin32

kurcze działało ;)
Panowie wybaczcie staram się zgłębiać waszą wiedzę ale cały czas się uczę
Na swoją obronę mam to że zawiozłem to do elektronika, który naprawił mi ten sprzęt wymieniając mostek i sam to tak podłączał ????

rozumiem że to tragi komiczne, :)
...........................................................................

Domyślam się że tym transformatorem tego nie zrealizuje. odczepy mam tylko tak jak na opisie


McGyver

Cytat: marcin32 w Luty 13, 2019, 22:09kurcze działało
Najwyraźniej działało tylko wtedy gdy nie było do niczego odłączone. Ale nawet jeżeli w takich warunkach działało, to i tak równocześnie stanowiło zagrożenie.
Cytat: marcin32 w Luty 13, 2019, 22:09zawiozłem to do elektronika, który naprawił mi ten sprzęt wymieniając mostek i sam to tak podłączał ?
Naprawdę to był elektronik?Nigdy więcej nie powierzaj mu żadnego srzętu.

A przede wszystkim, skąd pomysł by zasilanie anodowe brać wprost z gniazdka? Gdzie to wyczytałeś?

marcin32

 Z opisu na płytce 200v. Dla mnie to było jasne. tu 7v tu 200V.

A to moje pierwsze w życiu spotkanie z lampą. Poza rubinem tv z dzieciństwa/

ps Dla tego tako kopało .)