Mizushima special amp.

Zaczęty przez wojtek41, Maj 29, 2016, 18:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41


wojtek41

#351
Zmieniłem lampy w pre liniowym. W miejsce Telefunkena trafił Philips Miniwatt ECC 83. Dokładnie 6 sztuk. Ostatnie właściwie grałem tylko na TFK, więc muszę trochę dłużej z Philipsem posłuchać. Pierwsze wrażenie to chyba mniej precyzji a więcej powietrza, zwłaszcza że w AN mam też 4 x Philipsa  :)
Jak zwykle tona kurzu na sprzęcie... :o

wojtek41

Jak mało do szczęścia potrzeba  :)

wojtek41

No dobra...wisi  :)

MAC

Cudeńko i piękne, rasowe granie

wojtek41

Dokładnie  :)
Trafiła do Unamco T 1 i w ten sposób mam stary pięknie grający gramofon z 11" ramieniem  :gn:

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wojtek41

#357
Z wielką przyjemnością, bo pięknie to wszystko współgra. Z takim dźwiękiem można już spokojnie lata spędzić, pomimo że to MM.  :np:

wojtek41

Poprzednio wisiał Shure M95HE, ale moim zdaniem V15 II gra znacznie lepiej. pomimo że 95 ma teoretycznie lepszy szlif. Na pierwszy ogień trafiła jedna z moich ulubionych płyt.
Kurcze uzależniony jestem od lamp i staroci...  :alc:

Michał

Przepiękne Wojtek,prawdziwy NOSek. Ślicznie opakowana,jak w szkatułce. Niech Ci dobrze służy!

wojtek41

Dzień drugi. Trudno ucho oderwać  :D
Tak mnie koledzy w sąsiednim  wątku zainspirowali, że Evans wylądował  ;)


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

A dziękuję, dziękuję. Dziś AN dostał wolne, lecę z wiekowej lniówki która ma wbudowany przedwzmacniacz wg projektu (chyba) WAD. :)

Michał

Cytat: gratefullde w Luty 06, 2018, 20:17
Miłego słuchania ;)
Andrzej dlaczego masz Tannoy ze znakiem zapytania a nie Cheviot?

gratefullde

Cytat: Michał w Luty 06, 2018, 20:24Andrzej dlaczego masz Tannoy ze znakiem zapytania a nie Cheviot?

Ponieważ nie mam już Cheviot a myślę jeszcze o Tannoy ;). Choć coraz mniej...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Michał


wojtek41

#366
Dlaczego nie kupiłem wcześniej tej wkładki  :o  Mogłem ją kiedyś powiesić na SME 3009 III z TD 160 S i grałoby pewnie do dziś  ???
Z pozytywów, poprawiłem nacisk  :D  Choć czytam, że rożnie ustawiają - od 1 do 1,5.

MAC

Cytat: wojtek41 w Luty 06, 2018, 20:39
Dlaczego nie kupiłem wcześniej tej wkładki  :o  Mogłem ją kiedyś powiesić na SME 3009 z TD 160 S i grałoby pewnie do dziś  ???

Też bym dzisiaj nie sprzedawał Sondeka z 3009III ze szczurem V15...

Ustawiałem na 1.2g

wojtek41


wojtek41

Zmieniłem na 1,2. Czy jest różnica ? Nie wiem...:)  Wiem natomiast, że ładnie gra na 45 rpm, czyli sprawdzam obroty  ;)


Michał

Szybko u Was jutro ;D
BTW piękne zbiory macie :)

wojtek41

Ciekawość wzięła górę  ;) ;D  :np:

Michał


wojtek41

Jak Shelter, bajka ?  ;)

Michał

A skąd!sfrajerzyłem się,toż to przebierany Denon 103,tylko za 6 razy więcej  ;)