Mizushima special amp.

Zaczęty przez wojtek41, Maj 29, 2016, 18:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Słuchałem właśnie D.959  i jest super.  :)  Nie jestem muzykiem, więc może będę miął łatwiej z D.960  :)

tomasz_pianista

To jest piękna muzyka w pięknym wykonaniu, ja po prostu mam skrzywienie zawodowe:)

D.960 to bardzo trudny utwór w interpretacji, jak to się mówi zarówno w wykonywaniu jak i słuchaniu:) Dla mnie to absolut Schuberta, razem z 6 moment musicaux.

Dobrze jest znać kontekst powstania tych dzieł, w 1828 roku Schubert był jedną nogą w grobie, chorował na syfilis. Jednocześnie próbował dalej żyć jak dawniej, imprezy, panienki, życie na kredycie. Skomponował niewiarygodną ilość utworów przez ostatni rok życia.
D.960 zawiera mnóstwo skrajnych emocji, choć wszystko jest w sumie introwertyczne emocjonalnie.  Zmarł w wieku 31 lat.

Posłuchaj koniecznie Richtera z D960:)

Btw. dość fajnie jest nagrana ta płyta Zimermana.
Grupa ratowania poziomu.

wojtek41

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 05, 2018, 20:54Posłuchaj koniecznie Richtera z D960:)
Jako laik w tej materii, zdecydowanie skorzystam z rady  :)

vasa

Cytat: wojtek41 w Marzec 05, 2018, 20:37
Mariusz słuchałeś..?
Niestety nie.
Ja chyba jeszcze nie dorosłem do fortepianu [emoji446][emoji852]️

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomasz_pianista

Do fortepianu się nie dorasta tylko dziecinnieje:)
Grupa ratowania poziomu.

wojtek41

Jestem w trakcie D.960 i...moim zdaniem jest także ekstra  :)


vasa

Cytat: tomasz_pianista w Marzec 05, 2018, 21:04
Do fortepianu się nie dorasta tylko dziecinnieje:)
No to moje szanse rosną 🤣
Ja jestem kompletny laik. Nigdy nie dotknąłem żadnego wykształcenia muzycznego i w sumie nie mam pojęcia dlaczego podryfowałem w stronę klasyki.
A w tej klasyce to też tak się błąkam na zasadzie co mi w duszy zagra. A gra opera, skrzypeczki małe i duże, symfonika.
Oczywiście że fortepian jako król instrumentów jest nie do ominięcia ale to raczej dla mnie terra incognita, podobnie jak organy.
Ale, skoro to może być kwestia infantylizmu to jeszcze parę lat i będę gotowy[emoji57]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wojtek41

D.960 jest jednak inna. Moim zdaniem trudniejsza w odbiorze, ale za to fascynująca.

wojtek41

Dla mnie...bajka  :)

wojtek41

Wisi...;)

gratefullde

O, proszę... Następne coś ze "special" w nazwie ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Jakie pierwsze wrażenia Wojtku?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Tylko HO, ale zobaczymy so potrafi. Grzeję lampiszony  :D

gratefullde

Czy coś o nowym pre? Czy dopiero gdy AN zniknie?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

AN raczej zostanie. Nowe pre będzie dopiero w okolicy jesieni. Wcześniej nie uda się zrobić, a co nagle to po diable :D
Od poniedziałku czekam na wzmacniacz z wejściem MM / MC, może w końcu jutro dostarczą...? 

wojtek41

Ustawione )

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Marzec 07, 2018, 21:05Od poniedziałku czekam na wzmacniacz z wejściem MM / MC, może w końcu jutro dostarczą...?

O, a to jakaś integra?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Accuphase E 205. Nic wielkiego, ale ponoć fajne pre na pokładzie. Dla mnie równie ważne będzie jak spasuję się AN z wejściem liniowy.

wojtek41


gratefullde

Cytat: wojtek41 w Marzec 07, 2018, 21:35
Accuphase E 205. Nic wielkiego, ale ponoć fajne pre na pokładzie. Dla mnie równie ważne będzie jak spasuję się AN z wejściem liniowy.

No to może być ciekawie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Troszkę mocy przyda się też Tannoyom. Mając Luxmana, lubiłem czasami posłuchać trana. Tylko po co sprzedałem...?  ???

gratefullde

Mi chodzi tran po głowie cały czas... i chyba będzie to Sugden ale jeszcze nie teraz.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Nie widzę przeszkód aby mieć dwa wzmacniacze.  :)

gratefullde

Też nie mam takich dylematów :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9