Czy to już chorobliwe zbieractwo ?

Zaczęty przez Księgowy, Październik 09, 2015, 15:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74


rudy-102


elem

Ale jaki on tam polski  ;D 
Były próby lokalizacji interesu na wschodzie ale bez powodzenia
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Jak często zdarza się Wam sortować płyty, robić miejsce na innym regale itp.?
Pół wieczoru dzisiaj przekładałem bo potrzebuję znów więcej miejsca. Dalej jutro będę robił.

Jakub


Drizzt

Cytat: rudy-102 w Kwiecień 14, 2017, 22:39
Jak często zdarza się Wam sortować płyty, robić miejsce na innym regale itp.?

Jak tylko kończy się miejsce na poprzednim, niestety dzieje się to zbyt często ;) Mniej więcej raz w roku trzeba skombinować nowe miejsce, a płyty i tak mam rozdzielone w dwóch różnych pomieszczeniach.

frywolny trucht

Okres gdy każdego dnia średnio przybywała jedna płyta winylowa zdecydowanie mam za sobą. Można zaryzykować chyba stwierdzenie, że jestem na odwyku :) Ze starych czasów zostało, że nadal na poczcie nie muszę pokazywać dowodu osobistego. Cała ekipa placówki dobrze też wie jak wyglądają przesyłki do Areczka, czego szukać. Płyty? Płyty. I wszystko jasne :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Już dawno obiecałem sobie, że poukładam bardziej systematycznie, ale na obiecankach się skończyło. Płyty są podzielone mniej więcej stylowo i dodatkowe jazzowe wg. instrumentów, ale alfabetycznie nigdy mi się nie chciało. I tak wiem gdzie i która. Problem zaczął się, że w obrębie wydzielonym na dane style zaczęło brakować miejsca. Jakiś czas temu postawiłem drugi regał z myślą o płytach i tam dokładam to co nie mieści się na pierwszym. Regał miał być dla mnie i na płyty, ale jak to jest jak od razu nie zapełnisz to zaczyna samo się zapełniać. A to książki, które czytamy akurat w tym momencie, a to czasopisma no i oczywiście cała masa pierdółek, które odkłada tam moja żona. Teraz zacząłem to wszystko powoli wyjmować z regału i robić miejsce na pierwotnie zaplanowane płyty i co słyszę?
- Ty chyba zwariowałeś. Tyle miejsca na płyty? To zaczyna być chore.
A ja zaczynam myśleć, że zdecydowanie źle zaplanowałem dom podczas przebudowy. Za mało miejsca na płyty :(.

masza19

Mam ponad 120 tysięcy płyt CD i 15 tysięcy płyt winylowych. Wszystkie przechowuję w swoim domu na półkach, żebym miał do nich dostęp, kiedy tylko chcę.


https://www.terazmuzyka.pl/elton-john-wyjawia-jak-ogromna-jest-jego-kolekcja-plyt/?fbclid=IwAR0snltRip203u0c3Zl6IMlxnyQg8Ysj36m9Xo8pEtsKRBObKEA1G0wsLD4

audiokawosz

To nie zbieractwo tylko bogactwo  :)
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

merlin1973

Cytat: masza w Grudzień 01, 2020, 17:03Mam ponad 120 tysięcy płyt CD i 15 tysięcy płyt winylowych
Nikt nie ma 120tyś CD to po pierwsze :)  15tyś winyli no moze mieć.
2 tygodnie temu widziałem na własne oczy 30tyś LP ,60tyś singli i 60tyś CD i to mieściło się w ogromnej hali :)
W domu tego nie pomieścisz.
Pozdrawiam S.CH.

masza19

Ale tu jest mowa o Eltonie Johnie. Sądzę, że może tyle mieć a tym bardziej ma gdzie je trzymać  :)

merlin1973

No tak.  :o  ile % z tego przesłuchał?  ale ma.
Pozdrawiam S.CH.

masza19

Cytat: merlin1973 w Grudzień 01, 2020, 17:41ile % z tego przesłuchał?
A to to już zupełna insza inszość...

Dla uproszczenia jedna płyta to godzina. 135 tysięcy godzin to... 15,5 roku ciągłego słuchania 24 godziny na dobę  ;D

merlin1973

Cytat: audiokawosz w Grudzień 01, 2020, 17:05To nie zbieractwo tylko bogactwo 
Kto bogatemu zabroni ???  :D
A ja od 2 dni się zastanawiam czy licytowac CD za 46€  :-\ 
Ale chyba lepiej żałować, że się kupiło i nawet tyle dało niż załować,że się nie kupiło  :P
Pozdrawiam S.CH.

audiokawosz

A jaki jest zasób muzyczny Tidala ? czy aby Elton nie ma więcej  ;D
Przyjdą takie czasy,że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach,powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony,bo nie jesteś do nas podobny

masza19

Cytat: audiokawosz w Grudzień 01, 2020, 18:42
A jaki jest zasób muzyczny Tidala ? czy aby Elton nie ma więcej  ;D

Piszą, że mają 70 milionów utworów. To chyba trochę więcej od Eltona  :)

merlin1973

Cytat: masza w Grudzień 01, 2020, 18:46Piszą, że mają 70 milionów utworów
Czy czegoś tam nie ma??? 
Pozdrawiam S.CH.