Klub szeroko- i pełno-pasmowców

Zaczęty przez tomekkk1, Wrzesień 03, 2018, 12:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

Melepeta

No ale niskich tonów tam nie będzie :(
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Mikut1982

#326
I tu byś sie zdziwił.   Zaraz pokażę..przesylam film na yt.  Zaraz podesle link.. moze one tak graja w tym miejscu co są bo przewody mam krótkie. 
.


Mikut1982

Wydaje mi się  że jest ich wystarczająco... i to kwestia ich ustawienia. 

Piterski

Jeśli potraktować, w tym nagraniu, jako punkt wyjścia wysokość głosu wokalistki to grają one raczej "ciemną" barwę i grają środkiem pasma.
Wynika to choćby z ich konstrukcji. To iż Melepeta piszę, że nie mają basu jako takiego, faktycznie wynika z ich konstrukcji i praw fizyki.
Dzięki sporej średnicy masz rozciągnięcie w dolny zakres średnicy do tego ograniczone pasmo od góry i stąd taki, a nie inny ich odbiór.
Czyli każdy ma racje tylko trochę inaczej należało by pewne zjawiska tu nazwać :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982


Mikut1982

Ciekawe jak zagrają mi te saba greencone.   Tam jest srednica 20cm.   Tutaj już mi odpowiada.  A te moje rank arena nie maja zwrotnicy tylko kondensator na wysokich.   To można je zaliczyć do szerokopasmowych czy raczej nie.

paul_67

Cytat: Mikut1982 w Listopad 03, 2019, 10:54
https://youtu.be/PpQDHOOSwA0
Bardzo ładnie grają (teraz powinienem napisać jak na tak małe głośniki i specyficzną konstrukcję).

Mikut1982

Szkoda że nieznam pochodzenia tych kolumienek.

Piterski

#334
Cytat: Mikut1982 w Listopad 03, 2019, 11:06
Może i wy cos nagracie. 
Mój system słuchałeś, a by coś sensownie nagrać musiał bym mieć jakiś sensowny sprzęt.

PS. Miałem kiedyś na samym początku swej przygody Audio prymitywne głośniki szerokopasmowe, kilka innych lepszych słyszałem i dlatego nie traktuj mojej wypowiedzi jako krytyki. Chciałem tylko zwrócić uwagę, że Twój opis można odebrać opacznie jeśli chodzi o ich równowagę tonalną.

One z jednej strony mają w obudowie podcięcie, próbowałeś przysunąć je "plecami" do samej ściany?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Do samej ściany nie próbowałem.  Podciecie jest z jednej strony..

Piterski

Spróbuj dosunąć bo mam wrażenie, że taki był zamysł konstruktora. Ciekawe jaki będzie efekt.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kefas


kefas

#338
Są pewne niedociągnięcia w postaci widocznych łączeń i dlatego muszę i właściwie chce uzyskać stosunkowo ciemny odcień by te niedoskonałości ukryć

vasa

Cytat: kefas w Listopad 04, 2019, 11:28Się zaczęło
Kawał dobrej roboty. WAF rośnie w oczach :)
A ja właśnie nabyłem coś w zastępstwie.
Jeszcze większe ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kefas


Kangie


vasa

Cytat: kefas w Listopad 04, 2019, 11:42Ło matko i córko 

Cytat: Kangie w Listopad 04, 2019, 11:43Czy to regały na płyty CD? :O
Se poczytajcie.
Tylko nie zapomnijcie o papierowych chusteczek do wycierania śliny :P
https://www.stereophile.com/content/audiostatic-es-100-loudspeaker

"The Audiostatic ES-100 offers a slice of sonic heaven. Its performance in the range above about 1kHz was about as good as it gets—cost being no object."
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Kurczę, brzmi konkretnie. Stadionowa przestrzeń jest w gratisie? ;)

Kangie

Cytat: vasa w Listopad 04, 2019, 11:51Tylko nie zapomnijcie o papierowych chusteczek do wycierania śliny
Koszulę zdążyłem poślinić ;)

Mikut1982

No kefas fajnie wyszło.  Powiedz czym malowałeś bo kolorek jest super.

kefas

Dokonałem profanacji  :-[ bo musiałem ukryć niedoskonałości, jest to lakierobejca

vasa

Cytat: kefas w Listopad 04, 2019, 12:16musiałem ukryć niedoskonałości
Ale jakie niedoskonałości ? :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Kefas, zarąbistą robotę odwaliłeś, moje gratulacje :np:
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Kefas, ładnie zrobione. A wcześniej to wyglądało mi na "manianę" ;)