Wyśledzone na portalach aukcyjnych itp.

Zaczęty przez GregWatson, Maj 29, 2014, 14:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Walasek

#2925
Sztuka nówka, nieśmigana Denon Dp 67. Tylko ta cena - 9k -  no ale nówka w pudełku.
Świetny model.

https://www.ebay.pl/itm/DENON-DP-67L-NEW-dead-stock-fr-JAPAN/283029911424?hash=item41e5e5b780:g:kfcAAOSw~R1bNLLD


Walasek

#2926
Jeden z najlepszych modeli Denona (DP 75M +DP 402), 11 calowe ramię, bardzo dobry silnik, ciężki model -  23-24 kg.
Ładny stan, ale brakuje drugiego ramienia, oraz stosownych przeciwwag.
Egzempalrz ma nieorginalny headshell - chyba Audio Technica - oraz wkładkę Audio Technica, jakiś lepszy model
Była cena 980 $ , ale sprzedającemu odwidziało się i po tygodniu zrobił cenę 1500 $  (plus wysyłka i podatki - razem 8k)
https://www.ebay.pl/itm/DENON-DP-67L-NEW-dead-stock-fr-JAPAN/283029911424?hash=item41e5e5b780:g:kfcAAOSw~R1bNLLD




Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

EmilioE

ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

GregWatson

Chyba nie, wygląda na handlarza. Nie widziałem wcześniej u nas takiego by ktoś się z nim pokazywał.  To jest Micro DD-7.
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Tak fajny że zacząłem myśleć...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

cdt



GregWatson

Pokrywa wygląda na dorabianą. Oryginalna ma ranty na brzegach. Ale tak ogólnie to wygląd bardzo ładny i cena też w związku z tym przystępna. Ten gość jest mi znany z aukcji. Handluje sprzętem. Być może że coś w przeszłości u niego kupiłem. Nie jest to mój znajomy w każdym razie.

Tu będzie taniej:

https://www.olx.pl/oferta/gramofon-micro-seiki-dd-7-dd-40-ma505-polecam-CID99-IDwvVEX.html
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Cytat: cdt w Lipiec 07, 2018, 12:45A czym on się różni od DD 40 ?

W DD-40 coś tam ulepszyli ale przyznam się szczerze że nie wnikałem w to. Pewnie z instrukcji wyjdzie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Dodam, że ma wejście na dodatkowe ramię za pomocą modułu a nie wszystkie egzemplarze to mają.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Mnie to tylko zastanawia to 60Hz bo bym go chyba kupił  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.


GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

moon

kiedys bylo to ogloszenie juz, a potem zniknelo, albo poszedl i wrocil do wlasciciela, albo po przerwie wystawil ponownie
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

EmilioE

A widzieliście tego Micro Seiki?
https://allegro.pl/micro-seiki-dd-7-mercedes-wsrod-gramofonow-i7496885278.html#thumb/7

Wygląda ładnie, choć to jakiś handlarz.
Czemu niektóre DD-40 są oznaczane jako DD-7?
Gubię się...

ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

GregWatson

DD-40 jest unowocześnioną wersją DD-7. Różnią się parametrami technicznymi ale wygląd jest prawie taki sam. Już pisałem kiedyś o tym.
Trochę tego i trochę tamtego też.


christo

Cytat: GregWatson w Sierpień 26, 2018, 11:43
DD-40 jest unowocześnioną wersją DD-7. Różnią się parametrami technicznymi ale wygląd jest prawie taki sam. Już pisałem kiedyś o tym.
A czy pod nazwą DD-7 nie był przypadkiem sprzedawany sam napęd?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

GregWatson

Wiem że w DD-40  są jakieś nowsze rozwiązania techniczne ale nie zgłębiałem tego. Słyszałem też że DD-7 był wysyłany tylko do określonych regionów świata ale trudno to sprawdzić - nawet nie spotkałem się z firmówką (serwisówką) DD-7, wszystkie źródła jakby opierają się na serwisówce DD-40.
Trochę tego i trochę tamtego też.

zeroqll

Cytat: GregWatson w Sierpień 29, 2018, 12:14
Wiem że w DD-40  są jakieś nowsze rozwiązania techniczne ale nie zgłębiałem tego. Słyszałem też że DD-7 był wysyłany tylko do określonych regionów świata ale trudno to sprawdzić - nawet nie spotkałem się z firmówką (serwisówką) DD-7, wszystkie źródła jakby opierają się na serwisówce DD-40.

Cześć.
Micro DD 7 to oznaczenie na rynek japoński, zaś DD 40 na eksport. Pierwszy raz spotykam się z twierdzeniem, że DD40 była wersją ulepszoną. Z tego co czytałem na różnych forach to plinta, ramię, talerz i silnik są te same, różnice są w zasilaniu dla wersji na Japonię, USA oraz Europę. Micro Seiki również stosowało inne oznaczenie na rynek krajowy i zewnętrzny dla modelu DD 8, na eksport DQ 50. Ulepszoną wersją DD 7, jest DQ 7, gdzie zastosowano kwarcową stabilizację obrotów i zdaje się, że ten model nie był oferowany zewnętrznie. Sam napęd miał oznaczenie MD 7.

Pozdrawiam