Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy

Zaczęty przez Wireless, Styczeń 28, 2015, 22:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

octagon

Odświeżając wątek, właśnie nabyłem Linna DS Majik. Świetne urządzenie. W końcu mam, że tak powiem, święty spokój. Jeśli ktoś zastanawia się nad strumieniowce to Linn jest dobrą drogą. Ustawienie nie jest wcale tak skomplikowane jakby mogło się wydawać. Jeśli ktoś korzysta z Qnapa to już w ogóle jest po sprawie, bo instaluje na nim Kazoo Server i po sprawie. W przypadku Synology trzeba zainstalować Javę i MinimServer. Na forum Linna jest instrukcja jak to zrobić. Jeśli te czynności mamy wykonane to samo podłączenie DS'a i kliknięcie paru ustawień jest już banalne. De facto dystrybutor mógłby instrukcję opisać w mailu:)
Tak czy inaczej, polecam!:) 

MAC

Majik głupi nie jest.
Kilka lat temu, jak szukałem strumieniowca to tez go wziąłem do domu na testy. Grał fajnie ale i tak bym go przepuścił przez lampowego DACa. Tego nic nie przebije.
Ostatecznie jednak wybrałem droższego T+A ponieważ funkcjonalnie jest trudny do przebicia.
Ma bardzo dobry napęd CD na pokładzie.

triode

http://www.linn.co.uk/hifi-separates/network-music-players/majik#majik-ds 

Dzięki szczęśliwemu zbiegowi okoliczności,no może z niewielką pomocą przyjaciół-mam takiego zawodnika:
http://www.jfdigital.com/en/products/details.asp?id=66 
Lampy do plików--to już przekroczona zawartość cukru w cukrze :) 8)

MAC

Cytat: triode w Luty 20, 2016, 19:02Lampy do plików--to już przekroczona zawartość cukru w cukrze :) 8)

Lampy do cyfry są jak najbardziej mile widziane w mym guście  :D
No bo cóż one mają dosładzać jeśli nie gorzką cyfrę? Ha? ;)

triode


mrB

Cytat: Wireless w Styczeń 30, 2015, 00:14z Naimami. Niestety - oferta tej firmy jest tak skomplikowana, że czasem się zastanawiam, czy oni sami jeszcze wiedzą co i jak sprzedają ... Ale spróbuję w wolnej chwili rozpracować ją do końca. Naim, nota bene, z Twojego punktu widzenia, może wyglądać ciekawie - część ich DSów ma wbudowany twardy dysk i software ripujący płyty.
Cytat: jamówię w Styczeń 30, 2015, 06:46Co do Naim,to zgadzam się w stu procentach,nikt już chyba nie wie,co produkują,czym się te urządzenia różnią i jak grają. P
Trochę wykopalisk ;)
A ja od dłuższego czasu użytkuję różniaste strumieniowce Naim'a i jestem bardzo zadowolony

vasa



Cytat: mrB w Kwiecień 05, 2016, 16:16
Trochę wykopalisk ;)
A ja od dłuższego czasu użytkuję różniaste strumieniowce Naim'a i jestem bardzo zadowolony

To napisz jakieś kompendium "for dummies ".
Odnoszę wrażenie że wiedza o odtwarzaniu cyfrowym, wadach, zaletach i pułapkach plikowego grania jest wciąż niewystarczająca.

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

mirek24

Cytat: octagon w Luty 20, 2016, 15:59
Odświeżając wątek, właśnie nabyłem Linna DS Majik. Świetne urządzenie. W końcu mam, że tak powiem, święty spokój. Jeśli ktoś zastanawia się nad strumieniowce to Linn jest dobrą drogą. Ustawienie nie jest wcale tak skomplikowane jakby mogło się wydawać. Jeśli ktoś korzysta z Qnapa to już w ogóle jest po sprawie, bo instaluje na nim Kazoo Server i po sprawie. W przypadku Synology trzeba zainstalować Javę i MinimServer. Na forum Linna jest instrukcja jak to zrobić. Jeśli te czynności mamy wykonane to samo podłączenie DS'a i kliknięcie paru ustawień jest już banalne. De facto dystrybutor mógłby instrukcję opisać w mailu:)
Tak czy inaczej, polecam!:) 

Pełna zgoda, Linn to zacna firma, na pewno jeżeli chodzi o strumieniowce. Zaczynałem od Sneaka, potem był Klimax. Funkcjonalnośc super, dźwięk też niczego sobie. Niestety nie ma modnego DSD co dla niektórych może byc wadą.
Dbałośc o klienta wzorcowa co chwila nowy soft, upgrade hardware-u. Polecam.

octagon

Cytat: mirek24 w Kwiecień 05, 2016, 20:11Niestety nie ma modnego DSD co dla niektórych może byc wadą.

Osobiście nie posiadam plików w formacie DSD. Z tego co się orientuję to z dostępnością muzyki w tym formacie też nie jest różowo. Linn celowo nie wspiera tego formatu w swoich DSach, pomimo tego, iż wciąż wydaje płyty SACD, a więc materiał posiada:)
Jak zauważyłeś, dla niektórych może to być wada, podobnie jak brak możliwości podłączenia dysku czy też zewnętrznego DACa po USB. Mi to nie przeszkadza:)   

Wireless

Cytat: mirek24 w Kwiecień 05, 2016, 20:11
Cytat: octagon w Luty 20, 2016, 15:59
Odświeżając wątek, właśnie nabyłem Linna DS Majik. Świetne urządzenie. W końcu mam, że tak powiem, święty spokój. Jeśli ktoś zastanawia się nad strumieniowce to Linn jest dobrą drogą. Ustawienie nie jest wcale tak skomplikowane jakby mogło się wydawać. Jeśli ktoś korzysta z Qnapa to już w ogóle jest po sprawie, bo instaluje na nim Kazoo Server i po sprawie. W przypadku Synology trzeba zainstalować Javę i MinimServer. Na forum Linna jest instrukcja jak to zrobić. Jeśli te czynności mamy wykonane to samo podłączenie DS'a i kliknięcie paru ustawień jest już banalne. De facto dystrybutor mógłby instrukcję opisać w mailu:)
Tak czy inaczej, polecam!:) 

Pełna zgoda, Linn to zacna firma, na pewno jeżeli chodzi o strumieniowce. Zaczynałem od Sneaka, potem był Klimax. Funkcjonalnośc super, dźwięk też niczego sobie. Niestety nie ma modnego DSD co dla niektórych może byc wadą.
Dbałośc o klienta wzorcowa co chwila nowy soft, upgrade hardware-u. Polecam.


Dla mnie DSD to raczej kwestia mody, niż przewagi nad FLAKiem.  Zresztą - muszę poszukać i posprawdzać, ale jakiś serwer DLNA miał funkcję transkodingu z DSD do FLACa w locie. Więc dałoby się to załatawić. DSów Linna używam od 2009 roku (sztuk 2: Sneaky i Majik). I - odkąd po raz pierwszy włączyłem DSa, nie sięgnąłem już do odtwarzacza CD...
Klimax, to dźwiękowo naprawdę klimax ;) Niestety - dla mnie - kwestia ceny nie do przeskoczenia :(
Pozdrawiam, Wireless

Wireless

Cytat: vasa w Kwiecień 05, 2016, 19:00


Cytat: mrB w Kwiecień 05, 2016, 16:16
Trochę wykopalisk ;)
A ja od dłuższego czasu użytkuję różniaste strumieniowce Naim'a i jestem bardzo zadowolony

To napisz jakieś kompendium "for dummies ".
Odnoszę wrażenie że wiedza o odtwarzaniu cyfrowym, wadach, zaletach i pułapkach plikowego grania jest wciąż niewystarczająca.

Wysłano niewygodnie to i byk może się zdarzyć.



Właśnie - też byłbym zainteresowany :)
Pozdrawiam, Wireless

octagon

Cytat: mirek24 w Kwiecień 05, 2016, 20:11Funkcjonalnośc super, dźwięk też niczego sobie.

Dźwięk nawet więcej niż niczego sobie. Dopóki nie kupiłem Majika wszystkie strumieniowce w podobnym przedziale cenowym grały tak samo. Nie piszę, że źle, ale tak zwyczajnie, poprawnie. Majik pokazał mi jak ważne jest także źródło i jak wiele może od siebie dać. Wiem, że można lepiej, ale na dzień dzisiejszy to co mam wystarcza mi zupełnie:)

pmcomp

DAC w Majiku DS jest do doopy.
Wiem bo mam i używam. Tzn. nie używam tylko podłączyłem go do innego DACa.

Pozdro

mrB

Cytat: vasa w Kwiecień 05, 2016, 19:00To napisz jakieś kompendium "for dummies ".
Odnoszę wrażenie że wiedza o odtwarzaniu cyfrowym, wadach, zaletach i pułapkach plikowego grania jest wciąż niewystarczająca.
Cytat: Wireless w Kwiecień 05, 2016, 20:41Właśnie - też byłbym zainteresowany :)

One wszystkie - pod względem funkcjonalności - są prawie takie same :)
I tylko na pierwszy rzut oka jest chaotycznie ;)
Może po weekendzie wrzucę kilka zdań. Jeśli nie - ścigajcie mnie

mrB

Cytat: mirek24 w Kwiecień 05, 2016, 20:11Niestety nie ma modnego DSD co dla niektórych może byc wadą.
Cytat: octagon w Kwiecień 05, 2016, 20:36Osobiście nie posiadam plików w formacie DSD.
Cytat: Wireless w Kwiecień 05, 2016, 20:38Dla mnie DSD to raczej kwestia mody, niż przewagi nad FLAKiem.

Dla mnie też DSD to rodzaj marketingowego tryndu; coś jak durna walka o megapiksele w aparatach...

pmcomp

Dobre jest też to:





Gra z kart SD. Ale można podłaczyć zegar do DACa zewnętrznym kablem. Winduje poziom.
Pisałem o tym na ...  8) :P  :o

Pozdro



octagon

Cytat: pmcomp w Kwiecień 05, 2016, 20:58DAC w Majiku DS jest do doopy.
Wiem bo mam i używam. Tzn. nie używam tylko podłączyłem go do innego DACa.

Dla mnie osobiście Majik jest świetny a jego DAC bardzo dobry. Oby wszystkie w tym przedziale cenowym reprezentowały taki poziom.

A jaki DAC podłączyłeś jeśli można wiedzieć?



octagon

Cytat: pmcomp w Kwiecień 05, 2016, 20:58DAC w Majiku DS jest do doopy.
Wiem bo mam i używam. Tzn. nie używam tylko podłączyłem go do innego DACa.

Ponawiam pytanie, do jakiego?

pmcomp

Cytat: octagon w Kwiecień 06, 2016, 14:49
Cytat: pmcomp w Kwiecień 05, 2016, 20:58DAC w Majiku DS jest do doopy.
Wiem bo mam i używam. Tzn. nie używam tylko podłączyłem go do innego DACa.

Ponawiam pytanie, do jakiego?


Audio Note DAC4 albo WLM Gamma Reference DAC (Weiss Engineering DAC2/Minerva w środku) po coaxialu albo do Mytek Stereo 192 DSD po coaxialu plus world clock.

Pozdro

octagon

A ile kosztują te DACi poza Mytekiem? Jakoś nie mogę znaleźć.

octagon

Cytat: pmcomp w Kwiecień 06, 2016, 14:59WLM Gamma Reference DAC (Weiss Engineering DAC2/Minerva w środku)

Znalazłem cenę w wysokości 5 tys $. No to się nie dziwię, że Majik DS z tym DAC gra lepiej:) Takie porównania lekko bez sensu są.