wiertarko-wkrętarka

Zaczęty przez paul_67, Październik 03, 2018, 10:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Doszedłem do wniosku,że przydałaby mi się w domowym warsztacie jakaś poręczna wiertarko-wkrętarka, głównie do wiercenia w drewnie,skręcania mebli...Mam dużą udarową Makitę, ale do delikatniejszych prac średnio się nadaje.Chciałbym coś niedrogiego i dobrego (nie wiem czy da się to pogodzić).W tej ilości produktów i różnego rodzaju recenzji trudno coś wybrać.Wasze typy i doświadczenia z tego rodzaju sprzętem ?

Bartolo

do domowego użytku, kup cokolwiek.. ;) W dobrej cenie. używanie jej raz na "ruski rok" nie wymaga super profesjonalnej maszyny..
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

christo

Jeśli nie będziesz pracował tym zbyt często, kup wkrętarkę sieciową. W nieużywanej wkrętarce akumulatorowej padają akumulatory (szczególnie w tych tańszych). Wkrętarki sieciowe mają zwykle 5 m kabel a prąd zawsze gdzieś znajdziesz.
Ja kupiłem taką i jestem zadowolony.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

paul_67

No dobrze, ale jakieś typy? Też myślałem o sieciowej bo raczej będę jej używać tylko w domu.

christo

Edytowałem post. Masz wyżej
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

paul_67

Pierwsza propozycja "praktyka" już jest :) Zapisałem.

rudy-102

Cytat: paul_67 w Październik 03, 2018, 10:32Mam dużą udarową Makitę
To weź małą Makitę np. DF330DWE. Produkty tej firmy są nie do zdarcia.

frywolny trucht

Mam od roku Bosch PSR 1080 LI-2 i jest OK. Ręczny sposób zacisku spowoduje najpewniej, że grubsze wiertło będzie się obrcaać w uchwycie przy wierceniu w pełnej cegle. W gazobetonie spokojnie daje radę. Jest bardzo poręczna, sprawna i ... tania. U mnie właśnie przez pierdololo z kablem i brakiem potrzeby cięższych robót, zupełnie wyparła wiertarkę.

https://www.carrefour.pl/wiertarko-wkr-tarka-bosch-psr-1080-li-2?gclid=Cj0KCQjw0dHdBRDEARIsAHjZYYC2UBX6Y0vhaLBCvS9vHgpEU96vJnsHJVmS6Hp_KskHxa7_aM3E5koaAi_eEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&dclid=CLfFhPqE6t0CFYWTGAodvHsI3A
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Gdybym miał piniondze kupiłbym na pewno Makitę bo wiem,że jest warta tej ceny, ale...


nikhil

Jakieś 2 lata temu kupiłem podobnego Dextera i złego słowa nie powiem. Cena była lepsza niż dzisiaj.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

McGyver

Cytat: christo w Październik 03, 2018, 10:55
Jeśli nie będziesz pracował tym zbyt często, kup wkrętarkę sieciową. W nieużywanej wkrętarce akumulatorowej padają akumulatory (szczególnie w tych tańszych). Wkrętarki sieciowe mają zwykle 5 m kabel a prąd zawsze gdzieś znajdziesz.
Ja kupiłem taką i jestem zadowolony.

Jeśli będziesz nią pracował non stop, to też kup wkrętarkę sieciową. Konieczność permanentnego ładowania akumulatorów jest mocno upierdliwa.
Kup sieciową koniecznie dwubiegową, choćby marketówkę, a będziesz zadowolony. Ja kupiłem pięć lat temu taką "na przetrwanie" gdy mi się Black&Decker zepsuł, i... nie kupiłem później niczego lepszego, bo nie widziałem takiej potrzeby. Działa dobrze. A jest w użyciu non-stop, i poza tym że obudowę ma już nieco podrapaną, to nie widać oznak zużycia, luzów nie nałapała, nie ma bicia, itp. itd.

frywolny trucht

#12
Wydaje się mnie, że jakiś tam postęp w temacie wydajności prądowej- czas ładowania się wydarzył. Nie robiłem testów, ale stara wkrętarka Boscha -jaką posiadam gdzieś jeszcze- ładowała się dużo dłużej, pracowała dużo krócej, a akumulatory się rozładowywały. Teraz biorę po miesiącu i funfel nówka:

https://www.bosch-do-it.com/pl/pl/majsterkowicze/narzędzia/akumulator-pba-12v-2-5ah-o-b-3165140852623-category-pmdb-id.jsp
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Mam Makitę, tylko trochę większą. Aku wytrzymuje spokojnie 8 godzin pracy niemalże ciągłej. W komplecie były dwa akumulatory i ładowarka. Naładowanie do pełna trwa 45 minut, a wymiana baterii kilka sekund. Dla mnie to nie problem.

jajacek1410

Ja używamy wketarek amatorsko i zawodowo. Miałem różne. Podstawowe zasady      1. Żadnych kabli. 2 akumulator litowojonowy.    3sprawdxic przy zakupie sille sprzęgła . musi się rozlavzac przy batdzo małym oporze na pierwszym biegu.  4.bez idaru.    Teraz mam taka niebieska z obi.  Zapomnialem nazwę. Wtoce do domu to sprawdzenia. Jutrro.  Sorry za byki

KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

McGyver

Cytat: jajacek1410 w Październik 03, 2018, 20:58Teraz mam taka niebieska z obi.  Zapomnialem nazwę.
Niebieska z OBI to zapewne Einhell.
A co do zasad, to ja mam teraz odwrotnie. Jeżeli jakieś narzędzie ma być używane tylko w domu, to żadnych baterii, żadnych akumulatorów, tylko sieć.

frywolny trucht

Albo jeszcze inaczej. Jak wkręcasz/ wiercisz przy stole, stałym stanowisku pracy. Bo mnie jednak ujcio strzela jak muszę ciągać przedłużacze po drabince.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Ja mam Milwaukee.
Jedna porządna (bez szczotkowa z udarem) druga słabsza.
Przeżyły budowę domu/mebli i nadal służą.
Do drobiazgów mam małe g z castoramy i ..działa już 3 lata.
Obowiązkowo z accu.
Mam też kablowa profesjonalną Atlas Copco ale dałem kumplowi do serwisu. Ma to sens jak się wykręca 100 śrubek dziennie.

paul_67

Chyba zdecyduję się na propozycję McGyvera.Jak u niego się sprawdziła to u mnie pewnie też.Trochę się boję tych akumulatorowych, ponieważ miewam natchnienie na jakąś robotę , a może się zdarzyć, że bateryjka rozładowana...Prąd w gniazdku prawie zawsze jest :) Więc sieciowa.

jajacek1410

Nie nie nie. . żadnych kabli. Nic tak nie WKU... Jak platanina kabli przy 3 urządzeniach. Akumulatory musza być 2 i jest git. Litowojonowe lądują się nlyskiem. T einhella nie kupuj.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

McGyver

Cytat: paul_67 w Październik 03, 2018, 21:28miewam natchnienie na jakąś robotę , a może się zdarzyć, że bateryjka rozładowana...
Permanentnie zapominałem o ładowaniu akumulatorów i cholera mnie brała jak było trzeba coś nagle wywiercić lub wkręcić.

paul_67

Cytat: McGyver w Październik 03, 2018, 21:44Permanentnie zapominałem o ładowaniu akumulatorów i cholera mnie brała jak było trzeba coś nagle wywiercić lub wkręcić.
Artyści tak mają.Jest natchnienie trzeba działać :)

frywolny trucht

Nie ma co się oszukiwać, że linia przebiega gdzieś pomiędzy intensywność- okazyjność pracy. Moje maleńśtwo ładuję 5 minut i cztery duże otwory pod półki spokojnie wywiercę. Ale jak się ma do wkręcenia setkę wkrętów- stosunek-  praca na prądzie do prędkości ładowania może być niekorzystny. No już szczególnie, że wiercenie/ wkręcanie odbywa się w jednym miejscu. W tym przypadku trudno polecać ładowane aku.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Zebrało mi się parę rzeczy do polerowania: pleksi, lakier, aluminium i do tego głównie obecnie będzie mi potrzebna.Ręcznie można wyzionąć ducha :)

McGyver

Dziś wkrętarka była w użyciu z pięć godzin, z małymi przerwami. Poza tym w użyciu była wiertarka kolumnowa, szlifierka typu klon Dremela, lutownica opalarka i parę innych drobiazgów. Gdybym miał pamiętać o ładowaniu tylu akumulatorów to by mnie szlag trafił.