Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Ale ja mam szacunek i doceniam ten gramofon . Mam tylko na niego trzeżwe spojrzenie . I chyba właśnie dzięki takim trzeżwym oceną powstało nowe łożysko . Co jest bardzo dobrą wiadomością

gratefullde

Cytat: cdt w Grudzień 12, 2017, 23:03
Ale ja mam szacunek i doceniam ten gramofon . Mam tylko na niego trzeżwe spojrzenie . I chyba właśnie dzięki takim trzeżwym oceną powstało nowe łożysko . Co jest bardzo dobrą wiadomością

OK, ja też się cieszę z tego łożyska :) choć ono ci mnie moje.... ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Darku to nie do końca tak jest bo właściwie to każdy z tych gramofonów jest indywidualny.
Andrzej wspomniał w swoim poście, że czasami się trafiają egzemplarze, które musi dopieścić.
Każdy z nas patrzy na niego przez pryzmat swoich doświadczeń i umiejętności.
Ja się bardzo dużo na nim nauczyłem, Andrzej mnie nigdy na lodzie nie zostawił i zawsze pomógł.
Te trzy silniki to była ta szkoła po której udało się dojść, że to kwestia odległości silnika i napięcia paska jest przyczyną anomalii.
Ja zostałem z innym silnikiem bo mi się bardzo spodobał szczególnie ze względu na dwa paski i ten jego inny wygląd.


PS. Myślę że wielu z nas bawi się w czarne krążki właśnie dlatego, że na swej drodze spotkało AdFontesa :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

malg

mój ma już ponad 3lata, a przepraszam w lutym będzie 4,
Oprócz co pólrocznych przeglądów
poszątkowych drobnych kłopotów wynikających raczej z mojej nie świadomości (którą AA szybko naprawił), niż samego urządzenia
mój działa bez zarzutów, bynajmniej ja jestem zadowolony
Łożysko mam nowe, wymienione w pierwszym roku, silnik starego typu z oddzielnym sterownikiem
Wielokrotnie to pisałem i powtórzę jeszcze raz:
   to patefon nie dla leniwych słuchaczy muzyki,
   wymaga trochę pieszczot ze strony posiadacza. ;D
   wtedy sie odwdzięcza
Dodam, że pasek który dostałem od Andrzeja używam do dziś bez zmiany. Mam oczywiście nowy w zapasie
gumki/ oringi do tej pory te same .....

Panie Andrzeju, życzę zdrowia,
Ciekawe co to za milowy krok Pan szykuje ? Domyśłam się  ;D


rudy-102

Ja mam mojego też już od chyba 3,5 roku. Łożysko starego typu. Gdybym nie miał kominka o dwa i pół metra od gramofonu to pewnie nie musiałbym nic zmieniać. Z lenistwa podpiąłem sterownik Zontek i jest super. Wcześniej zimą musiałem korygować obroty trochę zbyt często. Smaruję mniej więcej raz na rok, ale tylko dla tego że Wy piszecie, że robicie to częściej :). Teraz będę robił rzadziej. :)

@andrzej analogowy
Pozdrawiam i dziękuję za według mnie wspaniały produkt.

cdt

#3155
Jeszcze raz napiszę bo mine żle rozumiecie . Ten gramofon gra przepięknie . A jak brać pod uwagę jakość - cena to jest w nowych konstrukcjach zdecydowanym zwyciężcą .
Moje uwagi tyczyły się konkretnie tego który miałem ja . Ja nie walczyłem tylko sprzedałem . Wiem że było by to do opanowania . No ale ja leniwy jestem  :P
ps. Gdyby Piterski nie wywalił tarcz stroboskopowych to pewnie bym walczył  ;D

Piterski

Cytat: cdt w Grudzień 12, 2017, 23:51
ps. Gdyby Piterski nie wywalił tarcz stroboskopowych to pewnie bym walczył  ;D

Darek okazało się, że jednak nie byłem takim idiotą jak myślałem ;D
Wpadły za szufladę i znalazłem je kilka miesięcy później. Dwie jeszcze ma nie naruszone :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

absolute magnitude

#3157
Egzemplarz nr 35 śmiga już 5 rok. Zawsze było trochę awangardy - pierwszy piano black, była Sumiko BP No2 – pamiętam zdziwienie Pana Andrzeja, że to może jednak zagrać ;) Chwilę poźniej zachcianka na mono i ciężkie ramię dodatkowe. Póżniej zapuściłem wąsy ::) Tylko ze sterownikiem obrotów jakoś zwlekam. Może dlatego, że nigdy nie było kłopotu. Jedyna przygoda, jaka się zdarzyła, jakoś na początku, to luz na kardanie - poluzowała się śrubka - no jak to śrubka  :P
Gramofon potrafi zagrać naprawdę zacnym dźwiękiem. Owszem, zastanawiałem się nad kolejnym sprzętem, ale nawet jeśli, to nr 35 zostanie u nas na zawsze.
Serdeczne pozdrowienia Panie Andrzeju!!!

Pewnie niektórzy pamiętają tego fonciaka - http://absolutemagnitude.tumblr.com

malg

ja nie wiem który mam numer, ale i tak zastanie na zawsze

a propo's karadna,
ostatnio zmieniłem na nowy, mosieżny,
i co obserwuję ?
To co dotychczas nie występowało.
Jak puknę w kardan lub plintę, podczas gdy igła orze płytę, to słyszę wyraźnie w głośnikach

Po zdjęciu kardana z ALU zauważyłem, że jest on trochę luźny, a ten mosiężny jest sztywniejszy - to znaczy ma mniejsze luzy
i na razie nie wiem, czy te odgłosy wynikaja ze zmiany na mosiądz czy z mniejszych luzów,
potestuję, zadzwonę do AA i pewnie sie wyajśni.

Therion

Cytat: andrzej analogowy w Grudzień 12, 2017, 22:16Pozdrawiam Was serdecznie  i jestem do usług Andrzej Analogowy 

Pozdrawiam również Andrzeju! Dużo zdrówka!

Co prawda już nie jestem użytkownikiem AF, ale bylem nim ładnych kilka lat. Dzięki raz jeszcze za przemiłe spotkania i naukę (m.in. pokory :)  Przepiękne urządzenie. Życzę wielu udanych projektów.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102

Cytat: cdt w Grudzień 12, 2017, 23:51ps. Gdyby Piterski nie wywalił tarcz stroboskopowych to pewnie bym walczył  ;D
Trzeba było szepnąć słówko wysłał bym Ci nowe :).

il cattivo

Cytat: malg w Grudzień 12, 2017, 23:22Łożysko mam nowe, wymienione w pierwszym roku

Czy wstawiłeś łożysko nowego typu w miejsce tego o starej budowie?
Interesuje mnie właśnie, czy można wykonać taki zabieg.

frywolny trucht

Ponieważ średnica zewnętrzna panewki ( dolny element) jest inna- tak to wygląda na zdjęciu- nie ma szans.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

il cattivo

Dzięki za odpowiedź. Tak mi się właśnie wydawało, spoglądając na zamieszczone zdjęcie łożysk.

Piterski

Chyba nie macie racji bo ten kołnierz panewki w obu przypadkach ma taki sam rozmiar.
Przynajmniej na tym zdjęciu, a to za ten kołnierz odbywa się montaż do plinty.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 13, 2017, 12:22
Ponieważ średnica zewnętrzna panewki ( dolny element) jest inna- tak to wygląda na zdjęciu- nie ma szans.


To się pewnie da załatwić jakąś tuleją redukcyjną. Może Andrzej się wypowie to będziemy wiedzieli.

Michał Trójmiasto

Wiem, że Was zanudzam. Wczoraj zwalniał, dziś przyspiesza. A rano było wszystko w porządku. Jest to męczące. Podkreślam, że nie mieszkam w nieogrzewanej piwnicy.

Piterski

Michał załóż sobie sterownik Zontka i zapomnij o regulacji obrotów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Michał Trójmiasto

Przyspieszenie udało mi się ustabilizować pokrętłem regulatora.
Czy jest normalne, że talerz nie rusza od samego włączenia silnika? "Na pych" idzie normalnie, ale sam z siebie nie daje rady.
Zgodnie z zaleceniami P. Andrzeja utrzymuję dobrą odległość silnika od talerza.

Michał Trójmiasto

Sterownik - zapewne bardzo dobra rzecz, ale uwierz, nie sądzę, abym był w stanie zainstalować go poprawnie.
No niestety raczej humanistą jestem.

rudy-102

Cytat: Michał Trójmiasto w Grudzień 13, 2017, 14:32Czy jest normalne, że talerz nie rusza od samego włączenia silnika?
Tak trzeba przyjąć. Jak pasek jest nowy to rusza, ale się ślizga. Jak pochodzi kilka miesięcy to na gumie jest już tyle aluminium, że nie daje rady. Ja zawsze popycham.

rudy-102

Cytat: Michał Trójmiasto w Grudzień 13, 2017, 14:33No niestety raczej humanistą jestem.
Ja też. Dasz radę - to nie jest aż tak trudne.
Jakby co z pewnie z Piterskim możemy za rękę poprowadzić :).

moon

ja dla swietego spokoju chce kupic silnik Jasmine, troche kombinowanie ze sterownikiem Zontka mnie odrzuca;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Michał Trójmiasto

Odnośnie Jasmina:

1) czy on będzie pasował wysokością (mam kanapkę alu/acr/alu)
2) czym de facto różni się od silnika czarnego, którego aktualnie używam
3) na którym poziomie ma być pasek (bo widzę 2 rowki na główce silnika)
4) ile to kosztuje i jaki pasek jest optymalny

moon

poczytaj watek, bylo o tym troche
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand